در حال بارگذاری ...
با حضور جمعی از هنرمندان تئاتر شهرستان شوش؛

آئین تودیع و معارفه رئیس انجمن هنرهای نمایشی شهرستان شوش برگزار شد

به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شوش، آئین تودیع و معارفه رئیس انجمن هنرهای نمایشی و شورای ارزشیابی و نظارت بر نمایش برگزار شد.

به گزارش تئاتر خوزستان؛ آئین تودیع و معارفه ی رئیس انجمن هنرهای نمایشی و شورای ارزشیابی و نظارت بر نمایش روز سه شنبه 17 دی ماه 1398 در دفتر سرپرست اداره ی فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شوش برگزار شد.

رضا ذاکری سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شوش ضمن عرض تبریک و تسلیت به  مناسبت شهادت مالک اشتر زمان گفت: سپهبد سردار پاسدار حاج قاسم سلیمانی فرمانده ی سپاه قدس، با ‌دستان قطع شده همچون سقای کربلا حضرت ابوالفضل العباس(ع)؛ پیکری ارباً اربا چون حضرت علی اکبر(ع) و بدنی سوخته مانند مادر سادات، به مشهد ایران، استان خوزستان رسید و وقتی پیکر مطهرش به تهران رسید، مقام معظم رهبری ضمن هق هق کردن برای این سردار دل ها به هنگام اقامه ی نماز، نشان داد که این سردار  از همان اول آسمانی بوده و از طرف خداوند بر روی زمین مأموریت داشته تا امنیت کشورهای «ایران، سوریه و عراق» برقرار نماید. بی شک روح ملکوتی اش الان در عرش کبریایی مهمان دیگر شهدا می باشد.

وی در خصوص تشکیل این جلسه اظهار داشت: اولویت اول ما برای تشکیل این جلسه قدردانی از زحمات هیئت رئیسه ی انجمن هنرهای نمایشی در دوره ی دوساله ی قبل آقایان صادق اسماعیلی فر، ناجی عباسی نیا و عبدالحسین رسته خاک و شورای ارزشیابی و نظارت بر نمایش دوره ی قبل محمد دیناروند، عباس کرم الهی، عبدالحسین رسته خاک مهدی کریم پور و ناجی عباسی نیا می باشد و در اولویت دوم هیئت رئیسه انجمن هنرهای نمایشی و شورای ارزشیابی و نظارت بر نمایش شهرستان شوش در دوره ی جدید را معرفی کنیم.

در ادامه صادق اسماعیلی فر رئیس سابق انجمن هنرهای نمایشی ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی عملکرد دو سال و نیمه ی خود را تشریح نمود.

عباس کرم الهی عضو شورای ارزشیابی و نظارت بر نمایش دوره ی قبل و مدیر گروه تئاتر اندیشه ضمن عرض تسلیت به مناسبت سپهبد سردار حاج قاسم سلیمانی، عنوان نمود: هیئت رئیسه ی جدید طوری برنامه ریزی کنند که در طول هفته حداقل دو روز به نوبت در دفتر انجمن حضور داشته باشند و پاسخگوی هنرمندان بوده و درخواست های تولید نمایش را در اولین فرصت از سرپرستان گروه ها تحویل گیرند.

مهدی کریم پور رئیس جدید انجمن هنرهای نمایشی استان خوزستان ضمن اشاره به این که شهادت بالاترین و بهترین مرگ است گفت: من به جای تسلیت شهادت سپهبدسردار شهید حاج قاسم سلیمانی یک افتخار برای ایران دانسته و چون همانطور که آرزویش را داشت شهید شد به خانواده اش و ملت شریف ایران تبریک می گویم و خوشحالم که ملت ایران برای این اسوه ی صبر و استقامت سنگ تمام گذاشتند.

وی افزود : علاوه این که افرادی از بین هنرمندان پیشکسوت و جوان را به عنوان مسئولین کانون های تخصصی شبیه خوانی، خیابانی، طنز، کودک و نوجوانان، بومی محلی و انقلاب و دفاع مقدس انتخاب می کنیم که این کانون ها در سطح دیگر شهرستان ها مرسوم است، اما ما در نظر داریم دو کانون پیشکسوتان و بانوان را نیز راه اندازی کنیم.

مهدی کریم پور در مورد نمایش هایی که در شهرستان شوش اجرا می شود اشاره کرد و تصریح نمود: علاوه بر اجرای تعزیه که در شهرستان شوش در ایام فاطمیه و ماه های محرم و صفر توسط گروه های متعدد اجرا می شود ، معمولا شاهد اجرای طنز و پلاتویی هستیم و به جز یکی دو سال اخیر که عباس کرم الهی و... چند کار صحنه ای انجام داده اند ؛ در این حوزه کمتر کار شده است.

رئیس انجمن هنرهای نمایشی در ادامه یادآور شد: با برنامه هایی که در ذهن داریم و در مورد آنها با هیئت رئیسه صحبت کرده ام بین گروه های نمایشی و هنرمندان تعامل و دوستی ایجاد خواهد شد.

او در پایان از برگزاری جلسات ماهانه خبر داد و در این خصوص اظهار نمود : در هر ماه یک جلسه با حضور سرپرستان، هسته های مرکزی، عوامل اجرایی و بازیگران گروه های ثبت شده و غیر ثبت شده برگزار می شود و  در هر ماه یکی از گروه ها مدیریت جلسات را بر عهده داشته و یک اجرا را نیز در دستور کار خود قرار می دهد. حتی اگر شده روخوانی یک نمایش و یا استندآپ کمدی را اجرا نماید. ضمنا در جلسه ای که در آینده برگزار می شود از سرپرستان گروه دعوت می شود که تقویم سال 1399 خود مربوط به تولید نمایش را ارائه نماید.

در پایان لوح های تقدیری که از طرف اداره ی فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شوش تدارک دیده شده بود به اعضای سابق هیئت رئیسه و شورای ارزشیابی و نظارت بر نمایش شوش اهدا شد و مهدی کریم پور به محمد دیناروند، صادق اسماعیلی فر، فرزاد پارسا نژاد و عباس کرم الهی هدایایی را اعطا کرد.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران