در حال بارگذاری ...
پیام تسلیت مدیرعامل انجمن تعزیه ایرانیان:

استاد شمس الله فنی بذر عشق به تعزیه را در جان جوانان کاشت

مدیرعامل انجمن تعزیه ایرانیان به مناسبت درگذشت استاد فقید شمس الله فنی از تعزیه خوانان استان خوزستان پیام تسلیتی را منتشر کرد.

به گزارش تئاتر خوزستان، ابراهیم گله دارزاده مدیرعامل انجمن تعزیه ایرانیان به مناسبت درگذشت استاد فقید شمس اله فنی از تعزیه خوانان به نام استان خوزستان و شهرستان بهبهان پیام تسلیتی را منتشر کرد.

در متن این پیام تسلیت آمده است:

انا لله و انا الیه راجعون

نخستین مجلس تعزیه‌‌ای که در عمرم دیدم از استاد فقید شمس الله فنی بود. بذر عشق به هنر کهن ایران را گرمای نفس او در جان نسل ما کاشت.

شمس‌الله فنی بزرگ تعزیه خوزستان و بهبهان از دنیای ما رفت تا سر سفره اربابش امام حسین(ع) میهمان شود.

او تمام عمر پر برکت خود را در راه اعتلای هنر تعزیه و شبیه خوانی صرف کرده و توانست گنجینه بسیار ارزشمندی از این هنر را گردآوری کند. بسیاری از نسخه های قدیمی خطی تعزیه کشور از زمان قاجار تاکنون را در اختیار داشت و در حوزه هنر تعزیه و شبیه خوانی بهبهان تاثیر شگرف گذاشت.

استاد شمس‌الله فنی بی‌دریغ هنر تعزیه و شبیه‌خوانی را به جوانان آموخت و شاگردانی مطرح و توانمند از خود به جای گذاشت که پرچم این هنر ملی زمین نماند.

درگذشت این بزرگمرد و تصویرساز صحنه های کربلا را به جامعه هنری، آیینی و سنتی کشور و به ویژه مردم شهرستان بهبهان و خانواده داغدار آن بزرگوار تسلیت می‌گویم و برای آن مرحوم علو درجات و برای بازماندگان صبر مسئلت می‌کنم.

 

ابراهیم گله‌دارزاده

مدیر عامل انجمن تعزیه ایرانیان

 

زنده یاد استاد شمس الله فنی موسس و سرپرست هیات تعزیه حضرت علی اصغر(ع) شهرستان بهبهان در استان خوزستان روز شنبه 26 مهرماه 99 مصادف با روز 29 صفر بر اثر بیماری کرونا دارفانی را وداع گفت و در قطعه هنرمندان بهشت رضوان بهبهان آرام گرفت.
مطالب مرتبط

با حضور مسئولین و هنرمندان برگزار شد

تقدیر از برگزارکنندگان و گروه‌های تعزیه سوگواره تعزیه‌خوانی عاشورائیان دزفول
با حضور مسئولین و هنرمندان برگزار شد

تقدیر از برگزارکنندگان و گروه‌های تعزیه سوگواره تعزیه‌خوانی عاشورائیان دزفول

هم زمان با میلاد حضرت محمد (ص) از برگزارکنندگان و گروه های تعزیه شرکت کننده در نهمین سوگواره تعزیه خوانی عاشورائیان دزفول با حضور مسئولین شهری و هنرمندان تقدیر شد.

|

نظرات کاربران