در حال بارگذاری ...
با استقبال گسترده شهروندان اهواز از سوگواره رقم خورد؛

اربعین متفاوت اهواز با سوگواره ملی تئاتر اربعین حسینی

سوگواره ملی تئاتر میدانی و تعزیه اربعین حسینی که توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان و با مشارکت شهردار اهواز در حال برگزاری است با استقبال گسترده شهروندان و علاقه مندان تاهواز مواجه شده است و اربعین متفاوتی را در سطح شهر اهواز رقم زده است.

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر از خوزستان، سوگواره ملی تئاتر میدانی و تعزیه اربعین حسینی که توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان و با مشارکت شهردار اهواز در حال برگزاری است با استقبال گسترده شهروندان و علاقه مندان تاهواز مواجه شده است و اربعین متفاوتی را در سطح شهر اهواز رقم زده است و در میان استقبال مردم از اجراهای نمایش خیابانی و مجالس تعزیه خوانی بیش از هر چیز دیگر به چشم می آید.

نمایش‌های «طلا»، «سرداران بی نشان»، «سردار علمدار»، «قصه گویی عاشورا» و «غریبه در شهر» آثاری خیابانی هستند که در چهارمین سوگواره ملی تئاتر میدانی و تعزیه اربعین حسینی با استقبال گرم و قابل توجه مخاطبان و علاقمندان مواجه شدند و مجالس تعزیه خوانی اجرا شده در سطح شهر اهواز نیز با استقبال چشمگیر و گستره مخاطبان اهوازی همراه بوده است.

چهار راه سلمان فارسی، ابتدای خیابان آزادگاه، میدان شهداء، پارک زیتون، شهرک دانشگاه، آستان مقدس علی ابن مهزیار اهوازی، پارک شهید سبحانی لشکر، فاز یک پادادشهر، گلستان و زیتون کارگری 11 مکانی هستند که آثار چهارمین سوگواره ملی تئاتر اربعین حسینی در آن ها اجرا می شوند.

چهارمین سوگواره ملی تئاتر میدانی و تعزیه اربعین حسینی به دبیری مصطفی بوعذار توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان با مشارکت معاونت و سازمان فرهنگی، اجتماعی ورزشی شهرداری اهواز و اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، انجمن هنرهای ایران، انجمن هنرهای نمایشی استان خوزستان، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان خوزستان و کانون تئاتر دینی اداره کل هنرهای نمایشی از 1 الی 5 مهرماه 1400 در یازده نقطه کلانشهر اهواز در حال برگزاری است.
مطالب مرتبط

در نشست هنرمندان و معاون هنری_سینمایی اداره ارشاد خوزستان مطرح شد:

تقدیر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از فعالیت‌های نمایشی هنری خوزستان در اربعین
در نشست هنرمندان و معاون هنری_سینمایی اداره ارشاد خوزستان مطرح شد:

تقدیر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از فعالیت‌های نمایشی هنری خوزستان در اربعین

نشست معاونت هنری سینمایی با مجموعه تئاتر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان و انجمن هنرهای نمایشی استان خوزستان برگزار شد.

|

نظرات کاربران