در حال بارگذاری ...
کارگردان حاضر در بخش رادیو‌تئاتر جشنواره فجر مطرح کرد:

امجد جلالی: محدودیت‌های مدت زمان اجرا مانع اجرای تمام و کمال اثر می‌شود

امجد جلالی کارگردان نمایش «پرواز پرندگان مهاجر در صبح روز آخر» می‌گوید محدودیت‌های زمانی برای بخش رادیوتئاتر جشنواره مانع از ارائه تمام و کمال مفهوم اثر به بیننده یا شنونده می‌شود. امیدوارم در ادوار بعدی جشنواره محدودیت مدت زمان اجرا حذف شود.

به گزارش تئاتر خوزستان، بخش رادیو تئاتر چهل و یکمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر در آخرین روز اجراهای خود ساعت ۱۶ روز جمعه ۳۰ دی‌ ۱۴۰۱ به نمایش «پرواز پرندگان مهاجر در صبح روز آخر» به کارگردانی امجد جلالی از خوزستان اختصاص داشت.

جلالی در معرفی این نمایش گفت: «نویسندگی کار را رسول حق‌جو به عهده داشته که موضوع نمایش را بر اساس روایت داستانی از دو جوان فعال در حوزه سینمای دفاع مقدس نوشته است».

او در توضیح داستان نمایش گفت: «داستان نمایش این‌گونه روایت می‌شود که آخرین فیلم دفاع مقدس روی پرده است و دو نفر در تلاش هستند تا برای دیدن فیلم تماشاگر جذب کنند. اگر کسی برای دیدن فیلم نیاید سینمای دفاع مقدس برای همیشه تعطیل می‌شود.»

جلالی که خود یکی از بازیگران این نمایش رادیویی است افزود: «ما یک گروه ده‌نفره هستیم که محمد طاهری و نرگس نوری ممبینی به عنوان بازیگر در ایفای نقش‌های این نمایش ما را یاری می‌کنند».

او با بیان این‌که این نمایش به تهیه‌کنندگی امید خسروی تولید شده است، گفت: «از دیگر عوامل این نمایش می‌توانم به آهنگساز حسین تازنگ، صدابردار امیر قدسی، منشی صحنه علیسان طاهری، طراح و دوخت لباس مرضیه نوری ممبینی، طراح و اجرای نور ایمان نخلستانی، طراح دکور امجد جلالی، اجرای دکور فردریک گلستانیان قلعه ماماکائی، پوستر و بروشور میلاد هارونی، بازی‌ساز حسین مختاری، مجتبی عندلیب، جلوه های بصری(استاپ موشن) آتنا سپهری نیک، صادق جدیمی و رضا جعفری اشاره کنم.»

جلالی در ادامه و در پیشنهادی به سیاست‌گذاران جشنواره گفت: «محدودیت‌های زمانی برای بخش رادیوتئاتر جشنواره مانع از ارائه تمام و کمال مفهوم اثر به بیننده یا شنونده می‌شود. امیدوارم در ادوار بعدی جشنواره محدودیت مدت زمان اجرا حذف شود.»

او در پایان از همه مدیران جشنواره و مدیران فرهنگی استان خوزستان که در تولید این نمایش آنها را یاری کردند قدردانی کرد.

بخش رادیو تئاتر چهل و یکمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر عصر روز ۳۰ دی 1401 با دو اجرا به کار خود پایان داد و برگزیدگانش را امروز شنبه همزمان با مراسم افتتاحیه بخش‌های صحنه‌ای، خیابانی و بین‌الملل معرفی می‌کند.

چهل و یکمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر ۲۵ دی ماه تا ۱۱ بهمن ماه 1401 به دبیری کوروش زارعی در تهران برگزار می‌شود.
مطالب مرتبط

هم زمان با برگزاری آئین افتتاحیه جشنواره تئاتر 42

نمایشنامه نویس خوزستانی تقدیر بخش نمایشنامه نویسی جشنواره تئاتر فجر را گرفت
هم زمان با برگزاری آئین افتتاحیه جشنواره تئاتر 42

نمایشنامه نویس خوزستانی تقدیر بخش نمایشنامه نویسی جشنواره تئاتر فجر را گرفت

در آیین گشایش چهل‌ودومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، برگزیدگان بخش «نمایشنامه نویسی» معرفی شدند و نمایشنامه نویس خوزستانی موفق به کسب رتبه تقدیر این بخش شد.

|

گفت‌وگو با کارگردان خوزستانی حاضر در بخش مسابقه تئاتر ایران

مجید اقبالی: ژانر دفاع مقدس، محدود به تیر و تفنگ نیست
گفت‌وگو با کارگردان خوزستانی حاضر در بخش مسابقه تئاتر ایران

مجید اقبالی: ژانر دفاع مقدس، محدود به تیر و تفنگ نیست

کارگردان نمایش «بدریه» می‌گوید کار در ژانر دفاع مقدس به استفاده از سلاح و توپ و تانک وابسته نیست؛ بلکه مهم زاویه دید و شیوه اجرایی درست است که به جذب مخاطب منجر می‌شود.

|

نظرات کاربران