در حال بارگذاری ...

اهداء «جام زندگی» به دبیر جشنواره بین‌المللی نمایش‌های آئینی و سنتی

گروه نمایش «شاماران»، از دبیر بیست‌ویکمین جشنواره بین‌المللی نمایش‌های آیینی و سنتی و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، تقدیر کرد.

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر در خوزستان، گروه نمایش «شاماران» به کارگردانی ساسان شکوریان از شهرستان بهبهان، در آیین اختتامیه بیست‌ویکمین جشنواره بین‌المللی نمایش‌های آیینی و سنتی (سه‌شنبه 11 مهر 1402)، با اهداء تندیس «جام زندگی»، از احمد جولایی (دبیر جشنواره) و محمد رعیت (قائم‌مقام دبیر جشنواره و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان) تجلیل کرد.

«جام زندگی» به عنوان یکی از سندهای مهم تاریخ نمایش در ایران زمین، به همراه گنجینه ارجان، سال ۱۳۶۱ در منطقه تاریخی ارجان بهبهان کشف شد که مربوط به ۲۸۰۰ سال پیش و دوران پادشاهی کیدین هوتران در دوره عیلام نو است.

موسسه جام هنر چهارسو و گروه تئاتر ناب با نمایش سیاه بازی «شاماران» به کارگردانی ساسان شکوریان، در بخش ویژه صحنه‌ای بیست‌ویکمین جشنواره بین‌المللی نمایش‌های آئینی و سنتی به میزبانی استان گلستان (گرگان)، حضور داشت.
مطالب مرتبط

ساسان شکوریان، کارگردان خوزستانی:

متولیان تئاتر کشور، نسل جدید را به سمت نمایش ایرانی هدایت کنند
ساسان شکوریان، کارگردان خوزستانی:

متولیان تئاتر کشور، نسل جدید را به سمت نمایش ایرانی هدایت کنند

ساسان شکوریان، کارگردان راه‌یافته به جشنواره بین‌المللی نمایش‌های آیینی و سنتی گفت در گوشه‌گوشه مناطق مختلف کشورمان ظرفیت‌های نمایشی بسیاری است و امیدواریم متولیان تئاتر کشور نسل جدید را به سمت نمایش ایرانی هدایت کنند.

|

نظرات کاربران