در حال بارگذاری ...
 • پیام محمد یاقوت پور رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان خوزستان به دست اندرکاران «شهر بیدار»

  هنرمندان حقیقی بندگان نزدیک حق هستند . نمی گوییم «عباد الله الصالحین» اما بندگانی هستند که میل به حق کرده و در راه قرب به حق اند و مصداق کلام «الذین یامنون بالغیب» در مسیر از شهود به غیب رفتن هستند و واصل به زیبایی و خیر مطلق. زیرا سیر به سوی الله سیری کمالی و جمالی است و جمال و کمال خصیصه شان بدیع نمایی است و ارایه لحظه به لحظه شهودی تازه و پرده برداری جدیدی از غیب و همین وظیفه غایی اکتشافی هنرمند است.

  به گزارش تئاتر خوزستان، در متن این پیام آمده‌است: هنرمندان حقیقی بندگان نزدیک حق هستند. نمی گوییم «عباد الله الصالحین» اما بندگانی هستند که میل به حق کرده و در راه قرب به حق اند و مصداق کلام «الذین یامنون بالغیب» در مسیر از شهود به غیب رفتن هستند و واصل به زیبایی و خیر مطلق. زیرا سیر  به سوی الله سیری کمالی و جمالی است و جمال و کمال خصیصه شان بدیع نمایی است و ارایه لحظه به لحظه شهودی تازه و پرده برداری جدیدی از غیب و همین  وظیفه غایی اکتشافی هنرمند است.

  پس هنرمند نه فقط میتواند به حدود و حرمت ها تکیه کند، بلکه میتواند همانند برگزاری رویداد مهم «شهر بیدار» در تمام سی شب ماه رحمت و غفران رمضان هم راستا با بینش و مذهب و عرفان توان حرکت و پویایی نیز داشته باشد و با روح بصیرتی که دارد به هدایت انسانها برای معنا یافتن زندگی بپردازد و آثاری را موجب شود که همواره با لطف و بداعت باشد.

  هنری همچون مذهب که همیشه برای اهل باور در همه زمانها و مکانها تازه بماند و هر روز با تولد هر تفکر، تازگی و لطف بیشتر پیدا کرده و همیشه مواج، متحرک و راه یاب در این وادی همچون اتفاق فرخنده برپایی «شهر بیدار» به همت انجمن هنرهای نمایشی اهواز  و دکتر بهراد مسئول انجمن هنرهای نمایشی اهواز و حمید سالاروند و ایوب بختیاری مدیریت مجموعه تماشاخانه قاف به ابداع و نونمایی بپردازد و گرنه سکون و تخطی از پویایی در راه تولید آثار هنری دینی و همچنین  برگزاری مناسبتهای مذهبی بدون بدیع نمایی ، محدودیت نظر و پیچش برخود و بر راه ماندن ذهن نو طلب جامعه جوان امروزین را باعث میشود و تکرار و تقلید و سطحی نگری به باورهای دینی باعث جدایی ذهن و اندیشه نوگرای جوان امروزی میشود.

  پس به جد و البت با ذکر این نکته که بایستی خرده بازنگری هایی در برگزاری این اتفاق مهم و شب زنده داری خردورزانه و هنرمندانه سی شبه ایام خوب خدا در ماه مبارک رمضان اعمال شود بایستی دست تک تک دوستان ستاد برگزاری این رویداد مهم را بوسه زد و امید بست به اینکه این مهم که امسال به همت انجمن های نمایشی و اهالی فهیم تئاتر در شهرستان اهواز و همچنین خرمشهر به همت حسین ذوالفقاری مسئول انجمن هنرهای نمایشی خرمشهر برگزار شد با بازنگری هایی جزیی همه ساله و به همت اهالی تئاتر استان و حمایتهای همواره اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در تمامی شهرهای استان خوزستان برگزار گردد و این پرستش معبود و خلوص و نیت متفکرانه و هنرمندانه در ایام ماه مبارک رمضان سالهای آتی نیز مستدام شود.

  چهارم تیرماه ۱۳۹۶
  مطالب مرتبط

  عضو کانون ملی منتقدین تئاتر ایران:

تعامل بین نسل ها در جامعه تئاتر اهواز تقویت شود
  عضو کانون ملی منتقدین تئاتر ایران:

  تعامل بین نسل ها در جامعه تئاتر اهواز تقویت شود

  عضو کانون ملی منتقدین تئاتر ایران گفت : خیلی خوشحالم به دیدن نمایشی آمده ام که نویسنده ی آن فرزند خوزستان است و چه شایسته است که به امر نمایشنامه نویسی در میان جامعه ی تئاتر خوزستان ارج بنهیم.

  |

  نظرات کاربران