در حال بارگذاری ...
پیام معاون هنری سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان به رپرتوار تئاتر خیابانی استان خوزستان؛

نقش ویژه اجراهای تئاتر خیابانی در وحدت و انسجام ملی و اجتماعی و تقویت امید به آینده

معاون هنری سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان به مناسبت برگزاری رپرتوار تئاتر خیابانی استان خوزستان یادواره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی پیامی را منتشر کرد.

به گزارش تئاتر خوزستان ناصر چنانی معاون هنری سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان به مناسبت برگزاری رپرتوار تئاتر خیابانی استان خوزستان یادواره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی پیامی را منتشر کرد.

در متن این پیام آمده است:

در میان گونه‌های مختلف هنرهای نمایشی تئاتر خیابانی به مقتضای وضع و حال خود، بخصوص عدم وابستگی به ملزومات، سادگی و قابلیت اجرا در اماکن عمومی، در دسترس‌ترین و به لحاظ اقتصادی، کم هزینه‌ترین هنر برای آموزش غیر مستقیم مفاهیم و مقولات ارزشی، فرهنگی و اجتماعی است.

اجرای نمایش‌های خیابانی، با توجه به تنوع فرهنگی و قومی استان خوزستان، در وحدت و انسجام اجتماعی، همدلی و همزبانی ملی و نیز تقویت امید به آینده، نقش ویژه‌ای دارد و به دلیل تنوع مضمونی و موضوعی و توان بازتاب مسائل و معضلات اجتماعی، مردم و مسئولان را در بازشناسی ناهنجاری‌ها و کژی‌های اجتماعی و یافتن راهکارهای اصلاحی مساعدت می‌نماید و از این منظر نقش اجرهای تئاتر خیابانی، ممتاز و مردمی است.

برگزاری رپرتوار تئاتر خیابانی استان خوزستان با نگاه خاص به سیره و شخصیت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، افتخاری برای هنر ارزشی خوزستان خواهد بود تا با تاسی از این شخصیت بزرگ انقلاب اسلامی بتوان الگوها و اسطوره های مقاومت و پایداری را با اندیشه و زبان هنرمندان تئاتر خیابانی خوزستان به مردمان عزیز این دیار معرفی کرد.

 خرسندم که به غنیمت برگزاری رپرتوار تئاتر خیابانی استان خوزستان، قدردان حمایت های بی دریغ مدیرکل فرهیخته فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، دبیر رپرتوار، هیئت رئیسه انجمن هنرهای نمایشی خوزستان، هنرمندان سخت کوش تئاتر خیابانی استان خوزستان و مردمان مهربان این سرزمین و اهالی کوشای این رویداد نمایشی هستم.

ناصر چنانی

معاون هنری سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان

 

رپرتوار تئاتر خیابانی استان خوزستان یادواره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی به دبیری ساسان شکوریان از 4 تا 8 خردادماه 1400 در ده شهرستان استان خوزستان به طور هم زمان در حال برگزاری است.
مطالب مرتبط

توسط کانون بسیج هنرمندان بندرماهشهر منتشر شد

فراخوان نخستین سوگواره استانی تئاتر خیابانی «امتداد عاشورا»
توسط کانون بسیج هنرمندان بندرماهشهر منتشر شد

فراخوان نخستین سوگواره استانی تئاتر خیابانی «امتداد عاشورا»

فراخوان نخستین سوگواره استانی تئاتر خیابانی «امتداد عاشورا» ویژه نمایش های خیابانی آئینی و مذهبی توسط کانون بسیج هنرمندان شهرستان بندرماهشهر هم زمان با ماه محرم و صفر منتشر شد.

|

سی‌وپنجمین جشنواره تئاتر خوزستان برگزیدگان خود را شناخت

سی‌وپنجمین جشنواره تئاتر خوزستان برگزیدگان خود را شناخت

آیین پایانی سی‌وپنجمین جشنواره تئاتر استان خوزستان جمعه 3 آذر 1402 برگزار شد و در بخش صحنه‌ای نمایش‌های «اول‌شخص مفرد» به کارگردانی مهدی آشوغ از اندیمشک، نمایش «سایلنت هملت؛ سایلنت» به کارگردانی میلاد هارونی از اهواز و نمایش «رسم‌الخط» به کارگردانی ایوب بختیاری از اهواز؛ ...

|

نظرات کاربران