در حال بارگذاری ...
برای برگزاری در شهرستان های اندیمشک، دزفول و شوش دانیال؛

فراخوان «جشنواره تئاتر طبیبان مهر» منتشر شد

فراخوان «جشنواره تئاتر طبیبان مهر» با شعار در خانه بمانیم ویژه شهرستان های اندیمشک، دزفول و شوش دانیال منتشر شد.

به گزارش تئاتر خوزستان، محمدرضا خردمند قائم مقام دبیر جشنواره تئاتر طبیبان مهر با اعلام خبر انتشار فراخوان جشنواره به تئاتر خوزستان گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و جهت تقدیر و تقدیس از محضر طبیبانه و ماهرانه جامعه معزز و با شرافت پرستاری و پزشکی استان خوزستان، انجمن هنرهای نمایشی استان خوزستان با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان و انجمن های هنرهای نمایشی و ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان های اندیمشک، دزفول و شوش دانیال با حمایت هنرمندان تئاتر این سه شهرستان به منظور ارتقا پذیرفتن و نشر فرهنگ پشتیبانی از پویش در خانه بمانیم، «جشنواره تئاتر طبیبان مهر» ویژه هنرمندان تئاتر شهرستان های اندیمشک، دزفول و شوش دانیال برگزار خواهد کرد.

خردمند افزود: این جشنواره حمایتی با حضور داوران این سه شهر شمالی خوزستان با شعار در خانه بمانیم با رویکرد نمایش های خانگی برگزار خواهد کرد و پس از خروج از این بحران و قرنطینگی آثار برگزیده مجوز اجرای صحنه و پلاتو با دعوت از پزشکان، پرستاران و کادر درمانی و خانواده های محترم ایشان در سه شهرستان اندیمشک، دزفول و شوش دانیال را دریافت خواهند کرد.

قائم مقام دبیر جشنواره با اعلام اینکه هدف اصلی جشنواره و هنرمندان حاضر بالا بردن سطح روحی مردم و ترغیب آن ها به ماندن در خانه در طول دوره قرنطینه است گفت: جشنواره با موضوع آزاد است اما اولویت با موضوعاتی از جمله پرستاران فرشتگان رحمت، قصه های بومی، در خانه بمانیم، ویروس کرونا، معضلات جهانی، خانه و خانواده و همدلی و اتحاد خواهد بود.

محمدرضا خردمند ضمن اعلام شرایط عمومی شرکت در جشنواره گفت: این جشنواره ویژه هنرمندان تئاتر شهرستان های اندیمشک، دزفول و شوش دانیال خواهد بود و به آثار بقیه شهرستان های استان ترتیب اثر داده نخواهد شد و همچنین به منظور کمک به رشد و توسعه تئاتر استان، نمایشنامه های بومی در اولویت قرار دارند و اولویت با آثاری است که به صورت خلاقانه و در خانه با استفاده از اعضای خانواده به عنوان بازیگر، بازی گرفتن از کودکان خانواده و یا به صورت مونولوگ اجرا و تصویربرداری شوند و هر اثر نمایشی نباید بیش از 30 دقیقه باشد و تمامی آثار از طریق فیلم آثار نمایشی بازبینی و داوری می شود و بولتن جشنواره به صورت مجازی منتشر خواهد شد.

وی رویکردهای جشنواره را به شرح زیر برشمرد:

الف) حمایت از پویش در خانه بمانیم، تمامی هنرمندان را با شرکت در این جشنواره در جهت فرهنگ سازی، تبلیغ و ترغیب مردم در راستای این پویش ملی و بین المللی هدایت می نماید.

ب) پیشکسوتان و گروه های فعال نمایشی جهت فرهنگ سازی و حمایت از پویش در خانه بمانیم با حضور سبزشان در این جشنواره گامی موثر برای شکست و قطع زنجیره ویروس کرونا خواهند برداشت.

پ) این جشنواره فرصت مناسبی جهت استعدادیابی است و مدیران گروه های نمایشی با اعتماد به پتانسیل های جدید می توانند ایجاد فرصت جهت شکوفایی و پویایی این استعدادها باشند.

ت) هدف اصلی جشنواره تقدیر از پزشکان، پرستاران و کادر درمانی است که ماه ها جهت از بین بردن ویروس کرونا و بهبودی هموطنان عزیزمان تلاش کرده اند و در خط مقدم جبهه این ویروس خطرناک برای زندگی بخشیدن به ما جنگیده اند.

قائم مقام دبیر جشنواره در مورد جوایز «جشنواره تئاتر طبیبان مهر» گفت: به برگزیدگان جشنواره در بخش های مختلف بازیگری، کارگردانی، نویسندگی، موسیقی و طراحی پوستر و بروشور؛ تندیس جشنواره، لوح تقدیر و جایزه نقدی اهدا خواهد شد و همچنین نمایش های برگزیده مجوز اجرای صحنه ای و پلاتویی در استان دریافت کرده و جهت تقدیر از پزشکان، پرستاران و کادر درمانی در اولویت اجرا برای این عزیزان وخانواده های محترمشان می باشد.

خردمند در خصوص مدارک مورد نیاز برای شرکت در جشنواره اظهار کرد: فرم تکمیل شده تقاضای شرکت در جشنواره به همراه چهار نسخه لوح فشرده dvd از فیلم نمایش و مجوز کتبی نویسنده، پوستر و بروشور، یک عدد عکس از کارگردان و سه عکس از نمایش؛ همگی بر روی لوح فشرده از مواردی است که باید به دبیرخانه جشنواره ارسال گردد و متقاضیان می توانند تمامی مدارک کامل بدون نقص را به یکی از ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان های اندیمشک، دزفول و شوش دانیال تحویل نمایند.

وی در مورد زمانبندی جشنواره گفت: آخرین مهلت ارسال آثار نمایشی 20 اردیبهشت  1399 خواهد بود و اعلام نتایج جشنواره 31 اردیبهشت 1399 انجام می گردد.

محمدرضا خردمند در پایان اظهار کرد: متقاضیان در شهرستان اندیمشک آثار نمایشی خود را به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اندیمشک واقع در کوی زیباشهر، خیابان دلپذیر و در شهرستان دزفول به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دزفول واقع در خیابان کشاورز، نبش خیابان شهید بهشتی و در شهرستان شوش دانیال به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شوش دانیال واقع در خیابان مدرس، نبش خیابان آزادی تحویل نمایند و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره همراه 09369732653 تماس حاصل نمایند.

فایل فراخوان و فرم شرکت در جشنواره به صورت PDF در انتهای خبر قابل دریافت است.

 

«جشنواره تئاتر طبیبان مهر» به دبیری محمد یاقوت پور و قائم مقامی محمدرضا خردمند در شهرستان های اندیمشک، دزفول و شوش دانیال برگزار می گردد.
مطالب مرتبط

رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان خوزستان خواستار شد

صدا و سیمای خوزستان نسبت به ضبط تصویری تعزیه با گروه‌های نمایشی همکاری کند
رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان خوزستان خواستار شد

صدا و سیمای خوزستان نسبت به ضبط تصویری تعزیه با گروه‌های نمایشی همکاری کند

یاقوت‌پور با بیان اینکه امسال به ‌دلیل محدودیت‌های کرونایی شاید امکان اجرای تعزیه در ایام محرم در جمع عزاداران وجود نداشته باشد گفت: از صدا و سیمای مرکز خوزستان می‌خواهیم نسبت به ضبط تصویری تعزیه‌های فاخر و پخش آن از این رسانه با گروه‌های نمایشی همکاری کند.

|

مدیرکل هنرهای نمایشی کشور :

سهم تئاتر استان ها و جشنواره ها شفاف خواهد شد
مدیرکل هنرهای نمایشی کشور :

سهم تئاتر استان ها و جشنواره ها شفاف خواهد شد

قادر آشنا، مدیر کل هنرهای نمایشی بعد از جلسه با شورای مشورتی روسای انجمن هنرهای نمایشی ایران عنوان کرد: به رسانه ها قول خواهم داد که زمان بودجه ریزی سهم تئاتر استان ها، تهران و جشنواره ها شفاف و روشن مشخص باشد تا هیچ ابهامی برای کسی باقی نماند.

|

به منظور برنامه ریزی برای دوران بعد از بیماری کرونا؛

اولین نشست هیئت رئیسه انجمن هنرهای نمایشی دزفول در سال جدید برگزار شد
به منظور برنامه ریزی برای دوران بعد از بیماری کرونا؛

اولین نشست هیئت رئیسه انجمن هنرهای نمایشی دزفول در سال جدید برگزار شد

اولین نشست هیئت رئیسه انجمن هنرهای نمایشی شهرستان دزفول با حضور هیئت رئیسه و روابط عمومی و واحد خبر به منظور بررسی برنامه های پیشنهادی سال جاری برگزار شد.

|

یادداشت های هیئت تحریریه درگاه تئاتر خوزستان به مناسبت روز خبرنگار

اینجا درگاه تئاتر خوزستان است...
یادداشت های هیئت تحریریه درگاه تئاتر خوزستان به مناسبت روز خبرنگار

اینجا درگاه تئاتر خوزستان است...

تئاتر خوزستان: به مناسبت ۱۷ مرداد ماه؛ روز خبرنگار و در این روزهای کرونایی هیئت تحریریه درگاه تئاتر خوزستان یادداشت هایی جداگانه ای درباره فعالیت تئاتر در خوزستان در دوران کرونا و مشکلات و سختی‌های رایج در عرصه خبری منتشر نمودند.

|

رئیس انجمن هنرهای نمایشی خوزستان:

وضعیت معیشت فعالان حوزه تئاتر و نمایش مورد توجه قرار گیرد
رئیس انجمن هنرهای نمایشی خوزستان:

وضعیت معیشت فعالان حوزه تئاتر و نمایش مورد توجه قرار گیرد

یاقوت‌پور مشکل اصلی فعالان و هنرمندان حوزه تئاتر کشور را وضعیت معیشت آنان دانست و گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و تعطیلی فعالیت‌های نمایشی، فعالان این بخش با مشکلات معیشتی مواجه شدند که نیاز است این موضوع مورد توجه متولیان امر قرار گیرد.

|

نظرات کاربران