در حال بارگذاری ...
 • به همت شورای سیاست گذاری انجمن هنرهای نمایشی اهواز؛

  کلنگ‌ ساخت سه پلاتو در اهواز به زمین خورد

  آیین کلنگ‌زنی ساخت سه پلاتو در اهواز با حضور محمد جوروند مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، اعضای شورای شهر و شهرداری اهواز، انجمن هنرهای نمایشی، هنرمندان و پیشکسوتان تئاتر استان خوزستان برگزار شد.

  به گزارش تئاتر خوزستان عملیات اجرایی ساخت سه پلاتو در اهواز با همت شورای شهر و شهرداری اهواز و همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، انجمن هنرهای نمایشی، هنرمندان و فعالان هنری استان آغاز شده است.

  محمد جوروند، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، در این آیین ضمن ابراز خرسندی از اجرای این پروژه مهم هنری و فرهنگی اظهار کرد: با ساخت این سه پلاتو مجموع پلاتوهای خوزستان به پنج عدد می‌رسد و تالار آفتاب پس از آن به عنوان مجموعه تالار شهر معرفی می‌شود.

  جوروند افزود: با احداث این سه پلاتو در کنار پلاتوهای دیگر امکانات لازم برای برگزاری جشنواره بین‌المللی تئاتر نفت فراهم می‌شود.

  وی یادآور شد: پیش‌بینی می‌شود ظرف مدت ٥٠ روز ساخت این سه پلاتو به اتمام برسد زیرا از دیوارهای ساندویچ پنل برای ساخت آنها استفاده شده است.

  مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان ابراز امیدواری کرد این رویداد آغاز موفقیت‌های بیشتر هنرمندان استان باشد و گفت: قابلیت و ارزش هنرمندان ما بسیار بالاست زیرا در این مدت با کمترین امکانات بزرگترین آثار را تولید کردند و مطمئن هستم این عزیزان به بهترین نحو ممکن پاسخ این کار ارزشمند شهرداری و شورای شهر را خواهند داد.

  محمد یاقوت پور رئیس انجمن هنرهای نمایشی خوزستان و دبیر دومین جشنواره فجر استانی خوزستان گفت: با پیگیری های مستمر شورای سیاستگذاری انجمن هنرهای نمایشی اهواز خوشبختانه مشکل مهم پیش روی تئاتری های کلانشهر اهواز که همانا نداشتن پلاتوی تخصصی اجرای نمایش در این شهرستان بود با ساخت این پلاتوهای تخصصی در حال برطرف شدن است.

  ایشان ابراز امیدواری کرد که با حمایت سایر شهرداری های شهرهای استان و همچنین مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بتوان قرارداد منعقد شده مابین استاندار محترم و مدیرکل مرکز هنرهای نمایشی کشور مبنی بر ساخت و تجهیز ده سالن نمایش را که در خلال برپایی اولین جشنواره فجر استانی خوزستان در دی ماه سال گذشته منعقد شد را محقق کرد.

   

  دومین جشنواره فجر استانی خوزستان به دبیری محمد یاقوت پور از 16 الی 21 دیماه 1396 در شش شهرستان استان خوزستان در حال برگزاری است.
  مطالب مرتبط

  عضو کانون ملی منتقدین تئاتر ایران:

تعامل بین نسل ها در جامعه تئاتر اهواز تقویت شود
  عضو کانون ملی منتقدین تئاتر ایران:

  تعامل بین نسل ها در جامعه تئاتر اهواز تقویت شود

  عضو کانون ملی منتقدین تئاتر ایران گفت : خیلی خوشحالم به دیدن نمایشی آمده ام که نویسنده ی آن فرزند خوزستان است و چه شایسته است که به امر نمایشنامه نویسی در میان جامعه ی تئاتر خوزستان ارج بنهیم.

  |

  نظرات کاربران