در حال بارگذاری ...
 • پیام محمد یاقوت پور رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان خوزستان به دست اندرکاران «شهر بیدار»

  هنرمندان حقیقی بندگان نزدیک حق هستند . نمی گوییم «عباد الله الصالحین» اما بندگانی هستند که میل به حق کرده و در راه قرب به حق اند و مصداق کلام «الذین یامنون بالغیب» در مسیر از شهود به غیب رفتن هستند و واصل به زیبایی و خیر مطلق. زیرا سیر به سوی الله سیری کمالی و جمالی است و جمال و کمال خصیصه شان بدیع نمایی است و ارایه لحظه به لحظه شهودی تازه و پرده برداری جدیدی از غیب و همین وظیفه غایی اکتشافی هنرمند است.

  به گزارش تئاتر خوزستان، در متن این پیام آمده‌است: هنرمندان حقیقی بندگان نزدیک حق هستند. نمی گوییم «عباد الله الصالحین» اما بندگانی هستند که میل به حق کرده و در راه قرب به حق اند و مصداق کلام «الذین یامنون بالغیب» در مسیر از شهود به غیب رفتن هستند و واصل به زیبایی و خیر مطلق. زیرا سیر  به سوی الله سیری کمالی و جمالی است و جمال و کمال خصیصه شان بدیع نمایی است و ارایه لحظه به لحظه شهودی تازه و پرده برداری جدیدی از غیب و همین  وظیفه غایی اکتشافی هنرمند است.

  پس هنرمند نه فقط میتواند به حدود و حرمت ها تکیه کند، بلکه میتواند همانند برگزاری رویداد مهم «شهر بیدار» در تمام سی شب ماه رحمت و غفران رمضان هم راستا با بینش و مذهب و عرفان توان حرکت و پویایی نیز داشته باشد و با روح بصیرتی که دارد به هدایت انسانها برای معنا یافتن زندگی بپردازد و آثاری را موجب شود که همواره با لطف و بداعت باشد.

  هنری همچون مذهب که همیشه برای اهل باور در همه زمانها و مکانها تازه بماند و هر روز با تولد هر تفکر، تازگی و لطف بیشتر پیدا کرده و همیشه مواج، متحرک و راه یاب در این وادی همچون اتفاق فرخنده برپایی «شهر بیدار» به همت انجمن هنرهای نمایشی اهواز  و دکتر بهراد مسئول انجمن هنرهای نمایشی اهواز و حمید سالاروند و ایوب بختیاری مدیریت مجموعه تماشاخانه قاف به ابداع و نونمایی بپردازد و گرنه سکون و تخطی از پویایی در راه تولید آثار هنری دینی و همچنین  برگزاری مناسبتهای مذهبی بدون بدیع نمایی ، محدودیت نظر و پیچش برخود و بر راه ماندن ذهن نو طلب جامعه جوان امروزین را باعث میشود و تکرار و تقلید و سطحی نگری به باورهای دینی باعث جدایی ذهن و اندیشه نوگرای جوان امروزی میشود.

  پس به جد و البت با ذکر این نکته که بایستی خرده بازنگری هایی در برگزاری این اتفاق مهم و شب زنده داری خردورزانه و هنرمندانه سی شبه ایام خوب خدا در ماه مبارک رمضان اعمال شود بایستی دست تک تک دوستان ستاد برگزاری این رویداد مهم را بوسه زد و امید بست به اینکه این مهم که امسال به همت انجمن های نمایشی و اهالی فهیم تئاتر در شهرستان اهواز و همچنین خرمشهر به همت حسین ذوالفقاری مسئول انجمن هنرهای نمایشی خرمشهر برگزار شد با بازنگری هایی جزیی همه ساله و به همت اهالی تئاتر استان و حمایتهای همواره اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در تمامی شهرهای استان خوزستان برگزار گردد و این پرستش معبود و خلوص و نیت متفکرانه و هنرمندانه در ایام ماه مبارک رمضان سالهای آتی نیز مستدام شود.

  چهارم تیرماه ۱۳۹۶
  مطالب مرتبط

  به همت شورای سیاست گذاری انجمن هنرهای نمایشی اهواز؛

کلنگ‌ ساخت سه پلاتو در اهواز به زمین خورد
  به همت شورای سیاست گذاری انجمن هنرهای نمایشی اهواز؛

  کلنگ‌ ساخت سه پلاتو در اهواز به زمین خورد

  آیین کلنگ‌زنی ساخت سه پلاتو در اهواز با حضور محمد جوروند مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، اعضای شورای شهر و شهرداری اهواز، انجمن هنرهای نمایشی، هنرمندان و پیشکسوتان تئاتر استان خوزستان برگزار شد.

  |

  به مناسبت هفته دفاع مقدس توسط گروه تئاتر دختران جنوب اهواز؛

اجرای نمایش «گلزخم» در پلاتو استاد لاریان اهواز
  به مناسبت هفته دفاع مقدس توسط گروه تئاتر دختران جنوب اهواز؛

  اجرای نمایش «گلزخم» در پلاتو استاد لاریان اهواز

  به مناسبت هفته دفاع مقدس نمایش «گلزخم» به نویسندگی سیدصادق فاضلی و کارگردانی کفایت جادری در پلاتو استاد لاریان مجموعه تالار آفتاب اهواز به روی صحنه می رود.

  |

  نظرات کاربران