در حال بارگذاری ...
 • مهدی شفیعی مدیرکل هنرهای نمایشی مطرح کرد؛

  لزوم افزودن بخش کودک و نوجوان به جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر

  مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت ارشاد اسلامی بر لزوم افزوده شدن بخش کودک و نوجوان و اجرای عروسکی به جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر تاکید کرد.

  به گزارش «تئاتر خوزستان»، مهدی شفیعی چهارشنبه شب در آئین اختتامیه بیستمین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر اظهار کرد: امیدواریم با حضور گروه های هنری در سال های های آینده بتوان جشنواره تئاتر فتح خرمشهر را فراتر از سطح ملی برگزار کرد.

  مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین افزایش بخش کودک و نوجوان به جشنواره فتح خرمشهر را خواستار شد و گفت: خواهش می کنم بخش کودک و نوجوان و عروسکی در دوره آتی جشنواره فتح خرشهر به این جشنواره افزوده شود تا هم خانواده ها و هم کودکان و نوجوانان بتوانند با کارهای ارزشی ارتباط برقرار کنند.

  وی بیان کرد: اجرای نمایش کودک و نوجوان در آبادان و خرمشهر علاوه بر ایجاد نشاط بیشتر می تواند در حوزه مقاومت و دفاع مقدس تاثیر گذار باشد که حوزه هنرهای نمایشی حاضر است گروه های کودک و نوجوان را برای اجرا به این منطقه اعزام کند.

  شفیعی در ادامه فعالیت مستمر و مداوم دبیرخانه جشنواره را یک مطالبه همگانی خواند و از آماده بودن فراخوان دوره بیست و یکم جشنواره فتح خرمشهر خبر داد و اظهار کرد: طبق گفته های همایون قنواتی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد اروند، فراخوان دوره آینده آماده است و در همین روزها منتشر می شود که این خبر، خبر خوشی است که باعث می شود هنرمندان حرفه ای و صاحب سبک در حوزه دفاع مقدس و مقاومت فرصت یک ساله ای برای تولید آثار داشته باشند.

  وی اضافه کرد: توسعه دامنه حضور گروه های هنری در این جشنواره یکی دیگر از دغدغه ها در جشنواره فتح خرمشهر است که با انتشار به موقع فراخوان و برنامه ریزی برای دعوت از گروه های هنری می تواند دایره شرکت کنندگان و گروه های هنری را نیز گسترش دهد.

  شفیعی هچنین متذکر شد: سازمان منطقه آزاد اورند به دنبال آشنا سازی بیشتر با ظرفیت های منطقه است و یکی از اهداف این جشنواره نیز می تواند جذب گروه های هنرمندان و گروه های نمایشی بیشتر است.

   

  رفع مشکل کمبود فضا برای نمایش یک نیاز است

  وی به کمبود فضا به عنوان یکی دیگر از موارد نیازمند توجه در روند برگزاری جشنواره تئاتر فتح  خرمشهر دانست و گفت: هر چند خرمشهر و آبادان با داشتن چند فضا برای نمایش، به نسبت جاهای دیگر شرایط بهتری دارند اما به خاطر هنرمندان بسیار و مستعد این منطقه و ظرفیت هایی که ایجاد کرده اند، نیاز است فعالیت های نمایشی و فرهنگی در طول سایر استمرار داشته باشد.

  مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، کلنگ زنی دو پلاتو در سال گذشته همزمان با برگزاری نوزدهمین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهررا یادآور شد و اظهار کرد: مصوبه ای سال گذشته برای احداث دو پلاتو به تصویب رسید و کلنگ این دو پلاتو در خرمشهر و آبادان هم به زمین زده شد، نقشه خوبی مطابق با اقلیم و نیازمندی های این دو شهرستان نیز برای احداث آماده شد اما به دلایل بروکراسی و تعیین دولت، وضعیت ساخت آنها نامشخص ماند که امیدواریم به زودی شاهد شروع عملیات احداث این دو پلاتو باشیم.

  شفیعی، جشنواره فتح خرمشهر را دو ویژگی خاص دانست و توضیح داد: یکی از ویژگی های جشنواره فتح خرمشهر زمان برگزاری آن در سوم خرداد است که این مناسبت نه تنها برای مردم خرمشهر و خوزستان بلکه برای تمام ایرانی ها یک روز خاطره انگیز و یک جشن ملی است و دوم محل برگزاری آن است که شهرهای خرمشهر و آبادان در فرهنگ و تاریخ معاصر کشورمان از اعتبار خاصی برخوردار است و همین دو ویژگی  باعث می شود این جشنواره سال به سال  پر قدرت تر برگزار شود.

  وی با بیان اینکه هیچ کس نمی تواند منکر این باشد که سوم خرداد چه در ایران و چه در سراسر جهان یک جشن ملی است، بر ظرفیت فراملی شدن این جشنواره تئاتر با مناسبت فتح خرمشهر تاکید کرد.

  بیستمین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر به دبیری همایون قنواتی از 10 الی 14 تیرماه 1396 در خرمشهر برگزار گردید.
  مطالب مرتبط

  پیام تشکر حسین ذوالفقاری رئیس انجمن هنرهای نمایشی خرمشهر؛

بیست دوره جشنواره فتح خرمشهر را با سعی و سلامت برگزار کرده ایم
  پیام تشکر حسین ذوالفقاری رئیس انجمن هنرهای نمایشی خرمشهر؛

  بیست دوره جشنواره فتح خرمشهر را با سعی و سلامت برگزار کرده ایم

  حسین ذوالفقاری رئیس انجمن هنرهای نمایشی خرمشهر در پیامی که به مناسبت اختتامیه بیستمین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر نوشت از تلاش همه اهالی برگزاری بیستمین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر تشکر نمود.

  |

  همایون قنواتی دبیر بیستمین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر:

جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر بین المللی می شود
  همایون قنواتی دبیر بیستمین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر:

  جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر بین المللی می شود

  دبیر بیستمین جشنواره ملی تئاتر فتح از تخصیص اعتبارات ازسوی سازمان منطقه آزاد اروند برای فراهم ساختن زمینه حضور گروه های هنری خارج از کشور و بین المللی کردن این جشنواره خبر داد.

  |

  در گفت و گو با کارگردان های بخش صحنه ای جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر مطرح شد

خرمشهر ، مقاومتش و آزادسازی‌اش اتفاقی است که باید به آن فخر فروخت
  در گفت و گو با کارگردان های بخش صحنه ای جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر مطرح شد

  خرمشهر ، مقاومتش و آزادسازی‌اش اتفاقی است که باید به آن فخر فروخت

  در حاشیه بیستمین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر با توجه به مضامین مختلف از جمله محتوای آثار و مفاهیم مقاومت و داده های اطلاعاتی که موجود است در گفت و گو با کارگردانان بخش صحنه ای جشنواره به اهمیت برگزاری جشنواره فتح خرمشهر نظر انداختیم.

  |

  کوروش نریمانی در گفتگو با تئاتر خوزستان

در حوزه تئاتر دفاع مقدس همه فعالیت‌ها را در خرمشهر مستقر کنیم
  کوروش نریمانی در گفتگو با تئاتر خوزستان

  در حوزه تئاتر دفاع مقدس همه فعالیت‌ها را در خرمشهر مستقر کنیم

  کوروش نریمانی عضو هیات داوران بیستمین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر معتقد است؛ خرمشهر برای همه ما نمادی از ملیت است و این جشنواره باید به سمتی حرکت کند که بتواند هویت واقعی خود را پیدا کند.

  |

  نظرات کاربران