در حال بارگذاری ...
از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خوزستان و انجمن هنرهای نمایشی خوزستان؛

فراخوان «رپرتوار تئاتر خیابانی استان خوزستان» منتشر شد

فراخوان فصل اول «رپرتوار تئاتر خیابانی استان خوزستان» با عنوان فجر تا بهار منتشر شد.

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر از خوزستان، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خوزستان و انجمن هنرهای نمایشی خوزستان با مشارکت اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و درگاه تخصی هنرهای نمایشی ایران (ایران تئاتر)، فراخوان فصل اول «رپرتوار تئاتر خیابانی استان خوزستان» با عنوان فجر تا بهار، یادمان سردار شهید حاج قاسم سلیمانی را با رویکرد استمرار ارتباط شهروندان با تئاتر و به ویژه نمایشھای محیطی و خیابانی در استان خوزستان برای برگزاری از 12 بهمن 99 تا 12 فروردین 1400 منتشر کرد.

در این فراخوان ذکر شده است با توجه به عدم اجراهای عمومی به جهت شیوع ویروس کرونا به شکل مرسوم در سال جاری و در راستای حمایت از آثار هنرمندان تئاتر خیابانی استان خوزستان فصل اول «رپرتوار تئاتر خیابانی استان خوزستان» با اولویت های دو بخش ویژه و عمومی برگزار می گردد.

در بخش اولویت های این رپرتوار آماده است که آثار با رویکردهای تکریم شخصیت و بزرگداشت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و ترویج فرهنگ مقاومت و پایداری، توجه به ارزش های دفاع مقدس و مضامین مرتبط با حماسه مردم خوزستان در هشت سال ایثار و مقاومت در تولید آثار نمایشی با توجه به چهلمین سالگرد دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم، شهدای ترور و شهدای سلامت جزو اولویت های بخش ویژه این رپرتوار هستند.

در بخش اولویت های بخش عمومی رپرتوار تئاتر خیابانی استان خوزستان، آثار نمایشی با رویکرد ترویج نشاط اجتماعی و پیشواز بهار، دهه مبارک فجر و پیروزی انقلاب اسلامی، آئین ها، سنت ها و فرهنگ محلی مناطق مختلف خوزستان و چالش ها و مخاطرات شیوع ویروس کرونا و رفتار متناسب اجتماعی، خانوادگی و فردی در اولویت انتخاب هستند.

فصل اول رپرتوار تئاتر خیابانی استان خوزستان به مدت دو ماه از 12 بهمن ماه 99 سالروز ورود حضرت امام خمینی(ره) به وطن تا 12 فروردین 1400 روز جمهوری اسلامی برگزار می شود و آثار راه یافته به رپرتوار می بایست با هماهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خوزستان و انجمن هنرهای نمایشی خوزستان و طبق جدول اعلام شده از سوی ستاد اجرایی، حداقل 5 نوبت اجرای عمومی در طی 5 روز در سطح شهر محل تولید اثر انجام دهند و مدارک و مستندات اجرا را در پورتال تئاتر خوزستان بارگذاری نمایند و حداکثر 12 نمایش به بخش نهایی این رپرتوار راه پیدا خواهند کرد.

فرآیند ثبت تقاضا برای حضور در فصل اول رپرتوار تئاتر خیابانی استان خوزستان از تاریخ 15 دی ماه 99 از طریق بخش ویژه «رپرتوار تئاتر خیابانی استان خوزستان» در «درگاه تئاتر خوزستان» به نشانی  https://khoozestan.theater.ir/ آغاز خواهد شد و متقاضیان تا پایان روز 24 دی ماه 99 فرصت دارند فرم درخواست و مدارک مورد نیاز را به طور کامل تکمیل نموده و کد رهگیری از سایت دریافت نمایند.

گروه های متقاضی حضور در رپرتوار باید 5 نسخه لوح فشرده فیلم اجرا و 1 نسخه لوح فشرده حاوی چند عکس با کیفیت از اجرا را به دبیرخانه ارسال نمایند و به هر گروه نمایشی پذیرفته شده تا سقف 25 میلیون ریال به عنوان کمک هزینه پرداخت خواهد شد.

گروه های متقاضی بعد از ثبت تقاضا در درگاه تئاتر خوزستان تا روز شنبه 4 بهمن ماه 99 فرصت دارند تا فیلم اثر نمایشی خود را به دبیرخانه رپرتوار واقع در اهواز، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خوزستان، اداره هنری سینمایی تحویل نموده و روز چهارشنبه 8 بهمن ماه 99 آثار راه یافته به فصل اول رپرتوار تئاتر خیابانی استان خوزستان اعلام خواهد شد و اجراهای رپرتوار از 12 بهمن 99 آغاز و تا روز 12 فروردین ماه 1400 ادامه خواهد یافت.

 

نسخه PDF فراخوان فصل اول «رپرتوار تئاتر خیابانی استان خوزستان» در بخش ضمائم خبر قابل دریافت است.
مطالب مرتبط

توسط کانون بسیج هنرمندان بندرماهشهر منتشر شد

فراخوان نخستین سوگواره استانی تئاتر خیابانی «امتداد عاشورا»
توسط کانون بسیج هنرمندان بندرماهشهر منتشر شد

فراخوان نخستین سوگواره استانی تئاتر خیابانی «امتداد عاشورا»

فراخوان نخستین سوگواره استانی تئاتر خیابانی «امتداد عاشورا» ویژه نمایش های خیابانی آئینی و مذهبی توسط کانون بسیج هنرمندان شهرستان بندرماهشهر هم زمان با ماه محرم و صفر منتشر شد.

|

در قالب پنجمین سوگواره ملی تئاتر میدانی و تعزیه اربعین حسینی

روایت «قصه عاشقی» برای زائران کربلا در مرز ایران و عراق
در قالب پنجمین سوگواره ملی تئاتر میدانی و تعزیه اربعین حسینی

روایت «قصه عاشقی» برای زائران کربلا در مرز ایران و عراق

نمایش خیابانی «قصه عاشقی» به کارگردانی احسان زین‌الدینی، شش بار در چذابه و شلمچه برای زائرانی که از ایران و دیگر کشورها راهی کربلا بودند، اجرا شد.

|

با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان

نمایش خیابانی «قاب عکس» در چذابه اجرا شد
با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان

نمایش خیابانی «قاب عکس» در چذابه اجرا شد

در نخستین روز از پنجمین سوگواره ملی تئاتر میدانی و تعزیه اربعین حسینی، نمایش خیابانی «قاب عکس» به کارگردانی حسام شریعتمداری، در حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان اجرا شد.

|

نظرات کاربران