در حال بارگذاری ...
رئیس انجمن هنرهای نمایشی خوزستان:

نگاه آموزشی، تعلیمی و تربیتی وجه بسترساز تئاتر کودک و نوجوان است

رئیس انجمن هنرهای نمایشی خوزستان در پیامی به مناسبت برگزاری چهاردهمین جشنواره ملی تئاتر کودک و نوجوان مهر دزفول بر وجه آموزشی و تعلیمی و تربیتی تئاتر کودک و نوجوان تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر در خوزستان، محمد یاقوت پور رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان خوزستان به مناسبت برگزاری چهاردهمین جشنواره ملی تئاتر کودک و نوجوان مهر دزفول پیامی را منتشر کرد.

در متن این پیام آمده است:

مارک تواین نویسنده شهیر حوزه کودک و نوجوان می گوید: «تئاتر کودکان از بزرگ ترین ابداعات قرن بیستم است و قوی ترین معلم اخلاق و بهترین انگیزه به سوی بهزیستی است.»

لذا نبایستی فراموش کرد که یکی از اصلی ترین اهداف در تولید آثار تئاتری برای کودکان، تاکید بر بعد آموزشی، تعلیمی و تربیتی این هنر در کنار وجه سرگرم سازی آن است و البته بایستی به این نیز توجه کرد که جایگاه و ساحت مفهوم آموزشی و تربیتی هنر تئاتر به گونه ای است که مفهمومی به عنوان تئاتر پداگوژیک (تئاتر تعلیمی-تربیتی) نیز به عنوان یکی از گونه های مهم تولیدات تئاتر در جهان شناخته شده است.

لذا مهم ترین ویژگی خلق نمایش کودک و نوجوان علاوه بر تاکید بر وجه سرگرم سازی و همسویی با جهان پر رمز و راز و دامنه گسترده تخلیل کودکان و نوجوانان بایستی تاکید بر نکات آموزشی و تعلیمی و تربیتی نیز باشد که این مهم نشان از اهمیت وجه بسترساز برگزاری رویدادی مهم به نام جشنواره تئاتر کودک و نوجوان مهر دزفول دارد که جا دارد علاوه بر سپاس از مدیر کل محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و معاونت محترم هنری ایشان از تمامی عوامل اجرایی این جشنواره و تمامی مسئولان شهرستان دزفول و هنرمندان و هیئت رئیسه انجمن هنرهای نمایشی دزفول که در برگزاری این رویداد فاخر کوشا و ساعی بوده اند نیز کمال تشکر و امتنان را داشته باشم.

محمد یاقوت پور

رئیس انجمن هنرهای نمایشی خوزستان

 

چهاردهمین جشنواره ملی تئاتر کودک و نوجوان مهر دزفول به دبیری علیرضا چرخابی در دو بخش «نمایشنامه نویسی» و «مقاله و پژوهش» در بهمن ماه 1400 در شهرستان دزفول در حال برگزاری است.
مطالب مرتبط

طی احکامی از سوی دبیر جشنواره انجام شد

هیئت انتخاب آثار پانزدهمین جشنواره ملی تئاتر کودک و نوجوان مهر دزفول منصوب شدند
طی احکامی از سوی دبیر جشنواره انجام شد

هیئت انتخاب آثار پانزدهمین جشنواره ملی تئاتر کودک و نوجوان مهر دزفول منصوب شدند

مهدی درویش، سیدعزیز آرین و سعید گل گل به عنوان هیئت انتخاب آثار بخش صحنه‌ای و خیابانی پانزدهمین جشنواره ملی تئاتر کودک و نوجوان مهر دزفول معرفی شدند.

|

در دیدار مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان و فرماندار دزفول مطرح شد

دزفول آماده برگزاری جشنواره تئاتر کودک و نوجوان مهر است
در دیدار مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان و فرماندار دزفول مطرح شد

دزفول آماده برگزاری جشنواره تئاتر کودک و نوجوان مهر است

در پی سفر مجید منادی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خوزستان به شهرستان دزفول، وی با علیرضا خردمند فرماندار دزفول دیدار و گفت و گو کرد.

|

نظرات کاربران