در حال بارگذاری ...
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان:

جشنواره تئاتر لاله‌های سرخ اندیمشک باید به یک رویداد بین المللی تبدیل شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان با تاکید بر ظرفیت جشنواره تئاتر لاله‌های سرخ اندیمشک برای میزبانی هنرمندان سایر کشورها افزود: این جشنواره باید به یک جشنواره بین‌المللی تبدیل شود و برای تحقق این مهم نیازمند همدلی و تلاش جمعی هستیم.

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر از خوزستان، محمد جوروند مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان در آیین اختتامیه جشنواره ملی تئاتر لاله های سرخ که سه شنبه ٢٣ آذرماه ١٤٠٠ در سالن اصلی تالار خورشید اندیمشک برگزار شد گفت: جشنواره تئاتر خوزستان، جشنواره تئاتر بین‌المللی عربی و جشنواره تئاتر لاله‌های سرخ سه رویداد مهمی بودند که در آذر امسال در خوزستان برگزار شدند.

وی افزود: شهرستان اندیمشک ورود به معراج شهدای خوزستان بوده و منشور هزاررنگی از ارزش های اسلامی است که دوکوهه این دیار، نماد ایثار و فداکاری فرزندان فداکار این مرز و بوم به شمار می‌رود.

جوروند با تاکید بر لزوم استفاده از زبان هنر برای انتقال ارزش‌های دفاع مقدس و نقش جشنواره لاله‌های سرخ در این زمینه بیان کرد: در یک دوره‌ای این جشنواره قوی، تعطیل شد اما از سال های اخیر جشنواره فاخر لاله‌های سرخ پویا بوده و با نگاه ویژه و مثبت در حال برگزاری است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان اظهار کرد: این رویداد مهم هنری نیازمند حمایت و توجه همیشگی است چنانچه همواره باید نگاه خردورزانه به حوزه تئاتر داشته باشیم.

وی ادامه داد: در تئاتر یک ارتباط قوی بین مخاطب و هنرمند وجود دارد که نشان دهنده تاثیرگذاری این هنر است.

جوروند با تاکید بر ظرفیت این جشنواره برای میزبانی هنرمندان سایر کشورها افزود: این جشنواره باید به یک جشنواره بین‌المللی تبدیل شود و برای تحقق این مهم نیازمند همدلی و تلاش جمعی هستیم.

 

بیست و هفتیمن جشنواره ملی تئاتر لاله های سرخ اندیمشک به دبیری علی بازگیر از 20 تا 23 آذرماه 1400 در شهرستان اندیمشک استان خوزستان برگزار شد.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران