هنرمندان خوزستانی، جوایز جشنواره تئاتر منطقهای پارس را درو کردند
در آیین پایانی جشنواره تئاتر منطقهای پارس، با معرفی دو نمایش «اولشخص مفرد» و «سایلنت، هملت، سایلنت» از خوزستان به چهلودومین جشنواره تئاتر فجر، هنرمندان این استان، ۱۶ جایزه اصلی و لوح تقدیر را هم در دو بخش صحنهای و خیابانی، دریافت کردند.
به گزارش خبرنگار ایران تئاتر در خوزستان، آیین اختتامیه جشنواره تئاتر منطقهای پارس، شامگاه جمعه هشتم دی 1402، در تالار حافظ شیراز برگزار شد و برگزیدگان بخش صحنهای و خیابانی معرفی شدند که در این میان، دو نمایش صحنهای از استان خوزستان به چهلودومین جشنواره بینالمللی تئاتر فجر راه یافتند.
در بخش خیابانی، هنرمندان خوزستانی، موفق به کسب عنوانهای زیر شدند:
طراحی بروشور:
هیئتداوران در این بخش با اهدای لوح و جایزه نقدی، از پژمان مهرابپور برای بروشور «یکخانه یک شهر» از خرمشهر تقدیر کرد.
بازیگری زن:
هیئتداوران، با اهدای لوح تقدیر و جایزه نقدی به فاطمه علوانی برای بازی در نمایش «قهرمان غریب» از سوسنگرد، از این هنرمند تقدیر کرد.
بازیگری مرد:
رتبه سوم بازیگری، شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی به بهمن تقیپور برای نمایش «درد و ایده» از اهواز اهدا شد.
کارگردانی:
هیئتداوران با اهدای لوح و جایزه نقدی برای کارگردانی مشترک نمایش خیابانی «یکخانه یک شهر» از خرمشهر، از پژمان مهرابپور و آمنه پورحسینی تقدیر کرد.
در بخش صحنهای، هنرمندان تئاتر خوزستان موفق به کسب عنوانهای زیر شدند:
طراحی نور:
در این بخش، با اهدای لوح و جایزه نقدی، از مهدی آشوغ برای طراحی نور نمایش «اولشخص مفرد» از اندیمشک تقدیر شد.
ایمان نخلستانی نیز در این بخش با دریافت دیپلم افتخار و جایزه نقدی برای طراحی نور نمایش «سایلنت، هملت، سایلنت» از اهواز، بهعنوان برگزیده معرفی شد.
طراحی صحنه:
رتبه سوم این بخش به همراه لوح تقدیر و جایزه نقدی به میلاد هارونی برای نمایش «سایلنت، هملت، سایلنت» از اهواز رسید.
رتبه اول به همراه دیپلم افتخار و جایزه نقدی این بخش را زهرا مرادیپور برای نمایش «اولشخص مفرد» از اندیمشک دریافت کرد.
بازیگری کودک:
در این بخش با اهدای لوح و جایزه نقدی، از هانیه پورمقدم برای بازی در نمایش «رسمالخط» از اهواز، تقدیر شد.
بازیگری زن:
رتبه سوم این بخش به همراه لوح تقدیر و جایزه نقدی به شکوفه جودکی برای نمایش «اولشخص مفرد» از اندیمشک رسید.
رتبه اول این بخش به همراه دیپلم افتخار و جایزه نقدی را، مهنوش بلیان برای نمایش «اولشخص مفرد» از اندیمشک بهدست آورد.
بازیگری مرد:
رتبه دوم این بخش به همراه لوح و جایزه نقدی، به صورت مشترک، به محسن خدادادی برای نمایش «اولشخص مفرد» از اندیمشک و محمد طاهری برای نمایش «سایلنت، هملت، سایلنت» از اهواز تقدیم شد.
رتبه اول این بخش به همراه دیپلم افتخار و جایزه نقدی را، امجد جلالی برای نمایش «سایلنت، هملت، سایلنت» از اهواز بهدست آورد.
نویسندگی:
رتبه اول بخش نویسندگی به همراه دیپلم افتخار و جایزه نقدی را مهدی آشوغ برای نمایشنامه «اولشخص مفرد» از اندیمشک دریافت کرد.
کارگردانی:
رتبه دوم کارگردانی به همراه لوح تقدیر و جایزه نقدی به میلاد هارونی برای نمایش «سایلنت، هملت، سایلنت» از اهواز رسید.
رتبه اول کارگردانی، دیپلم افتخار و جایزه نقدی این بخش به صورت مشترک به داوود پارسا برای نمایش «لولیدن در آخرین خواب کسی که هرگز نخوابیده بود» از گچساران و مهدی آشوغ برای نمایش «اولشخص مفرد» از اندیمشک اهدا شد.
همچنین طبق رأی هیئتداوران بخش صحنهای، دو نمایش «اولشخص مفرد» به کارگردانی مهدی آشوغ از اندیمشک خوزستان و «سایلنت، هملت، سایلنت» به کارگردانی میلاد هارونی از اهواز خوزستان، بهصورت مشروط به دبیرخانه چهلودومین جشنواره بینالمللی تئاتر فجر معرفی شدند.