در حال بارگذاری ...
فعالیت‌های تئاتری در شهرستان های خوزستان؛

تئاتر شهرستان هندیجان در سالی که گذشت

هنرمندان تئاتر خوزستان همواره و در سخت ترین شرایط به فعالیت های نمایشی خود ادامه داده و هیچ گاه فعالیت های خود را متوقف نکرده اند. از روزهای آغازین سال ۱۳۹۸ که وقوع سیل استان خوزستان را در بر گرفت تا روزهای پایانی سال و شرایط سخت مبارزه با بیماری کرونا و تعطیلی تمامی فعالیت های هنری کشور و استان خوزستان حادث شده است، فعالیت هنرمندان تئاتر این استان به روش های مختلف ادامه داشته است.

به گزارش تئاتر خوزستان، در سالی که پشت سر گذاشتیم تئاتر در استان پهناور خوزستان فعالیت های چشمگیری داشت و به همین منظور و به رسم سالیان پیش، به بررسی و ارائه گزارش فعالیت های نمایشی از شهرستان های مختلف استان خوزستان پرداختیم. در متن پیش رو به منظور بررسی و ارائه گزارش عملکرد انجمن هنرهای نمایشی شهرستان هندیجان به ریاست سعید شکاری، تئاتر شهرستان هندیجان در سال ۹۸ را ورق زدیم.

 

کارگاه آموزشی تئاتر:

1) برگزاری «کارگاه بازیگری تئاتر» توسط سعید شکاری به مدت 2 ماه از 16 خرداد تا 15 شهریورماه 98 ویژه هنرجویان و هنرمندان تئاتر شهرستان هندیجان.

2) برگزاری «کارگاه نمایشنامه نویسی» توسط سعید شکاری به مدت 5 روز از 21 الی 25 آذرماه 98 ویژه هنرمندان تئاتر هندیجان.

 

تولید و اجرای نمایش:

1) اجرای نمایش «اعترافات یک معتاد» به نویسندگی و کارگردانی سعید شکاری کاری از گروه تئاتر هزاردستان در تاریخ 11 تیرماه 98 در سالن خلیج فارس هندیجان.

اجرای نمایش مذهبی «رقیه(س)» به نویسندگی سعید شکاری و کارگردانی افسانه خدری کاری از گروه تئاتر هزار دستان از 11 الی 13 مهرماه 98 در سالن خلیج فارس هندیجان.

2) اجرای نمایش طنز «کفتار املت میخوره» به نویسندگی حسن سالارمنش و کارگردانی سعید شکاری کاری از گروه تئاتر هزاردستان از 4 الی 6 شهریورماه 98 و اجرای دوم در تاریخ 21 الی 24 آبان ماه 98 در سالن خلیج فارس.

3) اجرای «جنگ شادی» به نویسندگی و کارگردانی محمد شعبانیان به مناسبت دهه مبارک فجر از 19 الی 27 بهمن ماه 98 در سالن خلیج فارس.

4) اجرای نمایش «امیر و مادرش» به نویسندگی و کارگردانی احسان شعبانی کاری از گروه تئاتر هزاردستان در تاریخ 18 و 19 اسفندماه 98 در سالن خلیج فارس.
نظرات کاربران