در حال بارگذاری ...
مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد

همکاری هنری میان ایران و عراق توسعه فرهنگی دو کشور را تقویت می‌کند

مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به و تاریخچه تمدنی فرهنگی ایران و عراق گفت: همکاری در تولیدات نمایشی میان دو کشور می‌تواند برتوسعه فرهنگی دو کشور مؤثر واقع شود و آن را تقویت کند.

به گزارش تئاتر خوزستان کاظم نظری روز چهارشنبه در حاشیه آئین امضای تفاهم‌نامه همکاری میان انجمن هنرهای نمایشی استان‌های خوزستان و بصره عراق اظهارکرد: این تفاهم نامه برای توسعه و همکاری تولیدات نمایشی میان بصره و اهواز و هنرمندان این استان به امضا رسیده است که امیدواریم بتواند اتفاقات خوبی را در تبادلات فرهنگی رقم بزند.

وی افزود: امیدوارم هنرمندان خوب کشور از این تفاهمنامه‌ای که بین استان خوزستان و استان بصره به امضا رسیده بهره لازم را ببرند.

حمایت ارشاد از تفاهم‌نامه‌های فرهنگی و هنری

مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: وزارت ارشاد نیز از این تفاهم‌نامه حمایت می‌کند و همچنین همچون سال گذشته که تولیداتی در عراق داشتیم امسال هم خواهیم داشت و با این تفاهم نامه تولید هنرهای نمایشی در دو کشور تسهیل خواهد شد.

 این تفاهم‌نامه میان احمد الشمایی، مدیر انجمن تئاتر بصره و محمد یاقوت‌پور رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان خوزستان در راستای تقویت بنیه فرهنگی و هنری امضا و تبادل شد.

بهره‌گیری از تجربیات مفید و تأثیرگذار و انتقال آن جهت ارتقای غنای هنری و کشف گونه‌های اجرایی فراموش شده و جدید، تعاون میان دو جغرافیا یاد شده و استحکام روابط فرهنگی هنری دو کشور از جمله اهئاف اصلی این تفاهمنامه عنوان شده است.
مطالب مرتبط

در نشست دبیر جشنواره فیلم تئاتر ایران و مدیر سازمان رسانه الحشد الشعبی عراق مطرح شد؛

گسترش همکاری تئاتری بین ایران و عراق
در نشست دبیر جشنواره فیلم تئاتر ایران و مدیر سازمان رسانه الحشد الشعبی عراق مطرح شد؛

گسترش همکاری تئاتری بین ایران و عراق

در نشست دبیر جشنواره بین المللی فیلم تئاتر ایران و نماینده انجمن هنرهای نمایشی استان خوزستان با مدیر سازمان رسانه الحشد الشعبی عراق، بر گسترش همکاری مشترک در زمینه تئاتر تاکید شد.

|

رییس انجمن هنرهای نمایشی خوزستان خبر داد

برگزاری سمینار پژوهشی مشترک تئاتر ایران و عراق
رییس انجمن هنرهای نمایشی خوزستان خبر داد

برگزاری سمینار پژوهشی مشترک تئاتر ایران و عراق

رییس انجمن هنرهای نمایشی خوزستان از برگزاری سمینار پژوهشی مشترکی با حضور پروفسور کریم عبود و دکتر سیاوش طیب طاهر در این استان خبر داد تا زمینه‌ها و قرابت‌های فرهنگی و هنری دو کشور تشریح شوند.

|

نظرات کاربران