در حال بارگذاری ...
 • یادداشت دبیر جشنواره فجر استانی و رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان خوزستان

  شمع تولد تئاتر فجر استانی روشن می‌شود

  شمع تولد تئاتر استانی سی و پنجمین جشنواره تئاتر بین المللی فجر در سرزمین نخل و نفت خوزستان، روشن می‌شود.

  توجه به ظرفیت های تئاتر استان ها و ضرورت بهره مندی از توان تئاتر فجر در همه کشور از شاخصه های این دوره از جشنواره بین المللی تئاتر فجر می باشد که زمینه توسعه و تعالی و ترویج تئاتر را مد نظر دارد.

  در ایام برگزاری این جشنواره فرصت نوآموزی و بهره مندی مخاطبان حرفه ای تئاتر و توجه مخاطبان عام این هنر به شایستگی فراهم آید.

  برگزاری این جشنواره نیز همانند سایر برنامه های اخیر انجمن هنرهای نمایشی خوزستان در حیطه جغرافیایی کل استان جهت متنفع کردن کلیه تئاتری های استان و همچنین ایجاد شور و استقبال تئاتری در میان علاقه مندان کلیه شهرستانهای استان برگزار خواهد شد که طبق جدول اجرایی در شهرهای  اهواز،  بهبهان، اندیمشک، ماهشهر، آبادان، دزفول و شوشتر  برنامه های آموزشی  و اجرای نمایشها انجام خواهد شد.

  در بحث اجراها سعی شده است که در کنار دعوت از نمایشهای برگزیده استانهای کشور که منتخب جشنواره بین المللی فجر هستند دو نمایش شاخص از استان تهران نیز حضور داشته باشند .

  در بخش آموزش نیز با دعوت از استادی از کانادا در بحث طراحی نمایش  از کارگردان مطرح کشور جناب آقای ایوب آقاخانی نیز جهت برگزاری یک دوره آموزشی دوروزه در ماهشهر با تدارک و امکان اسکان و میزبانی از چهل نفر از کارگردانان برتر استان دعوت شده است که گام مهمی در راستای آموزش فراگیر در استان خواهد بود.

  ضمنا طرح جامعی نیز برای تشکیل دبیرخانه دایمی جشنواره استانی خوزستان در نظر گرفته شده است که انجمن استان قصد دارد با تولیت این جشنواره از بهمن ماه  امسال دبیرخانه جشنواره استانی را که در شهریور سال آینده برگزار خواهد شد را دایر کند و ضمن رصد نمایشهای متقاضی با تعیین ده نفر از چهره های مطرح نمایشی استان به عنوان مشاور کارگردان و الزام کارگردانان متقاضی جهت انتخاب یک نفر از این مشاوران که با نگاه و شیوه اجرایی کارش همسوتر  باشد و اعزام ماهانه مشاور مربوطه به شهرستان متقاضی در راستای همراهی و آموزش گام به گام با  کارهای تولیدی جهت جشنواره سال بعد در بهبود کیفیت کارهای نمایشی جشنواره سال بعد گام مهم و عملی برداریم تا دوباره استان زرخیز خوزستان به روزهای درخشان تئاتری خود بازگردد.

  ضمنا اتفاق نادر حضور همزمان تمامی مدیران طراز اول تاتر کشور جناب مهندس شفیعی مدیر کل مرکز هنرهای نمایشی کشور، دکتر بهداروند مدیر عامل انجمن هنرهای نمایشی کشور، دکتر اسدی دبیر سی و پنجمین جشنواره بین المللی تاتر فجر و اتابک نادری مدیر تاتر استانهای کل کشور به همراه مدیران ارشد استانی در آیین افتتاحیه این جشنواره در خوزستان نشان از اهتمام جدی مدیران تاتری کشور در پویایی این هنر قدسی بر صحنه تئاتر استان دارد.

   با احترام

  محمد یاقوتپور، دبیر جشنواره فجر استانی و رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان خوزستان
  نظرات کاربران