در حال بارگذاری ...
 • تئاتر خوزستان در سالی که گذشت؛

  خوزستان برگزار کننده 19 کارگاه آموزشی تئاتر در سال 98

  درگاه تئاتر خوزستان در پایان سال جاری و به منظور بررسی عملکرد یک ساله تئاتر خوزستان، فعالیت های انجام گرفته در حوزه های مختلف از جمله برگزاری جشنواره ها و رویدادهای نمایشی، اجراهای عمومی نمایش ها، برگزاری کارگاه های آموزشی، حضور گروه های خوزستانی در جشنواره های مختلف، تبادل اجرایی و ... را مورد بررسی و انعکاس قرار خواهد داد.

  به گزارش تئاتر خوزستان، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان و انجمن هنرهای نمایشی استان خوزستان با همکاری و مشارکت ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی و دفاتر انجمن هنرهای نمایشی، آموزشگاه های هنرهای نمایشی و موسسات نمایشی و فرهنگی و هنری در سال 1398 توانستند دوره های بلند مدت و کوتاه مدت آموزش تخصصی هنرهای نمایشی را در قالب کمپ استانی آموزش تخصصی هنرهای نمایشی استان خوزستان و کارگاه های چند روزه در جشنواره ها و آموزشگاه ها برگزار کنند که در ادامه به بررسی این رویدادهای آموزشی نمایشی در استان خوزستان خواهیم پرداخت.

   

  کمپ اول استانی آموزش تخصصی هنرهای نمایشی استان خوزستان در شهرستان امیدیه

  با اعلام فراخوان میزبانی کمپ آموزشی در استان خوزستان در خردادماه 98، شهرستان امیدیه به عنوان میزبان این رویداد مستمر آموزشی در منطقه جنوب استان انتخاب گردید و با ثبت نام از هنرجویان علاقمند، کلاس های این کمپ طی شش هفته روزهای جمعه در دو نوبت صبح و عصر و هر نوبت به مدت 4 ساعت و مجموع 72 ساعت با حضور اساتید آکادمیک استان خوزستان به مدیریت مهرداد بهراد در محل پلاتو ارغوان شهرستان امیدیه ویژه شهرستان های امیدیه، بندرامام خمینی(ره)، بندرماهشهر، بهبهان، آغاجاری، رامهرمز، ایذه، باغملک و رامشیر برگزار گردید.

  دوره اول کمپ شامل کارگاه «مبانی اجرا در هنرهای نمایشی» توسط آرش سهرابی، کارگاه «نگارش خلاق» توسط مهدی شفیعی زرگر، کارگاه «بازیگری» توسط عبدالرضا نصاری و کارگاه «تحلیل و خوانش فنی نمایشنامه» توسط مهرداد بهراد برگزار گردید.

   

  کمپ دوم استانی آموزش تخصصی هنرهای نمایشی استان خوزستان در دزفول

  با اعلام فراخوان میزبانی کمپ آموزشی در استان خوزستان در خردادماه 98، شهرستان دزفول به عنوان میزبان این رویداد مستمر آموزشی در منطقه شمال استان انتخاب گردید و با ثبت نام از هنرجویان علاقمند، کلاس های این کمپ طی شش هفته روزهای جمعه در دو نوبت صبح و عصر و هر نوبت به مدت 4 ساعت و مجموع 72 ساعت با حضور اساتید آکادمیک استان خوزستان به مدیریت مهرداد بهراد در محل مجتمع فرهنگی سینمایی شهرستان دزفول ویژه شهرستان های دزفول، اندیمشک، شوش، شوشتر، گتوند و مسجدسلیمان برگزار گردید.

  دوره اول کمپ شامل کارگاه «مبانی اجرا در هنرهای نمایشی» توسط آرش سهرابی، کارگاه «نگارش خلاق» توسط مهدی شفیعی زرگر، کارگاه «بازیگری» توسط عبدالرضا نصاری و کارگاه «تحلیل و خوانش فنی نمایشنامه» توسط مهرداد بهراد برگزار گردید.

   

  کارگاه آموزشی «طراحی نور خلاق با محدودیت امکانات» در آموزشگاه هنرهای نمایشی چهارسو در بهبهان

  کارگاه آموزشی «طراحی نور خلاق، با محدودیت امکانات» توسط رضا حیدری طراح نور تئاتر ایران روز شنبه 8 تیرماه 1398 با حضور هنرمندان تئاتر شهرستان های بهبهان، امیدیه، ماهشهر و بندرامام خمینی(ره) در آموزشگاه هنرهای نمایشی چهارسو بهبهان به مدت 10 ساعت برگزار شد.

  در این کارگاه مباحث مختلف نورپردازی تئاتر از جمله شناخت ساختار پروژکتورهای نورپردازی تئاتر به صورت عملی برای هنرجویان تشریح شد و در ادامه در خصوص شیوه های نورپردازی و استفاده از خلاقیت در طراحی نور با حداقل امکانات با همراه تصاویر نمایش هایی که توسط رضا حیدری مدرس این دوره در تهران انجام گرفته بود بحث و گفت و گو شد.

  در بخشی از این کارگاه آموزشی به معرفی پروژکتور «ناهیرا» که توسط رضا حیدری اختراع شده بود، پرداخته شد و جزئیات این پروژکتور به همراه کارایی های مختلف آن و همچنین تصاویر تئاترهایی که این پروژکتور در آنها استفاده شده بر روی پرده پروجکشن برای هنرجویان نشان داده شد.

  در بخش دیگری از این کارگاه عکس تئاترهایی که طراحی نور آن توسط رضا حیدری انجام گرفته بود پخش شد و در مورد هر کدام از تصاویر و شیوه نورپردازی و نکات مختلف نورپردازی آنها توضیحات کاملی داده شد.

   

  کارگاه آموزشی «تئاتر فیزیکال» در موسسه نمایش خلاق بازی و یادگیری در امیدیه

  کارگاه آموزشی «تئاتر فیزیکال» شامل بدن و حرکت و نت های بدن توسط یاسر خاسب طراح و کارگردان بین المللی و سرپرست گروه تئاتر بدن دیوانه طی دو ترم به همت موسسه نمایش خلاق بازی و یادگیری و دفتر انجمن هنرهای نمایشی و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان امیدیه از 28 تا 30 خردادماه 98 شامل دوره مقدماتی به مدت 10 ساعت در محل موسسه نمایش خلاق بازی و یادگیری امیدیه برگزار گردید.

   

  کارگاه مقدماتی «حرکت و بدن» در بندرماهشهر

  کارگاه سه روزه بازیگری «مقدماتی حرکت و بدن» توسط یاسر خاسب مدرس بین المللی و سرپرست گروه تئاتر بدن دیوانه توسط گروه تئاتر رها و در راستای ارتقای کیفی تئاتر با حضور علاقه مندان به هنر تئاتر و بازیگری از ٣١ خرداد تا ٢ تیرماه ٩٨ به مدت 15 ساعت با حضور ٢٥ نفر از بازیگران گروه تئاتر رها در سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بندرماهشهر برگزار شد.

   

  کارگاه های آموزشی «بازیگری خلاق»، «کارگردانی» و «بدن و بیان و احساس» در اهواز

  کارگاه آموزش «بازیگری خلاق» توسط فرزین محدث و کارگاه آموزشی «هدایت بازیگر و کارگردانی» توسط شادی اسدپور به همت موسسه نغمه نمایش گستر باران طی روزهای 27 و 28 شهریورماه 98 به مدت 16 ساعت در پلاتو حوزه هنری اهواز برگزار و در ادامه کارگاه تخصصی «بدن و بیان و احساس» توسط صدرالدین زاهد زاهدانی طی روزهای 3 الی 5 مهرماه 98 به مدت 24 ساعت توسط موسسه نغمه نمایش گستر باران در پلاتو حوزه هنری اهواز برگزار شد.

   

  کارگاه تخصصی «نمایشنامه خوانی» در چهارمین جشنواره نمایشنامه خوانی مقاومت دزفول

  «کارگاه تخصصی نمایشنامه خوانی» توسط مهرداد بهراد و به همت دبیرخانه چهارمین جشنواره نمایشنامه خوانی مقاومت دزفول روز پنج شنبه 2 خردادماه 1398 به مدت 4 ساعت در سالن شماره دو مجتمع فرهنگی سینمایی شهرستان دزفول برگزار گردید.

   

  کارگاه آموزشی «شیوه ها و شگردهای تقلید در باز نمایی» در اهواز

  کارگاه آموزشی «شیوه ها و شگردهای تقلید در باز نمایی» ویژه اعضای گروه تئاتر شهر اهواز از 18 الی 20 دی ماه 98 به مدت 10 ساعت توسط محسن سراجی نویسنده، پژوهش گر، بازیگر و کارگردان شناخته شده نمایش های ایرانی در تالار آفتاب اهواز برگزار گردید.

   

  کارگاه های آموزشی «کارگردانی و بازیگری» در دومین جشنواره استانی تئاتر برنا در اندیمشک

  کارگاه های آموزشی کارگردانی با موضوع «از متن تا اجرا» و کارگاه آموزش بازیگری با موضوع «شکوفایی احساس و حافظه هیجانی بازیگر» توسط سیاوش طیب طاهر از اعضای هیئت داوران جشنواره به منظور بالا بردن سطح علمی هنرمندان جوان و شرکت کننده طی روزهای 11 الی 13 بهمن ماه 98 در دومین جشنواره استانی تئاتر برنا طی سه روز به مدت 10 ساعت در سالن کنفرانس خانه هنر اندیمشک برگزار گردید.

   

  کارگاه آموزش «بازیگری» در دوازدهمین جشنواره منطقه ای تئاتر کودک و نوجوان مهر دزفول

  کارگاه های آموزشی «بازیگری» توسط رضا فیاضی از اعضای هیئت داوران جشنواره به منظور بالا بردن سطح علمی هنرمندان و شرکت کنندگان در جشنواره تئاتر کودک و نوجوان مهر روز سه شنبه 15 بهمن ماه 98 به مدت 5 ساعت در سالن سینما مجتمع فرهنگی و هنری شهرستان دزفول برگزار گردید.

   

  به گزارش تئاتر خوزستان، در کنار برگزاری 19 کارگاه آموزشی فوق، کارگاه های آموزشی تئاتر در تعدادی از شهرستان های استان خوزستان توسط دفاتر انجمن هنرهای نمایشی از جمله دزفول، باغملک، گتوند، اندیمشک، بندرامام خمینی(ره)، مسجدسلیمان، اهواز، شوشتر و سوسنگرد به صورت فصلی در طول سال با حضور اساتید شهرستانی و کلاس های ترمی و دوره ای در آموزشگاه های هنرهای نمایشی چهارسو در بهبهان، آموزشگاه هنرهای نمایشی صحنه در دزفول، آموزشگاه هنرهای نمایشی سیب در بهبهان، آموزشگاه هنرهای نمایشی تماشاخانه در رامهرمز، موسسه نمایش خلاق بازی و یادگیری در امیدیه و موسسه فرهنگی و هنری مانا رسانه آسمانه پارس در دزفول در طول سال به طور منظم برگزار می گردد.




  مطالب مرتبط

  یادداشت سردبیر و هیئت تحریریه درگاه تئاتر خوزستان به مناسبت «روز ملی هنرهای نمایشی»؛

روز ملی هنرهای نمایشی فرصتی برای پاسداشت و احترام به هنرمندان تئاتر خوزستان
  یادداشت سردبیر و هیئت تحریریه درگاه تئاتر خوزستان به مناسبت «روز ملی هنرهای نمایشی»؛

  روز ملی هنرهای نمایشی فرصتی برای پاسداشت و احترام به هنرمندان تئاتر خوزستان

  سردبیر و هیئت تحریریه درگاه تئاتر خوزستان در یادداشتی هفتم فروردین روز ملی هنرهای نمایشی 99 را به هنرمندان تئاتر استان خوزستان تبریک گفتند.

  |

  پیام مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان برای «روز ملی هنرهای نمایشی»؛

دوباره در سالن های تئاتر جمع می شویم و شادی را به مردمان هدیه می دهیم
  پیام مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان برای «روز ملی هنرهای نمایشی»؛

  دوباره در سالن های تئاتر جمع می شویم و شادی را به مردمان هدیه می دهیم

  محمد جوروند مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان در پیامی هفتم فروردین، روز ملی هنرهای نمایشی را به اهالی این هنر در استان خوزستان تبریک گفت.

  |

  گفت و گو ی ایران تئاتر با سرپرست یک گروه استانی در آستانه روز ملی هنرهای نمایشی

گروه تئاتر ماتریوشکا فعال و پرافتخار
  گفت و گو ی ایران تئاتر با سرپرست یک گروه استانی در آستانه روز ملی هنرهای نمایشی

  گروه تئاتر ماتریوشکا فعال و پرافتخار

  ایران تئاتر - ساسان شکوریان : غزل بویری کارگردان، موسس و سرپرست گروه تئاتر ماتریوشکا در شهرستان امیدیه از استان خوزستان است که چند سالی است در تئاتر شهرستان امیدیه به عنوان بازیگر و کارگردان فعالیت می کند و در طی یکسال اخیر در جشنواره های مختلف تئاتر در استان خوزستان و کشور ...

  |

  تئاتر خوزستان در سالی که گذشت:

خوزستان برگزار کننده 11 جشنواره تئاتری در سال 98
  تئاتر خوزستان در سالی که گذشت:

  خوزستان برگزار کننده 11 جشنواره تئاتری در سال 98

  درگاه تئاتر خوزستان در پایان سال جاری و به منظور بررسی عملکرد یک ساله تئاتر خوزستان، فعالیت های انجام گرفته در حوزه های مختلف از جمله برگزاری جشنواره ها و رویدادهای نمایشی، اجراهای عمومی نمایش ها، برگزاری کارگاه های آموزشی، حضور گروه های خوزستانی در جشنواره های مختلف، تبادل ...

  |

  با ادای احترام به سردار شهید قاسم سلیمانی؛

«پایان بازی» در تماشاخانه چهارسو بهبهان اکران شد
  با ادای احترام به سردار شهید قاسم سلیمانی؛

  «پایان بازی» در تماشاخانه چهارسو بهبهان اکران شد

  با ادای احترام به سردار شهید قاسم سلیمانی و قرائت بیانیه خانواده بزرگ تئاتر ایران در محکومیت ترور سردار سلیمانی، فیلم «پایان بازی » با حضور هنرمندان تئاتر شهرستان های بهبهان و امیدیه در تماشاخانه چهارسو بهبهان اکران شد.

  |

  به همت آموزشگاه هنرهای نمایشی چهارسو؛

نشست تخصصی تئاتر کودک در تماشاخانه چهارسو بهبهان
  به همت آموزشگاه هنرهای نمایشی چهارسو؛

  نشست تخصصی تئاتر کودک در تماشاخانه چهارسو بهبهان

  به همت آموزشگاه هنرهای نمایشی چهارسو «نشست تخصصی تئاتر کودک» با حضور سیدحسین فدایی حسین نویسنده، مترجم، کارگردان و پژوهشگر تئاتر کودک کشور در تماشاخانه چهارسو برگزار گردید.

  |

  در راستای تشویق و ترغیب مردم به قرنطینه خانگی؛

فیلم تئاترهای گروه نمایشی زهور خوزستان را در آپارات ببینید
  در راستای تشویق و ترغیب مردم به قرنطینه خانگی؛

  فیلم تئاترهای گروه نمایشی زهور خوزستان را در آپارات ببینید

  گروه تئاتر زهور خوزستان به سرپرستی سید صادق فاضلی در راستای تشویق و ترغیب مردم به قرنطینه خانگی به علت شیوع بیماری کرونا، تعداد زیادی از تولیدات نمایشی خود را در سایت آپارت به اشتراک گذاشت.

  |

  نظرات کاربران