در حال بارگذاری ...
 • با استقبال خوب اهالی تئاتر بهبهان

  آیین روز جهانی تئاتر در آموزشگاه چهارسو بهبهان برگزار شد

  مراسم بزرگداشت روز جهانی تئاتر در بهبهان همچون سال‌های گذشته به همت آموزشگاه هنرهای نمایشی چهارسو در بهبهان برگزار شد.
  مراسمی که ساسان شکوریان مدیر این آموزشگاه برای چندمین سال متوالی به نام روز جهانی تئاتر برگزار می کند و اهالی تئاتر بهبهان و هنرمندان بهبهانی خارج از بهبهان را گرد هم جمع می کند.

  این مراسم با اجرای نمایش سیاه بازی توسط محمد افروشه و مصطفی خندانی از بازیگران فعال تئاتر بهبهان شروع شد و در حین اجرای نمایش بیانیه روز جهانی تئاتر 2016 توسط محمد افروشه قرائت شد. سپس مجری مراسم مهدی شجاعی که خود از بازیگران و کارگردانان تئاتر بهبهان است از علی حاجی زاده برای ایراد سخنانی دعوت نمود.

  علی حاجی زاده سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بهبهان ضمن تبریک سال نو و روز جهانی تئاتر و ایام ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) بر تداوم فعالیت های تئاتری هنرمندان بهبهان و اجرای عمومی آثار نمایشی و حضور خوب و موفق در جشنواره های استانی و کشوری تاکید نمود.

  حاجی زاده در ادامه گزارشی از فعالیت های نمایشی انجام گرفته در سال ۹۴ توسط هنرمندان تئاتر بهبهان را ارائه نمود.

  بخش بعدی مراسم اجرای موسیقی سنتی با گویش بهبهانی توسط هنرمندان عارف تجلی نوازنده ویولون، حسین قنوات امانی خواننده و مینا قربانی نوازنده تنبک بود که گروه با اجرای دو قطعه موسیقی محلی لحظات خاطره انگیزی را برای حضار رقم زدند.

  در ادامه برنامه کلیپ تصویری نمایشهای اجرا شده در سال 94 در شهرستان بهبهان برای هنرمندان حاضر در برنامه پخش شد.

  بخش بعدی مراسم روز جهانی تئاتر اجرای نمایش پرفورمنس « ماضی استمرای » به کارگردانی ساسان شکوریان با بازی مرتضی قراغانی و رضا زرین بود که با اجرای خوب این اثر تماشاگران به تحسین نمایش و بازی بازیگران پرداختند.

  اجرای دو قطعه موسیقی بادی پرکاشن توسط هنرجویان آموزشگاه چهارسو به سرپرستی محمد پاک بخش بعدی مراسم بود که قطعه اول با صدای حسین تجلی همراه بود و قطعه دوم با نام « الگوی هفت تایی » توسط محمد پاک تنظیم و با اجرای هنرجویان: پگاه بهبهانی، پریسا بهبهانی، نگین ابوعلی، زینب صبری نژاد، علیرضا چنگلوایی، محمد برازش و نیما علی نژاد انجام شد.

  در ادامه برنامه مهدی شجاعی مجری مراسم با حمید زرگرنژاد کارگردان بهبهانی فیلم سینمایی « پایان خدمت » که به تازگی در سینماهای کشور اکران شده به گفت و گو درباره این فیلم و کارهای تازه ایشان نشست و همچنین مرور خاطرات با پیشکسوتان تئاتر بهبهان از جمله کریم کریمی پور، فرزاد صدری، حجت اله تجلی، عنایت اله خادم بشیری و ... از جمله بخشهای بعدی مراسم روز جهانی تئاتر در آموزشگاه چهارسو بود.

  در ادامه جشن روز جهانی تئاتر حسین تجلی از هنرمندان خوب بهبهان یک آهنگ محلی برای حضار اجرا کرد و سپس کلیپ تصویری فعالیت های آموزشگاه هنرهای نمایشی چهارسو در سال 94 برای حضار پخش شد و در ادامه نمایش « رفت و آمد » نوشته ساموئل بکت و کارگردانی ساسان شکوریان با بازی خوب خانمها اورانوس شرافت، شبنم زارعی پور و مژگان سلطان مرادی اجرا شد که با استقبال خوب هنرمندان و حضار در مراسم روبرو شد.
  اجرای دو قطعه موسیقی توسط عارف تجلی از هنرمندان موسیقی و نمایش بهبهان بخش دیگری از مراسم بود که آهنگ اول « حس من » نام داشت و اجرای دوم به آهنگ خاطره انگیز نمایش « آخرین بازی » به آهنگسازی عبداله تجلی مربوط به سال 1372 اختصاص داشت که این آهنگ با همراهی تمامی هنرمندان حاضر در تماشاخانه اجرا شد.

  اسماعیل سخایی مدیر دفتر انجمن هنرهای نمایشی بهبهان نیز در بخش هایی از این مراسم ضمن تبریک سال نو بر لزوم همدلی و همراهی بین هنرمندان تئاتر تاکید نمود و استفاده از تجربیات پیشکسوتان تئاتر را لازمه موفقیت دانستند.

  پخش کلیپ تصویری نمایش « زن اسرارآمیز » که از تولیدات آموزشگاه چهارسو در سال گذشته بود و به عنوان اولین اثر نمایشی در تماشاخانه چهارسو اجرا شد بخش دیگری از این مراسم پرشور بود.

  گفتنی ست پایان بخش این مراسم شعرخوانی مهرداد آراسته از هنرمندان تئاتر بهبهان با قرائت دو غزل با گویش بهبهانی برای حضار بود.

  عکسهای یادگاری در پایان مراسم در حیاط آموزشگاه نیز از بخش های جنبی مراسم بود که با استقبال هنرمندان روبرو شد.

  این مراسم همه ساله به مدیریت ساسان شکوریان مدیر مسئول آموزشگاه بازیگری چهارسو در روز جهانی تئاتر و با حضور هنرمندان و دانش آموختگان تئاتر بهبهان و هنرجویان آموزشگاه در تماشاخانه چهارسو برگزار می گردد.
  مطالب مرتبط

  هم زمان با روز جهانی تئاتر و روز ملی هنرهای نمایشی؛

مراسم جشن روز جهانی تئاتر و روز ملی هنرهای نمایشی با شکوه خاصی در بهبهان برگزار شد
  هم زمان با روز جهانی تئاتر و روز ملی هنرهای نمایشی؛

  مراسم جشن روز جهانی تئاتر و روز ملی هنرهای نمایشی با شکوه خاصی در بهبهان برگزار شد

  مراسم روز جهانی تئاتر و روز ملی هنرهای نمایشی امسال با شکوه خاصی از صبح روز هفتم فروردین تا پاسی از شب برای چندمین سال متوالی در شهرستان بهبهان برگزار شد.

  |

  در راستای تبادل گروه های تئاتری در استان خوزستان

نمایشنامه خوانی «کابوس یک خانه» در تماشاخانه چهارسو بهبهان اجرا شد
  در راستای تبادل گروه های تئاتری در استان خوزستان

  نمایشنامه خوانی «کابوس یک خانه» در تماشاخانه چهارسو بهبهان اجرا شد

  در راستای تبادل گروه های تئاتری در استان خوزستان و به دعوت انجمن هنرهای نمایشی و آموزشگاه بازیگری چهارسو بهبهان، گروه نمایشی کامیاب امیدیه با اجرای نمایشنامه خوانی «کابوس یک خانه» در بهبهان حضور یافت.

  |

  نظرات کاربران