در حال بارگذاری ...
دبیر جشنواره خبر داد:

شورای سیاست گذاری جشنواره ملی تئاتر لاله های سرخ در اندیمشک تشکیل شد

در راستای کیفیت بخشی به بیست و چهارمین جشنواره ملی تئاتر لاله های سرخ اندیمشک شورای سیاست گذاری این جشنواره به ریاست فرماندار شهرستان اندیمشک تشکیل شد.

علی بازگیر روز شنبه در گفت و گو با تئاتر خوزستان با اعلام این خبر افزود: بیست و چهارمین جشنواره سراسری تئاتر لاله های سرخ امسال با محور نقش تئاتر در ترویج الگوی اقتصاد مقاومتی و حمایت از کالای ایرانی، گرامیداشت حماسه چهارم آذر روز مقاومت مردم اندیمشک، تکریم دستاوردهای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و حماسه های مدافعان حرم برگزار می شود.
دبیر جشنواره لاله های سرخ ترویج فرهنگ و معارف دینی با الگوپذیری از آئین ها و جلوه های اسلامی و بهره مندی از تاریخ ارزشمند و گنجینه ادبیات ایرانی را از محورهای این جشنواره برشمرد و اظهار داشت: توجه به حفظ، ترویج و توسعه آداب، سنن، رسوم و باورهای بومی و توجه به مفاهیم والای انسانی، نفی تروریسم و خشونت و کوشش برای صلح جهانی از دیگر محورهای این جشنواره هستند.
دبیر جشنواره با بیان اینکه جشنواره تئاتر لاله های سرخ در بخش های صحنه ای و مهمان برگزار می شود، افزود: براساس محتوا و کیفیت از آثار هنرمندان کشور در بخش مهمان استفاده خواهد شد ضمن اینکه در مجموع از هر کارگردان فقط یک نمایش به مرحله نهایی جشنواره راه می یابد.
بازگیر گفت: بخش نمایش‌های صحنه‌ای این جشنواره به منظور اصالت بخشی به اهداف جشنواره با هدف پویایی و رقابت آفرینی در میان آثار پذیرفته برگزار می‌شود.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اندیمشک مهلت ارسال آثار به این جشنواره را تا 20 آبان ماه اعلام کرد و افزود: این جشنواره از پنجم تا نهم آذرماه با حضور مهمانان کشوری و استانی در اندیمشک برگزار خواهد شد.
وی گفت: به منظور گرامیداشت حماسه مقاومت و پایمردی مردم شهید پرور اندیمشک در چهارم آذر 65، این جشنواره از این پس در آذرماه برگزار خواهد شد.
وی تصریح کرد: خوشبختانه در حال حاضر آثار در حال رسیدن به دبیرخانه جشنواره هستند و استقبال بسیار خوبی از سوی هنرمندان تئاتر ایران شده است، سه داور هیئت انتخاب کار بازبینی آثار ارسالی به جشنواره را عهده دار هستند و 27 آبان ماه نتایج بازبینی آثار اعلام خواهد شد.
دبیر جشنواره لاله های سرخ افزود: علاقه مندان می توانند آثار خود را به نشانی اندیمشک، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ارسال کنند.
جشنواره ملی تئاتر لاله های سرخ از جمله جشنواره های مطرح کشوری است که هر سال به میزبانی اندیمشک برگزار می‌شود.

 

بیست و چهارمین جشنواره ملی تئاتر لاله های سرخ به دبیری علی بازگیر از 5 الی 9 آذرماه 97 در شهرستان اندیمشک برگزار می‌شود.
نظرات کاربران