در حال بارگذاری ...
دبیر سی و دومین جشنواره تئاتر استان خوزستان در آئین اختتامیه جشنواره عنوان کرد:

برگزاری جشنواره تئاتر خوزستان به صورت مجازی رویکردی متفاوت و جدید

دبیر سی و دومین جشنواره تئاتر استان خوزستان در آئین اختتامیه سی و دومین جشنواره از برگزاری این دوره از جشنواره با رویکرد جدید و متفاوت یاد کرد.

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر از خوزستان، آرش سهرابی دبیر سی و دومین جشنواره تئاتر استان خوزستان در آئین اختتامیه جشنواره که به صورت مجازی از سایت جشنواره به آدرس www.t4oo.com پخش شد اعلام کرد: برگزاری سی و دومین جشنواره تئاتر استان خوزستان به صورت مجازی، رویکردی متفاوت و جدید بود.

آرش سهرابی گفت: سی و دومین جشنواره تئاتر استان خوزستان با تشکیل شورای سیاست گذاری جشنواره در شهریورماه 99 آغاز به کار کرد و در اولین جلسه شورای سیاست گذاری پس از انتخاب دبیر جشنواره، با توجه به شیوع ویروس کرونا و شرایط هنرمندان تئاتر استان، در خصوص نحوه برگزاری جشنواره دو پیشنهاد مطرح شد. پیشنهاد اول اینکه جشنواره به صورت حضوری و غیرمتمرکز در شهرستان های استان برگزار شود و پیشنهاد دوم اینکه جشنواره به صورت غیر حضوری و در فضای مجازی برگزار گردد و نیز مقرر شد تصمیم گیری نهایی در مورد نحوه برگزاری جشنواره در زمان نزدیک به جشنواره و با توجه به شرایط استان و دستورات ستاد استانی کرونا گرفته شود.

دبیر جشنواره در ادامه اظهار کرد: با این رویکرد شورای سیاست گذاری، فراخوان سی و دومین جشنواره تئاتر استان خوزستان تنظیم و در تاریخ 10 شهریورماه 99 در سطح استان برای گروه های نمایشی منتشر شد که با اتمام مرحله اول ثبت نام درخواست گروه های نمایشی در سایت تئاتر خوزستان و ایران تئاتر تعداد 53 گروه نمایشی از سراسر استان متقاضی شرکت در سی و دومین جشنواره تئاتر استان خوزستان شدند و از طرف دبیرخانه اعلام شد تا 5 آذرماه 99 گروه ها فیلم نمایش های خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند که در ادامه و با توجه به تعطیلی تالارهای نمایشی استان از ابتدای آذرماه و شرایط سخت تمرین و تولید تئاتر و بنا به درخواست گروه های نمایشی این تاریخ تا 20 آذرماه تمدید و تعداد 31 گروه نمایشی توانستند فیلم آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند.

آرش سهرابی دبیر جشنواره در آئین اختتامیه سی و دومین جشنواره تئاتر استان خوزستان افزود: در مرحله بعد فیلم آثار نمایشی رسیده به جشنواره توسط سه تن از هنرمندان محترم تئاتر استان خوزستان آقایان سیدصادق فاضلی، عبدالرضا سواعدی و حسین ذوالفقاری با دقت و حساسیت زیاد ارزیابی و مورد بازبینی قرار گرفت و تعداد هشت اثر نمایشی از شهرستان های اهواز، بهبهان، امیدیه، اندیمشک و شوشتر به سی و دومین جشنواره تئاتر استان خوزستان راه یافتند.

سهرابی در خصوص نحوه برگزاری جشنواره به صورت مجازی تصریح کرد: با توجه به دستورات ستاد استانی کرونا مبنی بر عدم برگزاری جشنواره ها در سطح استان خوزستان، سی و دومین جشنواره تئاتر استان خوزستان به صورت مجازی و آنلاین برگزار شد و فیلم هشت اثر نمایشی راه یافته به جشنواره، فیلم اختتامیه جشنواره و اخبار و فعالیت های جنبی سی و دومین جشنواره تئاتر استان خوزستان از طریق سایت جشنواره (سایت چهارسو) به آدرس www.t4soo.com نمایش داده شد.

دبیر جشنواره در خصوص هیئت داوران جشنواره افزود: در محله نهایی سی و دومین جشنواره تئاتر استان خوزستان فیلم هشت اثر نمایشی حاضر در جشنواره شامل نمایش «میرزا شوقی شاعر آب» به نویسندگی و کارگردانی حجت اله تجلی از بهبهان، نمایش «گندم» به نویسندگی مرتضی شاه کرم و کارگردانی خلیل ضرغام پور از شوشتر، نمایش «واقعه در مجلس سودابه خوانی» به نویسندگی حسین کیانی و کارگردانی مریم مقدم از اهواز، نمایش «تلاقی یا گزارش یک واقعه از پیش اعلام نشده» به نویسندگی و کارگردانی مهدی آشوغ، نمایش «کارگاه نمایش» به نویسندگی و کارگردانی ایوب بختیاری از اهواز، نمایش «خواب هایی که باید دید» به نویسندگی مهدی چاکری و کارگردانی اشکان لدنی و یاسین پارسامنش از بهبهان، نمایش «گالیپولاکه» به نویسندگی عباس اقتداری و کارگردانی حسین گلچین زاده از اهواز و نمایش «این سه زن» به نویسندگی علیرضا داوری و کارگردانی غزل بویری از امیدیه توسط هیئت محترم داوران متشکل از آقایان کیومرث مرادی، سعید بهنام و وحید نفر و خانم ها مائده طهماسبی و گلبرگ ابوترابیان که همگی از چهره های شاخص و صاحب نام تئاتر کشور هستند مورد داوری و قضاوت قرار گرفت و در روز شنبه 6 دی ماه 99 جلسه جمع بندی نهایی هیئت داوران در سالن مشاهیر مجموعه تئاتر شهر تهران برگزار گردیدو برگزیدگان جشنواره مشخص شدند.

سهرابی در ادامه اظهار کرد: با توجه به خاص بودن شرایط بیماری کرونا در تمامی دنیا و برگزاری اکثر جشنواره ها به صورت آنلاین، امیدوارم برگزاری این دوره از جشنواره تئاتر استان خوزستان به صورت آنلاین و مجازی که بسیار متفاوت و جدید بود مورد استقبال هنرمندان تئاتر و مخاطبان قرار گرفته باشد.

آرش سهرابی در پایان گفت: از اعتماد جناب آقای دکتر جوروند مدیر کل محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، آقای آریایی نیا معاونت هنری سینمایی اداره کل و اعضای گرامی شورای سیاست گذاری جشنواره سپاسگذارم و همچنین از دوستان و همکاران ارجمندم در ستاد برگزاری جشنواره به ویژه آقای ساسان شکوریان قائم مقام دبیر سی و دومین جشنواره تئاتر استان خوزستان تشکر کنم و امیدوارم این دوره از جشنواره که در حقیقت آخرین جشنواره تئاتر استان خوزستان در سده اخیر بود به خوبی و با موفقیت برای تئاتر استان خوزستان طی شده باشد.

 

سی و دومین جشنواره تئاتر استان خوزستان به دبیری آرش سهرابی از 4 الی 6 دی ماه 1399 به صورت مجازی از سایت www.t4soo.com برگزار شد.
مطالب مرتبط

در جوار مزار سردار شهید علی هاشمی  برگزار شد

آیین رونمایی از پوستر سی و سومین جشنواره تئاتر استان خوزستان
در جوار مزار سردار شهید علی هاشمی برگزار شد

آیین رونمایی از پوستر سی و سومین جشنواره تئاتر استان خوزستان

آیین رونمایی از سی و سومین جشنواره تئاتر استان خوزستان با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، معاون هنری و سینمایی این اداره کل، داوران جشنواره و هنرمندان تئاتر استان در جوار مزار سردار شهید علی هاشمی و همرزمانش برگزار شد.

|

توسط دبیر بیست و هفتمین دوره جشنواره اعلام شد

معرفی آثار راه یافته به جشنواره ملی تئاتر لاله‌های سرخ اندیمشک
توسط دبیر بیست و هفتمین دوره جشنواره اعلام شد

معرفی آثار راه یافته به جشنواره ملی تئاتر لاله‌های سرخ اندیمشک

دبیر بیست و هفتمین جشنواره تئاتر لاله‌های سرخ اندیمشک گفت: هیات انتخاب آثار از بین آثار ارسالی به جشنواره ملی تئاتر لاله‌های سرخ، ۹ نمایش را برای حضور در این دوره از جشنواره انتخاب کرد.

|

با حضور معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان برگزار شد

نشست  اعضای ستاد جشنواره لاله های سرخ اندیمشک
با حضور معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان برگزار شد

نشست اعضای ستاد جشنواره لاله های سرخ اندیمشک

جلسه ستاد اجرایی بیست و هفتمین جشنواره ملی تئاتر لاله های سرخ اندیمشک با حضور معاونت هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، رئیس و نائب رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان خوزستان و اعضای ستاد برگزاری جشنواره در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خوزستان برگزار ...

|

دبیر سی و سومین جشنواره تئاتر استان خوزستان:

رویکرد برگزاری جشنواره تئاتر استانی ارزیابی تولیدات گروه‌های نمایشی خوزستان است
دبیر سی و سومین جشنواره تئاتر استان خوزستان:

رویکرد برگزاری جشنواره تئاتر استانی ارزیابی تولیدات گروه‌های نمایشی خوزستان است

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان و دبیر جشنواره گفت: همه مسائل علمی، مفهومی، محتوایی، فنی و تکنیکی باید در جشنواره تئاتر استانی دیده شود و رویکرد برگزاری این جشنواره، ارزیابی تولیدات گروه های نمایشی است.

|

با اعلام دبیر سیزدهمین دوره

معرفی نمایش های روز چهارم همایش ملی شبیه خوانی و آیین های نمایشی محرم خوزستان
با اعلام دبیر سیزدهمین دوره

معرفی نمایش های روز چهارم همایش ملی شبیه خوانی و آیین های نمایشی محرم خوزستان

طبق اعلام دبیر سیزدهمین همایش ملی مجازی شبیه خوانی و آئین های نمایشی محرم خوزستان، در چهارمین روز این دوره از همایش یک اجرای شبیه خوانی، یک اجرای پرده خوانی و دو اجرای نقالی از سایت چهارسو به صورت مجازی پخش خواهد شد.

|

نظرات کاربران