در حال بارگذاری ...
مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی ایران اعلام کرد:

حمایت از سوگواره ملی تئاتر میدانی و تعزیه اربعین حسینی در خوزستان

حمید نیلی مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی ایران گفت: حمایت از «سومین سوگواره ملی تئاتر میدانی و تعزیه اربعین حسینی خوزستان» در کنار «همایش تئاتر خیابانی علمدار» و اجرای نمایش «سیاهی تا رهایی» ازجمله برنامه‌های انجمن هنرهای نمایشی ایران هم‌زمان با راه‌پیمایی عظیم اربعین حسینی است.

به گزارش تئاتر خوزستان، حمید نیلی مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی ایران هم‌زمان با نزدیک شدن به چهلمین روز شهادت حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و یاران باوفایش و در راستای برگزاری هرچه باشکوه‌تر پیاده‌روی اربعین حسینی از خدمات فرهنگی این انجمن به عزاداران حسینی خبر داد.
بر این اساس و طبق اعلام مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی ایران در دو استان مرزیِ خوزستان و  ایلام سوگواره‌هایی با محوریت تئاتر خیابانی و تعزیه برگزار خواهد شد.
نیلی ضمن اعلام این خبر، تصریح کرد: این سوگواره‌ها به عنوان پیوست فرهنگی اربعین حسینی و در راستای نشان دادن عظمت پیاده‌روی اربعین به زبان هنر، برای سومین سال متوالی برگزار می‌شود.

نیلی افزود: «سومین سوگواره ملی تئاتر میدانی و تعزیه اربعین حسینی» از ۲۲ مهرماه در پایانه مرزی چزابه و یادمان شهدای گمنام اندیمشک در استان خوزستان  آغاز می شود.
او ادامه داد: در این دو سوگواره موضوعاتی مانند عاشورا، دفاع مقدس، مدافعین حرم و... دست‌مایه کار هنرمندان قرار می‌گیرد.
مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی ایران در پایان گفت: در کنار این دو سوگواره، شاهد اجرای نمایشی در حد فاصل نجف تا کربلا خواهیم بود که از سوی انجمن هنرهای نمایشی استان مرکزی حمایت می‌شود. این گروه نمایشی متشکل از ۳۵ هنرمند تئاتری استان مرکزی است که در ۱۵ نوبت به اجرای نمایش «سیاهی تا رهایی» می‌پردازند. موضوع این نمایش نیز اتفاقات کربلا از شهادت امام حسین (ع) تا خرابه‌های شام است که مورد حمایت انجمن هنرهای نمایشی ایران قرار گرفته است.
انجمن هنرهای نمایشی ایران برای سومین سال متوالی است که برنامه‌های نمایشی ویژه‌ای را در حاشیه راهپیمایی بزرگ اربعین حسینی تدارک می‌بیند.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران