در حال بارگذاری ...
 • رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان:

  استمرار اجراهای نمایشی وظیفه خطیر تئاتری‌های خوزستان برای ایجاد همدلی است

  رییس انجمن هنرهای نمایشی خوزستان گفت: همه ما در این روزها غمگین از آلام اتفاقات این روزهای زمستانی غمناک هستیم اما این دلیل بر تحریم صحنه توسط برخی از هنرمندان تئاتر ...

 • با ادای احترام به سردار شهید قاسم سلیمانی؛

  «پایان بازی» در تماشاخانه چهارسو بهبهان اکران شد

  با ادای احترام به سردار شهید قاسم سلیمانی و قرائت بیانیه خانواده بزرگ تئاتر ایران در محکومیت ترور سردار سلیمانی، فیلم «پایان بازی » با حضور هنرمندان تئاتر شهرستان های بهبهان و امیدیه در تماشاخانه چهارسو بهبهان اکران شد.

  به گزارش تئاتر خوزستان، فیلم کوتاه « پایان بازی » به نویسندگی و کارگردانی یعقوب علی پور و بازی رامین قادری، احمد میرزاده، غزل بویری و امیرحسین شکوریان روز جمعه 20 دی ماه ساعت 19 در تماشاخانه چهارسو بهبهان اکران شد.

  مراسم اکران فیلم « پایان بازی » که اجرای آب بر عهده اورانوس شرافت بازیگر تئاتر بهبهان بود با حضور هنرمندان تئاتر و سینما شهرستان های بهبهان و امیدیه برگزار گردید، در ابتدا کلیپی از سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی پخش شد و در ادامه بیانه خانواده بزرگ تئاتر ایران در محکومیت ترور سردار شهید قاسم سلیمانی توسط غزل بویری کارگردان و بازیگر تئاتر امیدیه قرائت شد.

  در ادامه این مراسم یعقوب علی پور نویسنده و کارگردان اثر گزارشی از روند تولید این اثر در شهرستان های امیدیه و بهبهان را ارائه نمود و از تمامی بازیگران، عوامل و حامیان تولید این اثر تقدیر و تشکر نمود و سپس فیلم « پایان بازی » به مدت زمان 15 دقیقه برای مخاطبان پخش شد.

  در بخش دیگری از این مراسم مهدی شجاعی سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بهبهان در سخنانی ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی از سازندگان فیلم «پایان بازی» تقدیر و همچنین از تولیدات مشترک هنرمندان شهرستان ها تقدیر و حمایت کرد و از آموزشگاه هنرهای نمایشی چهارسو بابت ایجاد چنین فضای تعاملی میان هنرمندان شهرستان های استان تشکر نمود.

  در ادامه ساسان شکوریان نائب رئیس انجمن هنرهای نمایشی خوزستان در خصوص فضای گفت و گو میان هنرمندان خوزستان گفت: در سال های دورتر هنرمندان تئاتر معمولن در جشنواره های تئاتر آثار نمایشی یکدیگر را می دیدند اما در طی چند سال اخیر با وجود فضای تبادل اجرایی در استان خوزستان هنرمندان از اجراهای عمومی نمایشی در سایر شهرستان ها دیدن می کنند و همچنین آثار نمایشی در سایر شهرها اجرا می شوند و این باعث ایجاد فضای تبادل تجربیات هنری در بین هنرمندان استان شده است.

  مدیر مسئول آموزشگاه هنرهای نمایشی چهارسو در خصوص تبادل تجربیات هنری در بین هنرمندان بهبهان و امیدیه گفت: فضای تولید آثار مشترک هنری در میان این دو شهر سابقه ای بیش از سی ساله دارد و امیدوارم در ادامه شاهد افزایش فضای تولیدات مشترک هنری و تبادل گروه های نمایشی باشیم.

  در بخش پایانی این مراسم با حضور مهدی شجاعی سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بهبهان، ساسان شکوریان نائب رئیس انجمن هنرهای نمایشی خوزستان، حجت اله تجلی نویسنده و کارگردان پیشکسوت تئاتر بهبهان و اباذر محمدحسنی نویسنده و فیلمساز بهبهانی با اهداء لوح تقدیر و دسته ای گل نرگس از بازیگران و عوامل تولید فیلم کوتاه « پایان بازی » تقدیر و تجلیل شد.

  بنا به همین گزارش، فیلم کوتاه « پایان بازی »که به تاثیر مخرب مشکلات دنیای امروز خانواده ها و بازی های کامپیوتری بر کودکان و نوجوانان می پردازد توسط جمعی از هنرمندان خلاق تئاتر شهرستان های امیدیه و بهبهان با دغدغه‌ی تبادل و اشتراک تجربیات هنری، مهرماه سال 98 در شهرستان بهبهان تصویربرداری و پس از طی مراحل فنی آماده اکران شد و اولین اکران آن در تماشاخانه چهارسو بهبهان انجام شد.
  مطالب مرتبط

  به همت آموزشگاه هنرهای نمایشی چهارسو؛

نشست تخصصی تئاتر کودک در تماشاخانه چهارسو بهبهان
  به همت آموزشگاه هنرهای نمایشی چهارسو؛

  نشست تخصصی تئاتر کودک در تماشاخانه چهارسو بهبهان

  به همت آموزشگاه هنرهای نمایشی چهارسو «نشست تخصصی تئاتر کودک» با حضور سیدحسین فدایی حسین نویسنده، مترجم، کارگردان و پژوهشگر تئاتر کودک کشور در تماشاخانه چهارسو برگزار گردید.

  |

  با حضور هیئت رئیسه انجمن هنرهای نمایشی استان خوزستان؛

احکام روسای جدید دفاتر انجمن هنرهای نمایشی شهرستان های خوزستان اهدا شد
  با حضور هیئت رئیسه انجمن هنرهای نمایشی استان خوزستان؛

  احکام روسای جدید دفاتر انجمن هنرهای نمایشی شهرستان های خوزستان اهدا شد

  در نشست هم اندیشی هیئت رئیسه انجمن هنرهای نمایشی استان خوزستان و روسای جدید دفاتر انجمن هنرهای نمایشی خوزستان، احکام روسای جدید دفاتر انجمن هنرهای نمایشی شهرستان های استان خوزستان اهداء شد.

  |

  با اعلام مرحله بازخوانی طرح و ایده از سوی دبیرخانه؛

دو اثر از خوزستان در هفتمین جشنواره سراسری تئاتر خیابانی ارس پذیرفته شدند
  با اعلام مرحله بازخوانی طرح و ایده از سوی دبیرخانه؛

  دو اثر از خوزستان در هفتمین جشنواره سراسری تئاتر خیابانی ارس پذیرفته شدند

  با اعلام آرای مرحله بازخوانی طرح و ایده نمایش های خیابانی هفتمین جشنواره سراسری تئاتر خیابانی ارس، دو اثر از استان خوزستان در این مرحله پذیرفته شدند.

  |

  استاندار خوزستان در دیدار اعضای شورای اجرایی دومین جشنواره بین المللی تئاتر اهواز:

نگذارید جوانه جشنواره تئاتر بین المللی اهواز بخشکد
  استاندار خوزستان در دیدار اعضای شورای اجرایی دومین جشنواره بین المللی تئاتر اهواز:

  نگذارید جوانه جشنواره تئاتر بین المللی اهواز بخشکد

  استاندار خوزستان گفت: اکنون که قرار است دوباره جشنواره ای بین المللی در حوزه تئاتر اهواز آغاز شود از هنرمندان انتظار می رود از گذشته درس بگیرید تا جوانه تئاتر اهواز که اکنون در حال رشد است نخشکد.

  |

  نظرات کاربران