در حال بارگذاری ...
با نام و یاد سردار شهید حاج قاسم سلیمانی؛

سومین گردهمایی هنرمندان تئاتر دزفول برگزار شد

سومین گردهمایی انجمن هنرهای نمایشی شهرستان دزفول با نام و یاد سردار سپهبد شهید حاج قاشم سلیمانی در تالار ارشاد دزفول برگزار شد.

به گزارش تئاتر خوزستان، سومین گردهمایی انجمن هنرهای نمایشی شهرستان دزفول با نام سردار دل ها شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در سال جاری با حضور محمد یاقوت پور رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان خوزستان، سرگرد پاسدار ( غلام حسین پرهیزگار جانشین سپاه ناحیه دزفول، نادر سعادتی فرد رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دزفول، سروش مداح رئیس انجمن هنرهای نمایشی دزفول و هنرمندان تئاتر روز جمعه ۲۰ دی ماه ۹۸ ساعت 18:30 در محل تالار ارشاد شهرستان دزفول برگزار شد.

در ابتدای این گردهمایی محمدحسین دهقان برنجی دبیر اجرایی دوازدهمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان مهر دزفول گزارشی از عملکرد جشنواره ارائه کرد و گفت: امسال انشاالله گام ملی شدن این جشنواره را برمی داریم و این نوید را می دهم افتتاحیه در یکی از محله های عمومی شهر با اجرای هنرمند شاخص کودک و نوجوان آقای مجید قناد برگزار خواهد شد.

دهقان برنجی اظهار کرد: امسال جشنواره از دزفول به حومه و شهرهای اقماری شهرستان دزفول می رود و گروه های نمایشی انتخاب شده در مکان های مشخص شده اجرایی برای مردم و کودکان عزیز خواهند داشت.

دبیر اجرایی دوازدهمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان مهر دزفول در پایان افزود: در پایان از همه هنرمندان می خواهم تا ستاد جشنواره را در هرچه بهتر برگزاری این جشنواره یاری کنند.

در ادامه ابراهیم نصرالهی شاعر اهل بیت در مدح شهادت سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی سروده خود را با انرژی و شور خوانش کرد.

در ادامه این نشست سرگرد پاسدار غلام حسین پرهیزگار جانشین سپاه ناحیه دزفول گفت: سردار سلیمانی چه کرد که توانست عزیز دلها شود؟ ما سردارهای زیادی داریم اما چرا ایشان بر دل می نشینند. حتما کاری انجام دادند که به دل بوده که این چنین بر قلب همه مردم نشسته اند و عزیز شده اند. هر قشر از جامعه ما هر کار خیری که بکنند پاداشت این کار خیر را می بینند.

جانشین سپاه دزفول افزود: آنها جسارت مقابله با سردار را نداشتند و یادمان نرود داعش خیلی فجایع به بار آورد و این سردار بود که آرامش را به ما داد و ما مدیون زحمات او هستیم و هنرمندان می توانند ویژگی های سردار را در قالب هنر به همه منتقل کنند و این ما هستیم که بعد از شهادت سردار باید همت و عظمت را بیشتر کنیم.

جانشین سپاه سرگرد پاسدار غلام حسین پرهیزگار در پایان اضافه کرد: دستگاه رسانه غرب از زمان شهادت سردار خبرها را به صورت دروغ گسترش داد و کار سپاه را بی ارزش نشان داد اما ما باید به هم اعتماد داشته باشیم و هر اعتمادی که داریم به خاطر آن خوب عمل کنیم تا به سرانجام برسیم.

در ادامه از گروه هایی که در این مدت نمایش هایی را به روی صحنه برده بودند تقدیر و تشکر شد و در ادامه آقای پورمقدسیان مطالبی درباره جایگاه رفیع شهید سردار قاسم سلیمانی و خاطراتی از این شهید بلند مرتبه و بزرگ را بیان نمودند.

در پایان سومین نشست انجمن هنرهای نمایشی دزفول نمایش «سنگ نثار» به کارگردانی مهدی کریم پور برای مخاطبان اجرا شد.
نظرات کاربران