در حال بارگذاری ...
در قالب پنجمین سوگواره ملی تئاتر میدانی و تعزیه اربعین حسینی

روایت «قصه عاشقی» برای زائران کربلا در مرز ایران و عراق

نمایش خیابانی «قصه عاشقی» به کارگردانی احسان زین‌الدینی، شش بار در چذابه و شلمچه برای زائرانی که از ایران و دیگر کشورها راهی کربلا بودند، اجرا شد.

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر در خوزستان، نمایش خیابانی «قصه عاشقی» به نویسندگی و کارگردانی احسان زین‌الدینی از کرمانشاه، در قالب پنجمین سوگواره ملی تئاتر میدانی و تعزیه اربعین حسینی، روز دوشنبه 13 شهریور 1402، با اجرا در نزدیکی دروازه خروجی پایانه مرزی چذابه و در میان زائرین پاکستانی، لحظات نمایشی موفقی را رقم زد.

این نمایش، در پنجمین سوگواره ملی تئاتر میدانی و تعزیه اربعین حسینی، در مجموع شش بار در چذابه و شلمچه اجرا شد.

نمایش «قصه عاشقی» به نویسندگی، کارگردانی و بازیگری احسان زین‌الدینی، تولید انجمن هنرهای نمایشی کرمانشاه با همکاری اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و بنیاد شهید آن استان است.میثم سلیمی (طراحی فضا) و ایوب نعمتی و کیوان عرشیان (دستیار کارگردان)، دیگر عوامل این نمایش بودند.

پنجمین سوگواره ملی تئاتر میدانی و تعزیه اربعین حسینی با دبیری مصطفی بوعذار، از ۱۰ تا ۱۵ شهریور 1402 با حضور ۱۷ گروه نمایشی از استان‌های لرستان، گیلان، کرمانشاه، آذربایجان شرقی، بوشهر، اصفهان و خوزستان برگزار می‌شود.
مطالب مرتبط

در فالب پنجمین سوگواره ملی تئاتر میدانی و تعزیه اربعین حسینی

اجرای «خون نامه» اصفهانی‌ها در چذابه
در فالب پنجمین سوگواره ملی تئاتر میدانی و تعزیه اربعین حسینی

اجرای «خون نامه» اصفهانی‌ها در چذابه

نمایش خیابانی «خون‌نامه» به کارگردانی هادی عطایی، به مدت پنج روز با اجرا در موکب اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان و همچنین سایر مواکب در پایانه مرزی چذابه، میزبان زوار اربعین حسینی بود.

|

با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان

نمایش خیابانی «قاب عکس» در چذابه اجرا شد
با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان

نمایش خیابانی «قاب عکس» در چذابه اجرا شد

در نخستین روز از پنجمین سوگواره ملی تئاتر میدانی و تعزیه اربعین حسینی، نمایش خیابانی «قاب عکس» به کارگردانی حسام شریعتمداری، در حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان اجرا شد.

|

نظرات کاربران