در حال بارگذاری ...
در میان استقبال مخاطبان

نمایش «شاماران» در گرگان اجرا شد

نمایش سیاه‌بازی «شاماران» از شهرستان بهبهان در تالار فخرالدین اسعد گرگانی و در قالب اجراهای بیست‌و‌یکمین جشنواره بین‌المللی نمایش‌های آیینی و سنتی در استان گلستان به صحنه رفت و خوش درخشید.

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر در خوزستان نمایش آیینی سیاه‌بازی «شاماران» به نویسندگی علیرضا داوری و طراحی و کارگردانی ساسان شکوریان کاری از گروه تئاتر ناب و موسسه جام هنر چهارسو از شهرستان بهبهان استان خوزستان در بخش ویژه صحنه‌ای بیست‌ویکمین جشنواره بین‌المللی نمایش‌های آیینی و سنتی ایران در استان گلستان در سالن نگاه تالار فخرالدین اسعد گرگانی در میان استقبال مخاطبان اجرا شد.

نمایش «شاماران» روز نهم مهر ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۳۰ اجرا و مورد اقبال مخاطبان، هنرمندان داخلی و خارجی شرکت‌کننده در جشنواره واقع شد.  

در این نمایش اورانوس شرافت، حسین بنایی، جهانشاد زراعت، مصطفی خندانی، مریم پراش، بهار فردزارعی، اسرا نجفی، فاطمه هاشمی، آریا عطایی، حسین طیبی، امیرحسین شکوریان و محسن صفایی به عنوان بازیگر ایفای نقش کردند.

استقبال از نمایش «شاماران» زیاد بود به صورتی که برخی از مخاطبان روی زمین نشسته و نمایش را تماشا کردند و تعدادی از مخاطبان نیز پشت درِ سالن مانده و موفق به تماشای نمایش نشدند.

نمایش سیاه‌بازی «شاماران» به معرفی اسطوره شاماران و پیوند آن با پادشاهی کیدین هوتران عیلامی در منطقه ارجان در بهبهان کنونی می‌ پردازد.

نمایش آیینی سیاه‌بازی «شاماران» توسط موسسه جام هنر چهارسو، گروه تئاتر ناب و آموزشگاه هنرهای نمایشی چهارسو تولید و با همکاری انجمن هنرهای نمایشی، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بهبهان، فرمانداری بهبهان، پالایشگاه بیدبلند خلیج فارس، انجمن هنرهای تمایشی خوزستان و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خوزستان در بخش ویژه صحنه‌ای بیست‌و‌یکمین جشنواره بین‌المللی نمایش‌های آیینی و سنتی در استان گلستان شهرستان گرگان به صحنه رفت.
مطالب مرتبط

ساسان شکوریان، کارگردان خوزستانی:

متولیان تئاتر کشور، نسل جدید را به سمت نمایش ایرانی هدایت کنند
ساسان شکوریان، کارگردان خوزستانی:

متولیان تئاتر کشور، نسل جدید را به سمت نمایش ایرانی هدایت کنند

ساسان شکوریان، کارگردان راه‌یافته به جشنواره بین‌المللی نمایش‌های آیینی و سنتی گفت در گوشه‌گوشه مناطق مختلف کشورمان ظرفیت‌های نمایشی بسیاری است و امیدواریم متولیان تئاتر کشور نسل جدید را به سمت نمایش ایرانی هدایت کنند.

|

نشست هم اندیشی تئاتر بهبهان برگزار شد

نشست هم اندیشی تئاتر بهبهان برگزار شد

نشست هم اندیشی تئاتر بهبهان با حضور سرپرستان گروه های نمایشی پروانه دار، کارگردانان و مدیران آموزشگاه های هنرهای نمایشی در بهبهان برگزار شد.

|

نظرات کاربران