در حال بارگذاری ...
گزارش تئاتر خوزستان از گروه های تئاتر خوزستان؛

گروه جوان تئاتر عرفان در باغملک

تئاتر خوزستان: هنرمندان تئاتر خوزستان همواره و در سخت ترین شرایط به فعالیت های نمایشی خود ادامه داده و هیچ گاه فعالیت های خود را متوقف نکرده اند. از روزهای آغازین سال ۱۳۹۸ که وقوع سیل استان خوزستان را در بر گرفت تا هم اکنون که شرایط سخت مبارزه با بیماری کرونا و تعطیلی تمامی فعالیت های هنری کشور و استان خوزستان حادث شده است، فعالیت هنرمندان تئاتر این استان به روش های مختلف و در فضای مجازی ادامه دارد.

به گزارش تئاتر خوزستان، جمشید خسروی کارگردان، بازیگر و سرپرست گروه تئاتر عرفان در شهرستان باغملک دانشجوی رشته کارشناسی ارشد کارگردانی در تهران است که در این جا به رسم سالیان پیش، به جهت بررسی و ارائه گزارش فعالیت گروه های نمایشی استان خوزستان، فعالیت های سال 1398 گروه تئاتر عرفان باغملک را ورق زدیم.

1) برگزاری نشست های آموزشی و اجرایی با عنوان «دوشنبه ها با تئاتر» ویژه اعضای گروه تئاتر عرفان در تالار فردوسی باغملک.

2) اجرای عمومی نمایش «برنو» به نویسندگی محمد نظری و کارگردانی محمد زنگنه از 9 الی 14 تیرماه 98 در تالار فردوسی.

3) شرکت در دوازدهمین جشنواره استانی نمایش های کوتاه خوزستان در شهرستان رامهرمز با نمایش «بازدمی کشیده از آه سرد» به نویسندگی مصطفی براتی و کارگردانی جمشید خسروی از تاریخ 20 تا 22 مردادماه 98 و کسب جوایز: رتبه سوم کارگردانی توسط جمشید خسروی، تقدیر نویسندگی توسط مصطفی براتی.

4) اجرای عمومی نمایش «بازدمی کشیده از آه سرد» به نویسندگی مصطفی براتی و کارگردانی جمشید خسروی از تاریخ 1 الی 13دی ماه 98 در پلاتو فرهاد خانه فرهنگ و هنر باغملک.

5) شرکت در چهارمین همایش استانی تئاتر جوان نور در شهرستان آبادان با نمایش «باز دمی کشیده از آه سرد» به نویسندگی مصطفی براتی و کارگردانی جمشید خسروی از تاریخ 10 الی 13 بهمن ماه 98 و کسب جوایز: رتبه سوم بازیگری مرد توسط جمشید خسروی، رتبه سوم نویسندگی توسط مصطفی براتی و تقدیر کارگردانی توسط جمشید خسروی.

6) شرکت در دومین جشنواره استانی تئاتر برنا در شهرستان اندیمشک با نمایش «باز دمی کشیده از آه سرد» به نویسندگی مصطفی براتی و کارگردانی جمشید خسروی از تاریخ 11 الی 14 بهمن ماه 98 و کسب جوایز: رتبه اول بازیگری مرد توسط جمشید خسروی، رتبه اول طراحی صحنه توسط سحر پورسواری، رتبه دوم کارگردانی توسط جمشید خسروی و تقدیر طراحی بروشور توسط صادق یوسفیان.

7) شرکت در دومین جشنواره استانی نمایش های کوتاه تئاتر شهر در شهرستان آبادان با نمایش خیابانی «آن ها» به نویسندگی احسان نیکبخت و کارگردانی محمد زنگنه از 23 تا 28 بهمن ماه 98 و کسب جایزه رتبه اول طرح و ایده توسط احسان نیکبخت.

8) پذیرش در جشنواره تئاتر خیابانی خلیج فارس در شهرستان بندرخمیر با نمایش خیابانی «دو جفت پوتین» نویسندگی مصطفی براتی و کارگردانی شکوفه درویش اولادی در اسفند ماه 98 که به دلیل شیوع بیماری کرونا این جشنواره در سال 99 برگزار می شود.
مطالب مرتبط

گزارش تئاتر خوزستان از تئاتر شهرستان های خوزستان؛

تئاتر پویای شهرستان باغملک در سالی که گذشت
گزارش تئاتر خوزستان از تئاتر شهرستان های خوزستان؛

تئاتر پویای شهرستان باغملک در سالی که گذشت

تئاتر خوزستان: هنرمندان تئاتر خوزستان همواره و در سخت ترین شرایط به فعالیت های نمایشی خود ادامه داده و هیچ گاه فعالیت های خود را متوقف نکرده اند. از روزهای آغازین سال 1398 که وقوع سیل استان خوزستان را در بر گرفت تا روزهای پایانی سال و شرایط سخت مبارزه با بیماری کرونا و تعطیلی ...

|

نظرات کاربران