در حال بارگذاری ...
با حضور مسئولین هنری و هنرمندان تئاتر انجام شد

رونمایی از پوستر جشنواره بین المللی تئاتر عربی خوزستان بر مزار شهید سبحانی

طی مراسمی خاص و با حضور مسئولین هنری استان، دبیر جشنواره و هنرمندان تئاتر دشت آزادگان از پوستر هفدهمین جشنواره بین المللی تئاتر عربی السلام خوزستان بر مزار شهید محمدرضا سبحانی رونمایی شد.

به گزارش تئاتر خوزستان در مراسمی خاص و با حضور ناصر چنانی معاونت هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، سعید نگراوی دبیر جشنواره، عبدالحسین جلالی اصل رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشت آزادگان، سیدمحمدعلی موسوی، سیدعلی موسوی و هادی الجروف از پیشکسوتان و فعالان تئاتر عربی خوزستان، رضا حویزاوی رئیس انجمن هنرهای نمایشی سوسنگرد و مسئول دبیرخانه دائمی جشنواره بین المللی تئاتر السلام، سیدرضا خرسانی دبیر اجرایی جشنواره، سعید هویزاوی مسئول امور هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشت آزادگان روز پنج شنبه 11 آذرماه 1400 در محل یادمان شهید محمدرضا سبحانی اولین شهید نیروی انتظامی در دوران دفاع مقدس شهرستان سوسنگرد از پوستر هفدهمین جشنواره بین المللی تئاتر عربی السلام خوزستان رونمایی شد.

پوستر هفدهمین جشنواره بین المللی تئاتر عربی سلام خوزستان توسط رسول حق جو گرفیست و طراح نام آشنای خوزستان طراحی شده است.

در ابتدای این مراسم ناصر چنانی معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان گفت: مقام شامخ شهدا برای همه ما بسیار رفیع و بلند است و به همین مناسبت تصمیم گرفته شد مراسم رونمایی از پوستر هفدهمین جشنواره بین المللی تئاتر عربی سلام خوزستان در جوار مزار شهید محمدرضا سبحانی اولین شهید دوران دفاع مقدس سوسنگرد برگزار گردد.

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان در خصوص جایگاه جشنواره تئاتر عربی گفت: جشنواره بین المللی تئاتر عربی سلام خوزستان بدون شک یکی از مهم ترین رویدادهای فرهنگی و هنری استان خوزستان است و این جشنواره به خوبی توانسته است زبان گفت و گو و دیپلماسی فرهنگی و هنری را با کشورهای عرب زبان منطقه برقرار کند.

چنانی در پایان افزود: از دبیر جشنواره، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشت آزادگان، اعضای ستاد جشنواره و هنرمندان تئاتر دشت آزادگان برای همکاری و مشارکت در برگزاری جشنواره کمال تشکر و تقدیر را دارم.

دبیر هفدهمین جشنواره بین المللی تئاتر عربی خوزستان در آئین رونمایی از پوستر جشنواره گفت: از دکتر چنانی معاونت محترم هنری اداره کل، عبدالحسین جلالی اصل رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشت آزادگان و تمامی مسئولین و هنرمندانی که تا این لحظه با ستاد جشنواره تئاتر عربی همکاری و تلاش داشته اند تا این دوره از جشنواره به شکل فاخر و منظم برگزار گردد کمال تشکر و قدردانی را دارم.

سعید نگراوی افزود: از مسئولین استان خوزستان و شهرستان دشت آزادگان برای برگزاری هر چه بهتر جشنواره انتظار همکاری و کمک داریم تا بتوانیم میزبان شایسته ای برای گروه های نمایشی در این دوره از جشنواره باشیم.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دشت آزادگان در این مراسم گفت: از ناصر چنانی معاونت محترم هنری و سینمایی اداره کل، سعید نگراوی دبیر جشنواره و مسئولین شهرستان و هنرمندان تئاتر در ستاد جشنواره به پاس همکاری و تلاش در برگزاری مطلوب حشنواره تشکر و قدردانی می کنم و امیدوارم این دوره از جشنواره با تلاش همه به خوبی برگزار گردد و شاهد اجراهای خوبی در جشنواره باشیم.

مراسم رونمایی از پوستر هفدهمین جشنواره بین المللی تئاتر عربی سلام خوزستان با پوشش رسانه ای شبکه جهانی الاهواز انجام شد.

 

هفدهمین جشنواره بین المللی تئاتر عربی سلام خوزستان به دبیری سعید نگراوی در سه بخش مسابقه نمایشنامه نویسی، مسابقه تئاتر صحنه ای ایران و مسابقه تئاتر صحنه ای بین الملل نیمه آذرماه 1400 برگزار می گردد.
مطالب مرتبط

در نشست دبیر جشنواره فیلم تئاتر ایران و مدیر سازمان رسانه الحشد الشعبی عراق مطرح شد؛

گسترش همکاری تئاتری بین ایران و عراق
در نشست دبیر جشنواره فیلم تئاتر ایران و مدیر سازمان رسانه الحشد الشعبی عراق مطرح شد؛

گسترش همکاری تئاتری بین ایران و عراق

در نشست دبیر جشنواره بین المللی فیلم تئاتر ایران و نماینده انجمن هنرهای نمایشی استان خوزستان با مدیر سازمان رسانه الحشد الشعبی عراق، بر گسترش همکاری مشترک در زمینه تئاتر تاکید شد.

|

نماینده مردم اهواز با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دیدار کرد

رایزنی برای برگزاری جشنواره تئاتر صلح و دوستی در خوزستان
نماینده مردم اهواز با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دیدار کرد

رایزنی برای برگزاری جشنواره تئاتر صلح و دوستی در خوزستان

سیدکریم حسینی، نماینده مردم اهواز، باوی‌، حمیدیه و کارون، به منظور بررسی و هماهنگی جهت برگزاری جشنواره تئاتر صلح و دوستی در استان خوزستان با وزیر فرهنگ ارشاد اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

|

یک کارگردان تئاتر خوزستانی:

وضعیت تالارهای نمایش سوسنگرد نامناسب است
یک کارگردان تئاتر خوزستانی:

وضعیت تالارهای نمایش سوسنگرد نامناسب است

یک کارگردان تئاتر سوسنگردی با اشاره به وضعیت تالارهای نمایش شهرستان سوسنگرد گفت: وضعیت هر ۲ سالن‌ نمایش این شهرستان بسیار نامناسب است و با حضور در این سالن‌های مخروبه آدم به عمق فاجعه پی می‌برد.

|

نظرات کاربران