در حال بارگذاری ...
 • با 8 بخش تخصصی برای برگزاری در آذرماه 1396

  فراخوان جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان منتشر شد

  فراخوان بیست و چهارمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان با ۸ بخش تخصصی برای برگزاری در آذرماه ۱۳۹۶ منتشر شد.

  به گزارش «تئاتر خوزستان»، به نقل از روابط عمومی بیست و چهارمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان، این فراخوان با یادداشت کوتاهی از مریم کاظمی دبیر جشنواره بیست و چهارم آغازشده که در آن آمده است:
  جشنواره بین‌المللی تئاترکودک و نوجوان بعد از بیست‌وسه دوره برگزاری، یک اتفاق موقتی و یک جشن فرخنده چندروزه نیست. یک تاریخ و یک فرهنگ است. تاریخ بخشی از تئاتر ایران که زنجیره سال‌ها کار اجرایی نمایش‌های کودک و نوجوان رابه هم پیوند داده است و برایمان خاطره‌انگیز شده است.
  وی ادامه یادآور شده: در طول زمان، جشنواره پالوده شده، تغییریافته و به شکل کنونی آن درآمده است و اگر از این منظر به‌طور یکپارچه به جشنواره نگاه کنیم، تغییر اجتناب‌ناپذیر است و باید منتظر تحول و دگرگونی مثبت در سال‌های آینده نیز باشیم و خود را موافق و شریک آن بدانیم. با امید به رویدادی پویا به سمت آذرماه 96 پیش می‌رویم.
  بیست و چهارمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان که توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان با همکاری اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و انجمن هنرهای نمایشی ایران برگزار می‌شود، شعار کودکی؛ هم‌سفر قصه‌ها و هدف تقویت و رشد آگاهی و اعتمادبه‌نفس فرزندان ایران‌زمین از طریق نمایش را چشم‌انداز برگزاری خود معرفی کرده است.
  در این فراخوان اولویت انتخاب مضامین آثار شرکت‌کننده، توجه به کیفیت هنری، اخلاق اجتماعی و خانوادگی، سنت‌های دین مبین اسلام، مهرودوستی، فرهنگ اصیل ایرانی، شادی و امیدواری و توجه درست به مخاطب نمایش اعلام‌شده است.
  بخش‌های تخصصی جشنواره شامل تئاترکودک، تئاتر نوجوان، تئاتر خردسالان، تئاتر خیابانی، تئاتر بین‌الملل، مسابقه نمایشنامه‌نویسی، تئاتر دانش‌آموزی و کارگاه‌های آموزشی خواهند بود.
  مطابق فراخوان مهلت ارسال طرح و ایده اجرایی بخش تئاتر خردسالان و تئاترخیابانی تا تاریخ 96/4/31، مهلت ارسال آثار متقاضی مسابقه نمایشنامه‌نویسی مرحله نخست تا تاریخ 96/06/01، مهلت ارسال لوح فشرده نمایش‌های متقاضی بخش‌های تئاتر کودک و نوجوان تا تاریخ 96/07/04 خواهد بود
   ارزیابی و معرفی طرح‌های برگزیده بخش تئاتر خردسالان و تئاتر خیابانی تا تاریخ 96/5/15 و مهلت دریافت لوح فشرده طرح‌های برگزیده بخش تئاتر خردسالان و تئاترخیابانی تا تاریخ 96/07/01 خواهد بود.
   ارزیابی و معرفی آثار برگزیده مرحله نخست مسابقه نمایشنامه‌نویسی تا تاریخ 96/06/20 و ارزیابی و معرفی نمایش‌های برگزیده بخش‌های تئاتر کودک و نوجوان تا تاریخ 96/7/22 به انجام خواهد رسید.
  هنرمندان تئاتر و گروه‌های نمایشی می‌توانند بامطالعه دقیق فراخوان و ارسال فرم پرشده و مدارک موردنیاز به دبیرخانه جشنواره آثار خود را در این جشنواره تخصصی شرکت دهند.
  نشانی دبیرخانه همدان، بلوار بعثت، جنب پارک مردم، مجتمع فرهنگی سینمایی شهید آوینی، دبیرخانه دائمی جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان. کد پستی: 6516933634    و شماره تماس:08138386949 و 08132512118- داخلی 127 - نشانی الکترونیکی festival24children@theater.ir برای ارتباط با هنرمندان اعلام‌شده است.
  نظرات کاربران