در حال بارگذاری ...
با انتشار جدول اجرایی جشنواره مشخص شد

اجراهای گروه تئاتر منگشت باغملک در پانزدهمین جشنواره تئاتر خیابانی مریوان

با انتشار جدول اجرایی پانزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان، اجراهای کروه تئاتر منگشت باغملک در این دوره از جشنواره مشخص شد.

به گزارش تئاتر خوزستان جدول اجرایی پانزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان برای برگزاری از 5 تا 10 آبان ماه 1400 منتشر شد و نمایش خیابانی آئینی سنتی «خرس بازی به روایت کُمین و جِرین» به نویسندگی مجتبی مقدم و کارگردانی محمدرضا صفاران از شهرستان باغملک به عنوان نماینده استان خوزستان در بخش آئینی و سنتی این دوره از جشنواره روز پنج شنبه 6 آبان ماه 1400 دو اجرا خواهد داشت.

نمایش خیابانی «خرس بازی به روایت کُمین و جِرین» روز پنج شنبه 6 آبان ماه 1400 و از ساعت 12 در پارک شانو و ساعت 16 در دریاچه زریبار اجرا خواهد داشت.

در این نمایش خیابانی حجت اله صفاران، یونس مرادی هزاروند، محمد خزائی، رسول خواجه امیری، علی پورباقری، داوود زنگنه، سیدسجاد موسوی، هوشنگ مرادی و مجتبی مقدم به عنوان بازیگر ایفای نقش می کنند.

سایر عوامل نمایش خیابانی «خرس بازی به روایت کُمین و جِرین» عبارتند از: دانیال صفاران، رضا صفاران، ناهید ملایی، مهوش صفاران، نسترن مرادی بندائی، امیر امیری، سلیمه ممبینی، حسین صفاران، رقیه مرادی هزاروند، معصومه ممبینی، محمدطاها مرادی هزاروند و محمدصدرا زنگنه (عوامل فنی)، محمدرضا صفاران (طراح فضا و صحنه)، محمد برفی نژاد و امیررضا برفی نژاد (موسیقی) و حسین صفاران (طراح پوستر و بروشور).

این نمایش برگرفته از «دو نمایش کهن» با قدمتی چند صد ساله در منطقه ی جانکی (باغملک) است. «خرس بازی» روایت حمله ی یک خرس برای بستن آب بر روی اهالی و ایجاد خشکسالی و از بین بردن باغات و محصولات کشاورزی است که با ورود پهلوان شهر و مبارزه با او، در نهایت آب و پیروزی به منطقه برمی گردد.  «کُمین و جِرین» نیز روایت دو برادر یا ارباب و رعیت است که یکی از آنها شکم گُنده و ظالم (کُمین) و دیگری قوز دار و زجر کشیده و مظلوم (جِرین) می باشد که بیان کننده ی داستان ظالم و مظلوم در طی تاریخ است.

گروه تئاتر مُنگشت ضمن وفاداری به متن اصلی این نمایش ها، بازخوانی معاصر و تازه ای از آن ها، به ویژه با نگاه به حفظ محیط زیست و بحران آب داشته است.

نمایش خیابانی آیینی سنتی «خرس بازی به روایت کُمین و جِرین» توسط گروه تئاتر منگشت، انجمن هنرهای نمایشی و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان باغملک و با حمایت انجمن هنرهای نمایشی استان خوزستان در پانزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان شرکت کرده است.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران