در حال بارگذاری ...
عضو هیئت داوران بیست و چهارمین جشنواره ملی تئاتر لاله های سرخ:

تئاتر باید بیش از جشنواره، برای مخاطب عام و مردم باشد

اصغر همت بازیگر، نویسنده و کارگردان سینما و تلویزیون در آیین اختتامیه بیست و چهارمین جشنواره ملی تئاتر لاله‌های سرخ اندیمشک اظهار کرد: تئاتر در درجه اول بابد برای مردم اجرا شود.

به گزارش تئاتر خوزستان، اصغر همت بازیگر، نویسنده و کارگردان سینما و تلویزیون و داور بیست و چهارمین جشنواره ملی تئاتر لاله‌های سرخ اندیمشک در آیین اختتامیه این جشنواره که جمعه ٩ آذر ماه 97 در تالار خورشید این شهرستان برگزار شد با بیان این مطلب افزود: این جشنواره نسبت به سال‌های گذشته رشد خوبی داشته است ولی همچنان از نظر موضوعی توقع بیشتری از آثاری که در این جشنواره شرکت می‌کنند داریم.

وی ضمن اشاره به دقت در انتخاب آثار گفت: بازبین‌ها و بازخوان‌ها باید توجه بیشتری برای انتخاب آثار داشته باشند تا شاهد جشنواره‌ای یکدست‌تر و منسجم‌تر نسبت به سال‌های گذشته باشیم.

وی به کمبود آموزش در حوزه تئاتر اشاره کرد و افزود: بازیگران تئاتری ما زحمت می کشند و در زمینه حسی فوق العاده هستند اما فاقد تکنیک هستند البته در نمایشنامه نویسی و کارگردانی هم همینطور است یعنی بیشتر ذوق عمل می‌کند و با مسائل مهمی مانند تکنیک و خلاقیت کمتر مواجه هستیم.
این هنرمند ادامه داد: تنها با تکیه به ذوق و استعداد و حس نمیتوانیم در نمایش موفقیت همه جانبه کسب کنیم ، چه در کارگردانی و نویسندگی و چه در طراحی صحنه و بازیگری دانستن تکنیک حرف اول را میزند و از درون تکنیک خلاقیت بیرون می آید.

داور بیست و چهارمین جشنواره ملی تئاتر لاله‌های سرخ اندیمشک با اشاره به این مطلب که تئاتر باید در درجه اول برای مردم باشد گفت: جشنواره‌ها اگر برآیند کارهای اجرایی برای مردم باشند با موفقیت بیشتری روبرو خواهند بود.

وی در پایان اظهار کرد: در بزرگترین جشنواره‌های دنیا نیز آثار پس از اجرای عمومی در رقابت شرکت کرده و داوری می‌شوند.

 

بیست و چهارمین جشنواره ملی تئاتر لاله های سرخ از 6 الی 9 آذرماه 97 در تالار خورشید اندیمشک برگزار شد.
نظرات کاربران