در حال بارگذاری ...
 • با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان؛

  مراسم رونمایی از پوستر سی و یکمین جشنواره تئاتر استان خوزستان برگزار شد

  مراسم رونمایی از پوستر سی و یکمین جشنواره تئاتر استان خوزستان با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان و فرماندار شهرستان شوش در محل اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان برگزار شد.

  به گزارش تئاتر خوزستان، مراسم رونمایی از پوستر سی و یکمین جشنواره تئاتر استان خوزستان با حضور محمد جوروند مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، عدنان قزی فرماندار شهرستان شوش، محمد یاقوتپور دبیر جشنواره، حسین ذوالفقاری رئیس شورای راهبردی تئاتر خوزستان و جمعی از هنرمندان تئاتر استان خوزستان و شهرستان شوش، چهارشنبه ۱۶ مردادماه ۹۸ در تالار اجتماعات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان برگزار شد.

  در ابتدای این مراسم محمد جوروند مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان ضمن تشکر از حضور فرماندار شوش، هنرمندان تئاتر استان خوزستان و شهرستان شوش گفت: شهرستان شوش با سابقه تاریخی و فرهنگی بالایی که دارد میزبان این دوره از جشنواره تئاتر استان خوزستان است.

  جوروند افزود: ما در استان شهرستانی را نداریم که رویدادی در سطح ملی، منطقه ای و ملی در آن تعریف نشده باشد و ما شاهد هستیم که بعد از برگزاری جشنواره ها اتفاقات بسیار خوبی در شهرستان ها افتاده است و انشاءالله بعد از جشنواره تئاتر استانی ما شاهد اتفاقات بسیار خوبی در شهرستان شوش باشیم.

  مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان در پایان اظهار کرد: از همه هنرمندان استان می خواهم برای برگزاری هر چه باشکوه جشنواره در شهرستان شوش، هنرمندان تئاتر و ستاد برگزاری جشنواره را حمایت کنند.

  در ادامه این مراسم عدنان غزی فرماندار شهرستان شوش نیز ضمن تقدیر و تشکر از مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان در حمایت از برگزاری رویدادهای هنری در شوش گفت: شوش یک شهرستان منحصر به فرد و دارای ظرفیت های بسیار زیادی است و این شهر باید در حوزه فرهنگ و هنر و میراث فرهنگی به عنوان یک پایلوت معرفی شود.

  قزی در ادامه گفت: از ظرفیت شهرستان برای برگزاری لجستیک جشنواره استفاده شده و انتظار داریم مابقی مسائل برگزاری جشنواره با حمایت مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان انجام پذیرد.

  در ادامه رضا کیانی مشاور هنری استاندار خوزستان ضمن تشکر از محمد جوروند مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان به سبب نوع نگاه حمایتی از تولیدات هنری گفت: جشنواره تئاتر باید در خدمت تئاتر و تلنگری برای شعله ور شدن تئاتر در استان باشد.

  کیانی افزود: پیشنهاد می کنم به موازات کار اجرایی جشنواره کار پژوهشی را فراموش نکنیم و تلاش کنیم دبیرخانه مستندسازی متون نمایشی را انجام دهد و با بررسی نقاط قوت و ضعف جشنواره، آسیب شناسی برای دوره بعدی انجام دهد.

  در بخش بعدی مراسم محمد یاقوت پور دبیر سی و یکمین جشنواره تئاتر استان خوزستان ضمن تشکر از مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان و مدیران شهرستان شوش  گفت: جشنواره تئاتر استان خوزستان به عنوان مهمترین رویداد هنری استان است چون خروجی آن در جشنواره بین المللی تئاتر فجر حضور پیدا می کند.

  یاقوت پور افزود: امسال با رویکرد جدید و به جهت ایجاد  نشاط و شادی در میان مردم شوش و در بخش جنبی جشنواره با پنج گروه نمایش خیابانی توسط هنرمندان تئاتر شوش در نقاط مختلف شهرستان شوش اجرا خواهیم داشت.

  دبیر جشنواره اظهار کرد: به مدت یک هفته صدا و سیما مرکز خوزستان برای معرفی جشنواره و شهرستان شوش تولید و پخش برنامه خواهد داشت.

  در بخش پایانی مراسم پوستر سی و یکمین جشنواره تئاتر استان خوزستان توسط مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان و فرماندار شوش رونمایی و امضاء شد.
  نظرات کاربران