در حال بارگذاری ...
 • رئیس دفتر انجمن هنرهای نمایشی اندیمشک در گفت و گو با تئاتر خوزستان مطرح کرد:

  کیفیت سالن‌ها و پلاتوها و جشنواره‌ها از جمله کمبودهای تئاتر هستند

  مهدی آشوغ رئیس دفتر انجمن هنرهای نمایشی اندیمشک، نویسنده و کارگردان تئاتر است که از سال ۸۴ فعالیت‌ تئاتری خود را آغاز کرده و به بهانه روز ملی هنرهای نمایشی و روز جهانی گفت و گویی را با این هنرمند تئاتر انجام دادیم.

  به گزارش تئاتر خوزستان، مهدی آشوغ مدیر دفتر انجمن هنرهای نمایشی اندیمشک و سرپرست گروه تئاتر اری ترین در گفت و گو با تئاتر خوزستان گفت: کیفیت سالن‌ها و پلاتوها، ایجاد تبلیغات و شرایط معرفی اثر، اسپانسر، قراردادهای کاری و جشنواره‌ها از جمله کمبودهای تئاتر هستند که مسئولان مربوطه باید برای رفع آنها تلاش کنند.

  رئیس دفتر انجمن هنرهای نمایشی اندیمشک با بیان اینکه هنر تئاتر مجموعه‌ای از تمامی هنرها از جمله نور، موسیقی، حرکت، متن، نقاشی، طراحی‌های ناب هنری و گرافیک برای استفاده از انواع مدیاها در راستای برقراری ارتباط با جامعه هدف یا همان مخاطب است افزود: با توجه به اینکه هدف در تئاتر مردم هستند، پس باید بدانیم که تئاتر هنری از توده مردم برای مردم است و دیدن خود در قالب دیگری روی صحنه برای تزکیه جامعه خود، نشان از اهمیت پدیده فاخر هنر تئاتر است.

  وی اختصاص یک روز به نام روز جهانی تئاتر را یکی از نکات مهم در اهمیت و ارزش این برشمرد و تصریح کرد: تئاتر به شدت در جامعه تاثیرگذار است و چون مردمی‌ترین هنر جوامع امروزی است، بعد از سینما به هم‌تراز موسیقی تبدیل شده است.

  سرپرست گروه تئاتر اری ترین عنوان کرد: تئاتر از ارسطو آغاز شده، با شکسپیر اوج گرفته و با برتولد برشت تبدیل به یک ایدئولوژی شده که کمتر پدیده‌ای این‌چنین سیر تحولی در تاریخ داشته و این نشان از اهمیت و تاثیرگذاری این پدیده است.

  وی با اشاره به اینکه هدف از ایجاد تئاتر ارتباط جامعه فرهیخته با توده مردم و عوام است تصریح کرد: تئاتر زنده‌ترین هنر و انسانی‌ترین شکل هنری است و در ابتدا پدیده‌ای کاملا اشرافی و روشنفکرانه بود که عاقلان و متفکران مختلف جوامع پیشرو تزها و مانیفست‌های فلسفی، اجتماعی، سیاسی، روانشناختی و جامعه‌شناسی خود را در قالب‌های مختلف تئاتر با مردم جامعه خود در میان می‌گذاشتند.

  رئیس انجمن هنرهای نمایشی اندیمشک به فعالیت‌های این انجمن اشاره کرد و ادامه داد: انجمن هنرهای نمایشی اندیمشک یکی از بهترین، پویاترین و موفق‌ترین دوران کاری خود را دارد و برگزاری جشنواره لاله‌های سرخ به‌عنوان رویدادی ملی و مطرح، جشنواره استانی برنا با رویکرد معرفی و شناخت استعدادهای جوان و همایش ستارگان خاک مختص به هفته دفاع‌مقدس از مهم‌ترین برنامه‌ها و رویدادهای این انجمن هستند.

  آشوغ ضمن تقدیر از همکاری و حمایت بی‌دریغ مسئولان اندیمشک از مجموعه تئاتر خاطر نشان کرد: کیفیت سالن‌ها و پلاتوها، ایجاد تبلیغات و شرایط معرفی اثر، اسپانسر، قراردادهای کاری و جشنواره‌ها از جمله کمبودهای تئاتر هستند که مسئولان مربوطه باید برای رفع آنها تلاش کنند.

  وی در پایان اظهار داشت: اجرای مستمر نمایش با موضوعات متفاوت در سالن‌های مختلف، برگزاری بدون وقفه کلاس‌های آموزش بازیگری موفقیت‌آمیز و حضور مستمر، قوی و موفقیت‌آمیز در جشنواره‌های مختلف استانی منطقه‌ای و ملی از دیگر اقدامات انجمن هنرهای نمایشی اندیمشک هستند.

   
  مطالب مرتبط

  با هدف کمک به مردم سیل زده استان خوزستان؛

اولین دوره فراگیر اجراهای نمایش در شهرستان اندیمشک آغاز شد
  با هدف کمک به مردم سیل زده استان خوزستان؛

  اولین دوره فراگیر اجراهای نمایش در شهرستان اندیمشک آغاز شد

  با هدف کمک به مردم سیل زده استان خوزستان و به همت انجمن هنرهای نمایشی شهرستان اندیمشک و همراهی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اندیمشک اولین دوره فراگیر اجراهای نمایش در شهرستان اندیمشک آغاز شد.

  |

  مهدی آشوغ کارگردان نمایش «اوسنه» از خوزستان:

در بازبینی حضوری روح نمایش جریان دارد
  مهدی آشوغ کارگردان نمایش «اوسنه» از خوزستان:

  در بازبینی حضوری روح نمایش جریان دارد

  مهدی آشوغ کارگردان نمایش برگزیده استان خوزستانی گفت: اساسی ترین تفاوت در قرار گرفتن بازبین های محترم در جریان و روح نمایش در جریان اجرای نمایش است. در فیلم تئاتر به هیچ وجه برخورد مستقیم که اصلی ترین خصیصه تئاتر است اتفاق نمی افتد و روح اجرا جریان ندارد.

  |

  توسط انجمن هنرهای نمایشی و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اندیمشک؛

نمایش کمدی «آقای رئیس» در شهرستان اندیمشک روی صحنه می رود
  توسط انجمن هنرهای نمایشی و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اندیمشک؛

  نمایش کمدی «آقای رئیس» در شهرستان اندیمشک روی صحنه می رود

  نمایش کمدی «آقای رئیس» به کارگردانی مهدی آشوغ توسط انجمن هنرهای نمایشی و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اندیمشک به روی صحنه می رود.

  |

  مدیرکل هنرهای نمایشی کشور :

سهم تئاتر استان ها و جشنواره ها شفاف خواهد شد
  مدیرکل هنرهای نمایشی کشور :

  سهم تئاتر استان ها و جشنواره ها شفاف خواهد شد

  قادر آشنا، مدیر کل هنرهای نمایشی بعد از جلسه با شورای مشورتی روسای انجمن هنرهای نمایشی ایران عنوان کرد: به رسانه ها قول خواهم داد که زمان بودجه ریزی سهم تئاتر استان ها، تهران و جشنواره ها شفاف و روشن مشخص باشد تا هیچ ابهامی برای کسی باقی نماند.

  |

  توسط سیاوش طیب طاهر مطرح شد؛

کرونا دشمن تئاتر؟ یا تهدیدی که به فرصت تبدیل می شود؟
  توسط سیاوش طیب طاهر مطرح شد؛

  کرونا دشمن تئاتر؟ یا تهدیدی که به فرصت تبدیل می شود؟

  تئاتر خوزستان – سیاوش طیب طاهر* : در این مقاله ضمن اشاره به وضعیت تئاتر در دوران کرونا، به بررسی فعالیت های مجازی انجام گرفته توسط مراکز، سالن های و هنرمندان تئاتر ایران در دوران قرنطینه پرداخت شده است.

  |

  نظرات کاربران