در حال بارگذاری ...
در مراسم اختتامیه سی و پنجمین جشنواره تئاتر استان خوزستان مطرح شد؛

هفته پرتحرک تئاتر خوزستان

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان گفت: رویدادهای هنری باید به تربیت نسلی جدید و پویا منجر شود وگرنه دورهمی بیش نیست.

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر در خوزستان مجید منادی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان در آیین پایانی سی و پنجمین جشنواره تئاتر استان خوزستان که روز جمعه 3 آذرماه 1402 در تالار آفتاب اهواز برگزار شد بر رشد آثار هنری با عناصر و مفاهیم ملی، میهنی و اسلامی تاکید کرد و حمایت از این آثار را وظیفه دستگاه‌های هنری و متولی استان دانست.

به گفته وی؛ روح متعهد، دردمند و دغدغه‌مندی هنر در استان خوزستان جاری است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خورستان برخورداری از مرجعیت فرهنگی و هنری در فرهنگ‌ ایرانی و اسلامی را با افزایش فعالیت هنری و فرهنگی ممکن دانست و گفت: دشمن در سال‌های اخیر قصد داشت با هر ابزاری جلوی فعالیت فرهنگی و هنری را بگیرد اما امروز با وجود هنرمندان متعهد و دارای برخوردار از روحیه ملی میهنی، سالن‌های هنری فعال و پویا هستند.

 وی رشد فنی آثار هنری، افزایش جامعه مخاطبین، و توسعه زیرساخت‌های فرهنگی و هنری از سوی متولیان امر، کادر سازی و تربیت نسل جدید فرهنگی و هنری را از دیگر الزامات داشتن مرجعیت فرهنگی و هنری عنوان کرد.

 منادی در ادامه، تربیت نسل جدید را بسیار با اهمیت تلقی کرد و خاطرنشان کرد: باید تلاش کنیم در محضر پیشکسوتان که اصالت هر حرفه و هنری هستند؛ نسل‌ جدید متعهد، دغدغه‌مند و فعال پرورش یابد.

 هفته پرتحرک تئاتر خوزستان

 وی هفته‌ فرهنگی اخیر را بسیار پرتحرک دانست و گفت: برگزاری سی و پنجمین تئاتر خوزستان به صورت غیرمتمرکز در شهرهای مختلف استان، برگزاری پانزدهمین جشنواره ملی تئاتر کودک و نوجوان در دزفول و تدارک برای برگزاری چند جشنواره پیش‌رو پویایی مطلوبی در برداشته است.

 مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان از برنامه‌ ریزی برای فعال کردن جشنواره‌ها و رویدادهایی همچون جشنواره فتح خرمشهر، جشنواره لاله‌های سرخ اندیمشک و جشنواره منولوگ ایذه که به دلایلی متعدد همچون بیماری کرونا کم فروغ شده بود خبر داد.

 سی و پنجمین جشنواره تئاتر استان خوزستان به دبیری سیدامین سپهریان با حضور 16 گروه نمایشی در دو بخش مسابقه تئاتر صحنه ای و مسابقه تئاتر خیابانی از 30 آبان تا 3 آذرماه 1402 به صورت غیرمتمرکز در استان خوزستان برگزار شد.
مطالب مرتبط

سی‌وپنجمین جشنواره تئاتر خوزستان برگزیدگان خود را شناخت

سی‌وپنجمین جشنواره تئاتر خوزستان برگزیدگان خود را شناخت

آیین پایانی سی‌وپنجمین جشنواره تئاتر استان خوزستان جمعه 3 آذر 1402 برگزار شد و در بخش صحنه‌ای نمایش‌های «اول‌شخص مفرد» به کارگردانی مهدی آشوغ از اندیمشک، نمایش «سایلنت هملت؛ سایلنت» به کارگردانی میلاد هارونی از اهواز و نمایش «رسم‌الخط» به کارگردانی ایوب بختیاری از اهواز؛ ...

|

طبق جدول اجرایی جشنواره

آبادان، خرمشهر و اهواز ایستگاه پایانی داوری‌های جشنواره سی و پنجم خوزستان
طبق جدول اجرایی جشنواره

آبادان، خرمشهر و اهواز ایستگاه پایانی داوری‌های جشنواره سی و پنجم خوزستان

9 اثر نمایشی صحنه ای و خیابانی در روز سوم سی و پنجمین جشنواره تئاتر استان خوزستان در شهرستانهای آبادان، خرمشهر و اهواز برای هیئت داوران و مخاطبان اجرا خواهند شد.

|

دبیر اجرایی سی و پنجمین جشنواره تئاتر استان خوزستان مطرح کرد:

سطح کیفی آثار راه یافته به جشنواره مطلوب است
دبیر اجرایی سی و پنجمین جشنواره تئاتر استان خوزستان مطرح کرد:

سطح کیفی آثار راه یافته به جشنواره مطلوب است

دبیر اجرایی سی و پنجمین جشنواره تئاتر استان خوزستان با اشاره به بالا بودن سطح کیفی آثار راه یافته به جشنواره، از برگزاری این رویداد هنری از تاریخ 29 آبان تا 2 آذرماه سال جاری خبر داد.

|

نظرات کاربران