در حال بارگذاری ...
از سوی دبیرخانه اعلام شد

برنامه های اولین روز سوگواره ملی تئاتر میدانی و تعزیه اربعین حسینی

در اولین روز برگزاری سومین سوگواره ملی تئاتر میدانی و تعزیه اربعین حسینی، پنج تئاتر میدانی و مجلس تعزیه در پایانه مرزی چذابه و یادمان شهدای گمنام اندیمشک اجرا می شوند.

به گزارش تئاتر خوزستان، در اولین روز برگزاری سومین سوگواره ملی تئاتر میدانی و تعزیه اربعین حسینی، چهار اجرای تئاتر میدانی در پایانه مرزی چذابه از ساعت 11 تا 19 و یک مجلس تعزیه در یادمان شهدای گمنام اندیمشک ساعت 20 اجرا می شوند.

بنا به همین گزارش دوشنبه 22 مهرماه 98 در اولین روز برگزاری و از ساعت 11 در مراسم افتتاحیه تئاتر میدانی «عصر جدید» به کارگردانی اکبر قهرمانی از استان مازندران و تئاتر میدانی «مدافعان حرم» به کارگردانی محمد منصوری از شهرستان کارون استان خوزستان اجرا می شوند.

در ادامه برنامه های روز اول و اجراهای عصر در پایانه مرزی چذابه از ساعت 17 و 19 تئاتر میدانی «عصر جدید» به کارگردانی اکبر قهرمانی از استان مازندران، ساعت 18 تئاتر میدانی میدانی «مدافعان حرم» به کارگردانی محمد منصوری از شهرستان کارون استان خوزستان و از ساعت 20 در یادمان شهدای گمنام اندیمشک مجلس شبیه خوانی «حضرت عباس(ع)» به کارگردانی رضا طاهری از شهرستان شوش استان خوزستان اجرا می شود.

 

سومین سوگواره ملی تئاتر میدانی و تعزیه اربعین حسینی توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان و استانداری خوزستان با مشارکت اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، انجمن هنرهای نمایشی ایران، کانون تئاتر خیابانی اداره کل هنرهای نمایشی کشور، اداره کل هنری بنیاد شهید و امور ایثارگران، شورای راهبردی تئاتر خوزستان، انجمن هنرهای نمایشی استان خوزستان و موسسه خیریه آبشار عاطفه ها شعبه اهواز به دبیر اجرایی مصطفی بوعذار از 22 تا 27 مهرماه 1398 در استان خوزستان در حال برگزاری است.
نظرات کاربران