در حال بارگذاری ...
در نشست خبری دبیر جشنواره تئاتر استان خوزستان مطرح شد؛

حضور حداکثری گروه های نمایشی در سی‌وچهارمین جشنواره تئاتر استان خوزستان

سیدامین سپهریان دبیر سی‌وچهارمین جشنواره تئاتر استان خوزستان در نشست خبری جشنواره عنوان کرد: این دوره از جشنواره یه شکل فاخر و پویا و با خضور حداکثری گروه های نمایشی در استان خوزستان برگزار می‌شود.

به گزارش تئاتر خوزستان، نشست خبری سیدامین سپهریان دبیر سی و چهارمین جشنواره تئاتر استان خوزستان با حضور حجت الاسلام رضا کلا کج مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، اعضای ستاد برگزاری جشنواره، مدیران اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، روسای ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شرکت کننده در جشنواره، هنرمندان تئاتر و اصحاب رسانه روز سه شنبه 8 آذرماه 1401 در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان برگزار شد.

سیدامین سپهریان دبیر جشنواره در ابتدای این نشست اظهار کرد: این دوره از جشنواره یادمان استاد فقید سعید بهروزی، کارگردان، نویسنده و منتقد شاخص خوزستان و گزارشگر دفاع مقدس است که آذر سال جاری در خوزستان برگزار می‌شود.

 معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، هدف از برگزاری این رویداد را ارتقای سطح کیفی نمایش استان، حمایت از تولید آثار فاخر و ارزشمند نمایشی و کاهش آسیب‌های اجتماعی، شعار سال، ارتقای تهاد خانواده، همگرایی کلی بهره‌گیری از جریانات روز تئاتر جهان و استفاده از بسترهای فرهنگی در جهت توسعه تئاتر استان عنوان کرد.

ا ی تصریح کرد: سی و چهارمین جشنواره تئاتر خوزستان از 11 تا 14 آذرماه 1401 به مدت چهار روز به صورت غیرمتمرکز در شهرستان‌های اهواز، شوشتر، بهبهان، شوش، ماهشهر، بندرامام و باغمک به شکل فاخر و پویا با حضور حداکثری گروه های نمایشی برگزار می‌شود و آئین اختتامیه جشنواره روز سه شنبه 15 آذر 1401 در تالار آفتاب اهواز برگزار خواهد شد.

 سپهریان، با اشاره به اینکه از مجموع 41 نمایش ثبت شده در سامانه طبق فراخوان اعلام شده، 25 نمایش موفق شدند آثار خود را برای بازبینی حضوری از 24 تا 29 آبان ارائه دهند اضافه کرد: تنوع موضوعی و شیوه اجرایی نمایش ها از شاخصه های مهم آثار نمایشی این دوره از جشنواره است که از این تعداد بین 10 تا 12 اثر از هشت شهرستان استان از سوی انتخاب پذیرفته می‌شود.

وی اعضای هیئت انتخاب را متشکل از سید منصور ناصری، آرش ساربان و مأوا حسین‌زاده داعلام کرد و ادامه داد: 2 عضو هیئت داوران نیز از استان‌های همجوار هستند و یک نفر نیز از سوی مرکز هنرهای نمایشی معرفی می‌شود.

 معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، ابراز کرد: در طی اجرای نمایش‌های برگزیده سه کارگاه آموزشی تخصصی با موضوع بازیگری، کارگردانی و نویسندگی در شهرستان‌های باغملک، شوشتر و ماهشهر برگزار می‌شود و یک کارگاه نیز در اهواز با حضور داور معرفی شده از سوی مرکز هنرهای نمایشی برگزار خواهد شد.

او در خصوص برنامه های جنبی این دوره از جشنواره تصریج کرد: نمایشگاه پوستر «رسول حق جو» هنرمند گرافیست مطرح خوزستانی که آثار ایشان همواره در جشنواره داخلی و بین المللی شرکت و حائز کسب جایزه شده اند در حاشیه جشنواره برپا خواهد شد.

دبیر سی و چهارمین جشنواره تئاتر استان خوزستان در ادامه اظهار کرد: با رایزنی‌هایی که با صدا و سیمای مرکز خوزستان داشتیم، بنا شده دو نمایش به عنوان تله‌تئاتر تولید و از صدا و سیمای استانی یا ملی پخش شود.

 سپهریان، ابراز امیدواری کرد این دوره از جشنواره زمینه‌ساز شکوفایی بیشتر هنر تئاتر و آسیب‌شناسی کارشناسانه این رویداد مهم استان شود و شاهد ارتقای کیفی بیشتر نمایش‌ها در سال‌های آینده باشیم و اذعان کرد: برنامه‌ریزی شده هر کدام از نمایش‌ها بعد از پایان جشنواره اجرای عمومی در سطح استان داشته باشند.

وی ادامه داد: از علی بنائیان دبیر اجرایی جشنواره، مهدی درویش قائم مقام دبیر و رئیس اداره هنری اداره کل، رضا شیرازی کارشناس تئاتر اداره کل و ساسان شکوریان مسئول خبررسانی جشنواره و اعضای هیئت رئیسه انجمن هنرهای نمایشی استان خوزستان و همچنین شبکه تلویزیونی الاهواز به پاس حمایت و همراهی در برگزاری از این دوره از جشنواره تشکر می کنم.

 در ادامه این آئین، آرش ساربان و مأوا حسین‌زاده اعضای هیئت انتخاب جشنواره و همچنین حسن سلیمی‌فر هنرمند پیشکسوت تئاتر خوزستان به بیان مشکلات حوزه تئاتر خوزستان از جمله لزوم تامین تجهیزات سخت‌افزاری و پلاتو در کلانهشر اهواز، آموزش مدون و علمی در سطح استان خوزستان و معیشت هنرمندان تئاتر پرداخته و بر حمایت از هنرمندان تاکید کردند.

سی و چهارمین جشنواره تئاتر استان خوزستان به دبیری سیدامین سپهریان از 11 الی 15 آذرماه ۱۴01 در استان خوزستان برگزار می شود.
مطالب مرتبط

با حضور معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان برگزار شد؛

نشست هم اندیشی و هماهنگی بخش برنا جشنواره تئاتر لاله های سرخ اندیمشک
با حضور معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان برگزار شد؛

نشست هم اندیشی و هماهنگی بخش برنا جشنواره تئاتر لاله های سرخ اندیمشک

بیست ‌و هشتمین جشنواره بین المللی تئاتر لاله های سرخ در چهار بخش در سال ۱۴۰۳ برگزار می‌شود که بخش مسابقه تئاتر برنا در سطح استان خوزستان از 1 تا 4 تیرماه و همزمان با عید غدیر به صورت متمرکز و با حضور گروه‌های نمایشی از سراسر استان خوزستان در شهرستان اندیمشک ‌برگزار خواهد شد.

|

با حضور مسئولین و هنرمندان و پس از سالها توقف انجام شد

آغاز به کار دومین جشنواره استانی تئاتر مونودرام در ایذه
با حضور مسئولین و هنرمندان و پس از سالها توقف انجام شد

آغاز به کار دومین جشنواره استانی تئاتر مونودرام در ایذه

دومین جشنواره استانی تئاتر مونودرام خوزستان پس از سالها توقف امسال احیاء شد و با حضور مسئولین و هنرمندان تئاتر در تالار سیمرغ شهرستان ایذه آغاز به کار کرد.

|

ساسان شکوریان، کارگردان نمایش «شاماران»:

سازمان تئاتر می‌تواند هنرمندان کشور را منسجم کند
ساسان شکوریان، کارگردان نمایش «شاماران»:

سازمان تئاتر می‌تواند هنرمندان کشور را منسجم کند

ساسان شکوریان که نمایش «شاماران» را از بهبهان به تماشاخانه سنگلج تهران آورده، معتقد است برای ساماندهی فعالیت‌ هنرمندان سراسر کشور، راه‌اندازی سازمان تئاتر ایران، امری ضروری است.

|

نظرات کاربران