در حال بارگذاری ...
امین پورمند سرپرست گروه طلوع اندیمشک:

«سرباز سردار» را با محوریت زندگی حاج قاسم به صحنه می‌برم

پورمند گفت: متن نمایشنامه سرباز سردار به نویسندگی مرتضی شاه کرم با محوریت سردار سلیمانی را برای حضور در جشنواره بین المللی تئاتر مقاومت ارائه کرده ام.

امین پورمند سرپرست گروه طلوع اندیمشک در گفت و گو با تئاتر خوزستان درباره فعالیت های جدید تئاتری خود گفت: متن نمایشنامه «سرباز سردار» به نویسندگی مرتضی شاه کرم با محوریت سردار سلیمانی را برای حضور در جشنواره بین المللی تئاتر مقاومت ارائه کرده ام و به خاطر سکونت در شهرستان ساری این اثر در استان مازنداران تولید خواهد شد.

پورمند افزود: این اولین اثری است که در استان مازندران با محوریت زندگی و کارهای سردار سلیمانی روی صحنه خواهد رفت. نمایش کاری از گروه نمایشی طلوع با همکاری حوزه هنری استان مازندران است و قرار است همزمان با هفته دفاع مقدس در شهر ساری اجرا شود.

این کارگردان درباره زاویه دید نمایش به سردار شهید سلیمانی عنوان کرد: با اجرای این نمایش خواستم که ادای دینی به سردار سلیمانی انجام بدهم و محوریت موضوع نمایش به رشادت های سردار سلیمانی در دهه شصت در دوران جنگ تحمیلی و در ادامه در سال های بعد در دهه های هفتاد، هشتاد و نود و حضورش در محور مقاومت پرداخته می شود. در بخش دیگر نمایش به شخصیت دو تن از یاران نزدیک سردار سلیمانی یعنی عماد مغنیه و حسین یوسف اللهی پرداخته می شود. به هر حال شخصیت سردار سلیمانی فرا ملی بوده و یک شخصیت موثر در سطح منطقه و خاورمیانه است. من در اثرم شمایلی از یک قهرمان را نشان می دهم.

پورمند درباره زمان شروع تمرینات نمایش سرباز سردار افزود: مدتی است که تمرینات را در شهرستان ساری شروع کرده ایم و در اوایل شهریور ماه سی دی تصویری نمایش را برای حضور در جشنواره بین المللی مقاومت ارسال می کنیم.

این نویسنده درباره عوامل اجرایی نمایش گفت: خودم نقش سردار سلیمانی را بازی می کنم و هادی اصغری و جواد رحمانی بازیگران دیگر نمایش هستند و معصومه امیدی به عنوان طراح لباس و آزاده عنایتی به عنوان طراح فضا با من همکاری می کنند.

پورمند درباره شرایط اجرای نمایش در دوران کرونایی خاطر نشان کرد: به دلیل شرایط کرونایی بهترین راه حل اجرای نمایش در محیط های بازی است و من هم نمایش سرباز سردار را به طور محیطی اجرا خواهم کرد. به هر حال باید ارتباط مردم را با تئاتر حفظ کرد و نهادهای دولتی متولی تئاتر باید از هنرمندانی که شش ماه است بیکار هستند حمایت های لازم را انجام بدهند.

امین پورمند هنرمند فعال خوزستانی که بیش از یک دهه است که در حوزه تئاتر در شهرهایی نظیر اندیمشک و ساری فعالیت می کند. او عضو گروه تئاتری طلوع اندیمشک بوده و عمده کارهایش در حوزه تئاتر دفاع مقدس و جنگ قابل ارزیابی است. نمایش هایی نظیر ادوارد، منشور بشر، خطی سرخ میان سنگ فرش هایی پراکنده، و ... دود، فولاد هرگز زنگ نمی زند، کوچه، میگ 23 و صد را در کارنامه کاری خود دارد.
نظرات کاربران