در حال بارگذاری ...
با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان

نمایش خیابانی «قاب عکس» در چذابه اجرا شد

در نخستین روز از پنجمین سوگواره ملی تئاتر میدانی و تعزیه اربعین حسینی، نمایش خیابانی «قاب عکس» به کارگردانی حسام شریعتمداری، در حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان اجرا شد.

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر در خوزستان، نمایش خیابانی «قاب عکس» به کارگردانی حسام شریعتمداری از شهر بروجرد لرستان در قالب پنجمین سوگواره ملی تئاتر میدانی و تعزیه اربعین حسینی، 10 شهریور در مرز چذابه اجرا شد.

اجرای این نمایش در آئین افتتاحیه پنجمین سوگواره ملی تئاتر اربعین، با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، معاون امور هنری و سینمایی ارشاد خوزستان و سایر مدیران فرهنگی و گروه‌های شرکت کننده در محل موکب فرهنگ و هنر اجرا و با استقبال زائرین اربعین حسینی مواجه شد.

بعد از اجرای این نمایش، مجید منادی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان با اهدای لوح تقدیر به همراه تندیس همایش از کارگردان نمایش «قاب عکس» تقدیر کرد.

در این نمایش، آمنه حسن علی‌زاده. هلیا کلهر هستی حسنوند و سیدحسام شریعتمداری به عنوان بازیگر ایفای نقش کردند.

سایر عوامل نمایش «قاب عکس» عبارتند از آمنه حسن علی‌زاده (دستیار کارگردان)، هلیا کلهر (موسیقی)، امیرمحمد خدایی و ایمان سیاح (دستیار صحنه)، مهوین کلهر (طراح پوستر) و ستایش کایید (طراح لباس).

این نمایش که کاری از گروه تئاتر ایرانی است، با شش نوبت اجرا در مرزهای چذابه و شلمچه به کار خود پایان داد.

پنجمین سوگواره ملی تئاتر میدانی و تعزیه اربعین حسینی با دبیری مصطفی بوعذار، از ۱۰ تا ۱۵ شهریور با حضور ۱۷ گروه نمایشی از استان‌های لرستان، گیلان، کرمانشاه، آذربایجان شرقی، بوشهر، اصفهان و خوزستان در حال برگزاری است.
مطالب مرتبط

در فالب پنجمین سوگواره ملی تئاتر میدانی و تعزیه اربعین حسینی

اجرای «خون نامه» اصفهانی‌ها در چذابه
در فالب پنجمین سوگواره ملی تئاتر میدانی و تعزیه اربعین حسینی

اجرای «خون نامه» اصفهانی‌ها در چذابه

نمایش خیابانی «خون‌نامه» به کارگردانی هادی عطایی، به مدت پنج روز با اجرا در موکب اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان و همچنین سایر مواکب در پایانه مرزی چذابه، میزبان زوار اربعین حسینی بود.

|

در قالب پنجمین سوگواره ملی تئاتر میدانی و تعزیه اربعین حسینی

روایت «قصه عاشقی» برای زائران کربلا در مرز ایران و عراق
در قالب پنجمین سوگواره ملی تئاتر میدانی و تعزیه اربعین حسینی

روایت «قصه عاشقی» برای زائران کربلا در مرز ایران و عراق

نمایش خیابانی «قصه عاشقی» به کارگردانی احسان زین‌الدینی، شش بار در چذابه و شلمچه برای زائرانی که از ایران و دیگر کشورها راهی کربلا بودند، اجرا شد.

|

نظرات کاربران