در حال بارگذاری ...
دبیر سی و دومین جشنواره تئاتر استان خوزستان در آئین اختتامیه جشنواره عنوان کرد:

برگزاری جشنواره تئاتر خوزستان به صورت مجازی رویکردی متفاوت و جدید

دبیر سی و دومین جشنواره تئاتر استان خوزستان در آئین اختتامیه سی و دومین جشنواره از برگزاری این دوره از جشنواره با رویکرد جدید و متفاوت یاد کرد.

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر از خوزستان، آرش سهرابی دبیر سی و دومین جشنواره تئاتر استان خوزستان در آئین اختتامیه جشنواره که به صورت مجازی از سایت جشنواره به آدرس www.t4oo.com پخش شد اعلام کرد: برگزاری سی و دومین جشنواره تئاتر استان خوزستان به صورت مجازی، رویکردی متفاوت و جدید بود.

آرش سهرابی گفت: سی و دومین جشنواره تئاتر استان خوزستان با تشکیل شورای سیاست گذاری جشنواره در شهریورماه 99 آغاز به کار کرد و در اولین جلسه شورای سیاست گذاری پس از انتخاب دبیر جشنواره، با توجه به شیوع ویروس کرونا و شرایط هنرمندان تئاتر استان، در خصوص نحوه برگزاری جشنواره دو پیشنهاد مطرح شد. پیشنهاد اول اینکه جشنواره به صورت حضوری و غیرمتمرکز در شهرستان های استان برگزار شود و پیشنهاد دوم اینکه جشنواره به صورت غیر حضوری و در فضای مجازی برگزار گردد و نیز مقرر شد تصمیم گیری نهایی در مورد نحوه برگزاری جشنواره در زمان نزدیک به جشنواره و با توجه به شرایط استان و دستورات ستاد استانی کرونا گرفته شود.

دبیر جشنواره در ادامه اظهار کرد: با این رویکرد شورای سیاست گذاری، فراخوان سی و دومین جشنواره تئاتر استان خوزستان تنظیم و در تاریخ 10 شهریورماه 99 در سطح استان برای گروه های نمایشی منتشر شد که با اتمام مرحله اول ثبت نام درخواست گروه های نمایشی در سایت تئاتر خوزستان و ایران تئاتر تعداد 53 گروه نمایشی از سراسر استان متقاضی شرکت در سی و دومین جشنواره تئاتر استان خوزستان شدند و از طرف دبیرخانه اعلام شد تا 5 آذرماه 99 گروه ها فیلم نمایش های خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند که در ادامه و با توجه به تعطیلی تالارهای نمایشی استان از ابتدای آذرماه و شرایط سخت تمرین و تولید تئاتر و بنا به درخواست گروه های نمایشی این تاریخ تا 20 آذرماه تمدید و تعداد 31 گروه نمایشی توانستند فیلم آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند.

آرش سهرابی دبیر جشنواره در آئین اختتامیه سی و دومین جشنواره تئاتر استان خوزستان افزود: در مرحله بعد فیلم آثار نمایشی رسیده به جشنواره توسط سه تن از هنرمندان محترم تئاتر استان خوزستان آقایان سیدصادق فاضلی، عبدالرضا سواعدی و حسین ذوالفقاری با دقت و حساسیت زیاد ارزیابی و مورد بازبینی قرار گرفت و تعداد هشت اثر نمایشی از شهرستان های اهواز، بهبهان، امیدیه، اندیمشک و شوشتر به سی و دومین جشنواره تئاتر استان خوزستان راه یافتند.

سهرابی در خصوص نحوه برگزاری جشنواره به صورت مجازی تصریح کرد: با توجه به دستورات ستاد استانی کرونا مبنی بر عدم برگزاری جشنواره ها در سطح استان خوزستان، سی و دومین جشنواره تئاتر استان خوزستان به صورت مجازی و آنلاین برگزار شد و فیلم هشت اثر نمایشی راه یافته به جشنواره، فیلم اختتامیه جشنواره و اخبار و فعالیت های جنبی سی و دومین جشنواره تئاتر استان خوزستان از طریق سایت جشنواره (سایت چهارسو) به آدرس www.t4soo.com نمایش داده شد.

دبیر جشنواره در خصوص هیئت داوران جشنواره افزود: در محله نهایی سی و دومین جشنواره تئاتر استان خوزستان فیلم هشت اثر نمایشی حاضر در جشنواره شامل نمایش «میرزا شوقی شاعر آب» به نویسندگی و کارگردانی حجت اله تجلی از بهبهان، نمایش «گندم» به نویسندگی مرتضی شاه کرم و کارگردانی خلیل ضرغام پور از شوشتر، نمایش «واقعه در مجلس سودابه خوانی» به نویسندگی حسین کیانی و کارگردانی مریم مقدم از اهواز، نمایش «تلاقی یا گزارش یک واقعه از پیش اعلام نشده» به نویسندگی و کارگردانی مهدی آشوغ، نمایش «کارگاه نمایش» به نویسندگی و کارگردانی ایوب بختیاری از اهواز، نمایش «خواب هایی که باید دید» به نویسندگی مهدی چاکری و کارگردانی اشکان لدنی و یاسین پارسامنش از بهبهان، نمایش «گالیپولاکه» به نویسندگی عباس اقتداری و کارگردانی حسین گلچین زاده از اهواز و نمایش «این سه زن» به نویسندگی علیرضا داوری و کارگردانی غزل بویری از امیدیه توسط هیئت محترم داوران متشکل از آقایان کیومرث مرادی، سعید بهنام و وحید نفر و خانم ها مائده طهماسبی و گلبرگ ابوترابیان که همگی از چهره های شاخص و صاحب نام تئاتر کشور هستند مورد داوری و قضاوت قرار گرفت و در روز شنبه 6 دی ماه 99 جلسه جمع بندی نهایی هیئت داوران در سالن مشاهیر مجموعه تئاتر شهر تهران برگزار گردیدو برگزیدگان جشنواره مشخص شدند.

سهرابی در ادامه اظهار کرد: با توجه به خاص بودن شرایط بیماری کرونا در تمامی دنیا و برگزاری اکثر جشنواره ها به صورت آنلاین، امیدوارم برگزاری این دوره از جشنواره تئاتر استان خوزستان به صورت آنلاین و مجازی که بسیار متفاوت و جدید بود مورد استقبال هنرمندان تئاتر و مخاطبان قرار گرفته باشد.

آرش سهرابی در پایان گفت: از اعتماد جناب آقای دکتر جوروند مدیر کل محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، آقای آریایی نیا معاونت هنری سینمایی اداره کل و اعضای گرامی شورای سیاست گذاری جشنواره سپاسگذارم و همچنین از دوستان و همکاران ارجمندم در ستاد برگزاری جشنواره به ویژه آقای ساسان شکوریان قائم مقام دبیر سی و دومین جشنواره تئاتر استان خوزستان تشکر کنم و امیدوارم این دوره از جشنواره که در حقیقت آخرین جشنواره تئاتر استان خوزستان در سده اخیر بود به خوبی و با موفقیت برای تئاتر استان خوزستان طی شده باشد.

 

سی و دومین جشنواره تئاتر استان خوزستان به دبیری آرش سهرابی از 4 الی 6 دی ماه 1399 به صورت مجازی از سایت www.t4soo.com برگزار شد.
مطالب مرتبط

در بیانیه هیئت داوران سی و دومین جشنواره تئاتر استان خوزستان مطرح شد؛

تئاتر امروز نباید جای امیدبخشی و شاد زیستی را در خود گم کند
در بیانیه هیئت داوران سی و دومین جشنواره تئاتر استان خوزستان مطرح شد؛

تئاتر امروز نباید جای امیدبخشی و شاد زیستی را در خود گم کند

در آئین اختتامیه سی و دومین جشنواره تئاتر استان خوزستان، وحید نفر به عنوان نماینده داوران جشنواره، بیانیه هیئت داوران را قرائت کرد.

|

با جمع بندی آرای مردمی سی و دومین جشنواره تئاتر استان خوزستان؛

«کارگاه نمایش» و «این سه زن» نمایش های برگزیده آرای مردمی شدند
با جمع بندی آرای مردمی سی و دومین جشنواره تئاتر استان خوزستان؛

«کارگاه نمایش» و «این سه زن» نمایش های برگزیده آرای مردمی شدند

با پایان یافتن مهلت نظرسنجی سی و دومین جشنواره تئاتر استان خوزستان و جمع بندی آرای مردمی، دو نمایش «کارگاه نمایش» و «این سه زن» به عنوان نمایش های برگزیده مردمی سی و دومین جشنواره تئاتر استان خوزستان معرفی شدند.

|

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان در آیین اختتامیه سی و دومین جشنواره تئاتر خوزستان:

برگزاری جشنواره به صورت مجازی مخاطبان بیشتری به همراه داشت
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان در آیین اختتامیه سی و دومین جشنواره تئاتر خوزستان:

برگزاری جشنواره به صورت مجازی مخاطبان بیشتری به همراه داشت

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان در آئین اختتامیه سی و دومین جشنواره تئاتر استان خوزستان از جذب مخاطب بیشتر جشنواره تئاتر استان خوزستان به شکل مجازی خبر داد.

|

نگاهی به نمایش «تلاقی یا گزارش یک واقعه از پیش اعلام نشده» حاضر در سی و دومین جشنواره تئاتر استان خوزستان؛

۴ آذر ۶۵ زخمی که التیام نمی یابد
نگاهی به نمایش «تلاقی یا گزارش یک واقعه از پیش اعلام نشده» حاضر در سی و دومین جشنواره تئاتر استان خوزستان؛

۴ آذر ۶۵ زخمی که التیام نمی یابد

تئاتر خوزستان – سیدمنصور ناصری: تلاقی اصطلاحی است در هنگام نزدیک شدن دو قطار در دو مسیر متفاوت به یک ایستگاه از دو سمت. یکی از قطارها می بایست در ایستگاه قبلی بماند تا قطار روبرو به ایستگاه برسد و سپس حرکت کند که ممکن است ساعتها مسافران را در ایستگاه سرگردان نماید.

|

نگاهی به نمایش «میرزا شوقی شاعر آب» حاضر در سی و دومین جشنواره تئاتر استان خوزستان؛

کاربرد پررنگ کلام
نگاهی به نمایش «میرزا شوقی شاعر آب» حاضر در سی و دومین جشنواره تئاتر استان خوزستان؛

کاربرد پررنگ کلام

تئاتر خوزستان – رضا کیانی: عمده آثار حجت اله تجلی در مقام نویسنده و کارگردان تئاتر در برگیرنده دغدغه هایی گره خورده با مضامین هویتی، فرهنگ بومی، تاریخ، قصه ها، تصنیف ها، اصالت ملی و محلی است.

|

نظرات کاربران