در حال بارگذاری ...
در پی عارضه قلبی

قنبر تعزیه بهبهان درگذشت

هنرمند تعزیه خوان بهبهان در پی عارضه قلبی دار فانی را وداع گفت و در قطعه هنرمندان بهشت رضوان بهبهان آرام گرفت.

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر از خوزستان، مصطفی رستگار هنرمند شبیه خوان شهرستان بهبهان و مداح و معلم بازنشسته پس از تحمل یک دوره بیماری در اثر عارضه قلبی روز پنج شنبه 27 شهریورماه 99 دارفانی را وداع گفت و در قطعه هنرمندان بهشت رضوان بهبهان آرام گرفت.

زنده یاد مصطفی رستگار از سن 14 سالگی وارد هیئت تعزیه خوانی حضرت سیدالشهداء به معین البکایی مرحوم حمدالله نادی شد و در کنار اساتیدی چون مرحوم حمدالله نادی و مرحوم فضل الله فردایی هنر شبیه خوانی را فرا گرفت و آنقدر عشق به اباعبدالله الحسین(ع) در او رخنه کرده بود و با پوست و خون این محب اهل بیت عجین شده بود که به سرعت توانست در این هنر رشد کند.

مرحوم استاد رستگار را می توان از نوابغ تعزیه خوانی در گروه تعزیه خوانی مرحوم نادی دانست که اوج هنرمایی آن مرحوم در قنبرخوانی مجلس شهادت مولا علی(ع) و شبیه خوانی حضرت عباس (ع) بود که زبانزد عامه مردم بهبهان بود.

از جمله نقش های ایفا کننده وی می توان در تعزیه شهادت حضرت عباس(ع)، جناب حر، شهادت مسلم، ام لیلا، امام علی اکبر(ع)، فرنگی و قنبر مجلس شهادت حضرت علی(ع) نام برد.

روح پاکش با حضرت اباعبدالله الحسین(ع) محشور باد.
مطالب مرتبط

پیشنهاد انجمن هنرهای نمایشی خوزستان به فرمانداران و شهرداران شهرهای خوزستان

ایجاد میدان‌گاه‌های تعزیه در فضاهای باز شهری برای برپایی مجالس تعزیه
پیشنهاد انجمن هنرهای نمایشی خوزستان به فرمانداران و شهرداران شهرهای خوزستان

ایجاد میدان‌گاه‌های تعزیه در فضاهای باز شهری برای برپایی مجالس تعزیه

رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان خوزستان به منظور اجرای تعزیه‌های فاخر گروه‌های خوزستانی در ماه محرم، پیشنهاد داد: امکان اجرای تعزیه در ایام تعزیت حسینی با حفظ پروتکل‌های بهداشتی، با همراهی مسئولان شهرستانی به منظور ایجاد میدان‌گاه‌های تعزیه در فضای باز شهری وجود دارد.

|

نظرات کاربران