در حال بارگذاری ...
 • وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خوزستان مطرح کرد:

  واگذاری اماکن فرهنگی و هنری باید با رضایت هنرمندان باشد

  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: واگذاری‌ اماکن فرهنگی و هنری باید با رضایت مندی اهالی فرهنگ و هنر همراه باشد و در مسیر فرهنگ و هنر مانع ایجاد نکند.

  به گزارش تئاتر خوزستان، سیدعباس صالحی در نشست مطبوعاتی خود در استان خوزستان در خصوص وضعیت واگذاری اماکن فرهنگی و هنری به بخش خصوصی اظهار کرد: بحث واگذاری اماکن فرهنگی دولتی، به عنوان یک دستورالعمل و بخشنامه دولتی مطرح است و وظیفه سازمان ها و مجموعه های دولتی، چابک سازی و کوچک سازی دولت است.
  وی افزود: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در واگذاری اماکن فرهنگی و هنری خود را ملزم به اجرای مصوبه دولت می داند، اما باید در مسیر واگذاری، دو مساله رضایت هنرمندان و هموارسازی مسیر فرهنگ و هنر و کوچک سازی دولت را باهم پیش ببرد.
  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی توضیح داد: در سال 95 در ارتباط با واگذاری مجتمع های فرهنگی و هنری اتفاقاتی افتاد و مسیر خوبی در واگذاری طی کردیم اما نیاز داشت تا این واگذاری مورد بازبینی قرار گیرد تا گرفتار اختلال نشویم.
  وی افزود: با اتفاقاتی که در واگذاری چند مجتمع فرهنگی و هنری پدید آمد و نقدها و اشکالاتی که مطرح شد معاونت منابع توسعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را موظف کردم این مساله را با اصلاح مقررات و دستور العمل ها پیگیری کند.
  صالحی ادامه داد: با نشست‌هایی که پیرامون این موضوع برگزار شد و تجربیات موفقی که در برخی استان‌ها کسب کردیم آماده می‌شویم تا دستورالعملی برای اجرای هر 2 مساله مزبور داشته باشیم چرا که این 2 مساله در کنار هم از اهمیت برخوردار هستند. 
  وی ادامه داد: با اجرای دستور العمل جدید از افزایش هزینه‌ها و پاره‌ای از رانت ها فاصله می‌گیریم و از طرف دیگر منافع حوزه فرهنگ و هنر نیز حفظ می شود. 
  وی یادآور شد: اشکالاتی که در برخی واگذاری‌های مکان های فرهنگی و هنری به وجود آمد فرصتی برای طرحی برخی دستورالعمل‌های جدید شد که از سال 97 به بعد به اجرای آن خواهیم پرداخت.
  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی روز پنجشنبه برای سفری سه روزه وارد استان خوزستان شد.
  مطالب مرتبط

  با اهداء تندیس جام زندگی و حلقه قدرت به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی؛

پوستر سمینار ملی «ظرفیت های نمایشی جام زندگی» توسط وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی رونمایی شد
  با اهداء تندیس جام زندگی و حلقه قدرت به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی؛

  پوستر سمینار ملی «ظرفیت های نمایشی جام زندگی» توسط وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی رونمایی شد

  توسط سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از پوستر سمینار ملی «ظرفیت های نمایشی جام زندگی» رونمایی شد.

  |

  نظرات کاربران