در حال بارگذاری ...
 • آرش سهرابی دبیر دهمین همایش تعزیه و آئین های نمایشی محرم استان خوزستان:

  فراخوان دهمین همایش تعزیه و آیین های نمایشی محرم استان خوزستان منتشر شد

  فراخوان دهمین همایش تعزیه و آئین های نمایشی محرم استان خوزستان به میزبانی شهرستان شوش دانیال (ع) منتشر شد.

  به گزارش تئاتر خوزستان، آرش سهرابی دبیر دهمین همایش تعزیه و آیین های نمایشی محرم استان خوزستان در گفت و گو با تئاتر خوزستان گفت: دهمین همایش تعزیه و آیین های نمایشی محرم استان خوزستان توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان با همکاری اداره­کل هنرهای نمایشی، انجمن هنرهای نمایشی کشور و اداره­ فرهنگ و ارشاد اسلامی شوش دانیال (ع) در تاریخ 2 الی 6  آبان ماه 1396 برگزار می شود.

  سهرابی گفت: در سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال و به منظور پاسداشت قیام خونین کربلا و ترویج فرهنگ عاشورایی و با هدف ارتقاء سطح کیفی هنر مقدس شبیه خوانی در سطح استان خوزستان دهمین همایش تعزیه و آیین های نمایشی محرم استان خوزستان در شهرستان شوش دانیال (ع) برگزار می گردد.

  دبیر دهمین همایش تعزیه استان خوزستان افزود: همایش امسال در سه بخش: تعزیه میدانی، آیین های نمایشی و بخش مهمان برگزار می شود.

  آرش سهرابی در ادامه گفت: در بخش تعزیه میدانی حفظ اصالت در نسخ تعزیه و رعایت تکنیک­های ویژه شبیه خوانی در اجرا مهم ترین اولویت در پذیرش آثار متقاضی می­باشد و در بخش آیین های نمایشی ویژه آیین­ها و مناسکی است که ضمن ارتباط موضوعی با واقعه عاشورا، دارای ظرفیت­های نمایشی و اجرایی نیز باشد.

  سهرابی افزود: بخش مهمان نیز به منظور تبادل تجربه در زمینه هنر مقدس شبیه خوانی، همچنین آشنایی و انتقال میراث غنی فرهنگی و هنری در زمینه آیین های نمایشی برای دهمین همایش برنامه ریزی شده است و گروه­های شاخص در زمینه­های هنر شبیه خوانی و آیین های نمایشی از دیگر استان­ها جهت اجرا در همایش دعوت خواهند شد.

  دبیر دهمین همایش تعزیه استان خوزستان در خصوص برنامه زمانبندی و ارسال مدارک مورد نیاز دبیرخانه گفت: گروه­های متقاضی می­بایست 3 نسخه از فیلم ضبط شده اجرای خود را بر روی لوح فشرده به همراه 3 قطعه عکس با کیفیت از اجرا و یک قطعه عکس از سرپرست گروه به همراه فرم تکمیل شده تقاضای حضور در همایش را حداکثر تا تاریخ 15 مهرماه 1396 به دبیرخانه همایش واقع در خوزستان، اهواز، خیابان فلسطین، جنب کتابخانه‌ی شهید رجایی، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ارسال نمایند و جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره و شماره تلفن و نمابر  33364416 061 تماس حاصل نمایند.
  مطالب مرتبط

  نظرات کاربران