در حال بارگذاری ...
 • با پایان مهلت ارسال متون نمایشی به دبیرخانه؛

  هیئت داوران بازخوانی متون اولین جشنواره ملی تئاتر نفت معرفی شدند

  با پایان مهلت ارسال متون نمایشی، طی احکام جداگانه ای از سوی دبیر جشنواره هیئت داوران بازخوانی متون اولین جشنواره ملی تئاتر نفت معرفی شدند.

  به گزارش تئاتر خوزستان، سید صادق فاضلی دبیر اولین جشنواره ملی تئاتر نفت طی احکام جداگانه ای دکتر عطاالله کوپال، دکتر سعید اسدی و دکتر مهرداد بهراد را به عنوان هیئت داوران بازخوانی متون اولین جشنواره ملی تئاتر نفت معرفی کرد.

  معرفی هیئت داوران بازخوانی متون اولین جشنواره ملی تئاتر نفت:

  دکتر عطاالله کوپال

  دکتر کوپال پس از تاسیس «کارگاه نوآوران ادبیات کشور» مدیریت آن را نیز برعهده گرفته و کتاب های «سرچشمه پیدایش کمدی» و «فرهنگ جنگ افزار در شاه نامه فردوسی» از نوشته های این نویسنده و پژوهشگر کشور به شمار می رود.

  دکتر عطاالله کوپال دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد ادبیات نمایشی را در دانشگاه هنر و دوره های کارشناسی ارشد و دکتری پژوهش هنر را در دانشگاه تهران به اتمام رسانیده است. هم اکنون دانشیار دانشکده ادبیات و زبان های خارجی دانشگاه آزاد اسلامی کرج است. وی دارای کتاب ها و مقالات پر شماری در عرصه ی ادبیات فارسی، ادبیات نمایشی و زمینه های نظری هنر و ادبیات است. او بنیان گذار کارگاه نوآوران ادبیات است که به طور گسترده ای به تولید و انتشار نمایشنامه می پردازد و تا کنون بیش از چهل نمایشنامه از آثار شاگردان این کارگاه به چاپ رسیده که برخی از آنها موفق به کسب جوایز متعدد از جمله جایزه ی اول نمایشنامه نویسی جشنواره بین المللی فجر شده اند. دکتر کوپال در مسئولیت های دانشگاهی، مدیریت گروه کارشناسی نمایش را در دانشگاه سوره و همچنین مدیریت گروه های کارشناسی و کارشناسی ارشد نمایش را در دانشکده سینما تئاترِ دانشگاه هنر و ریاست دانشکده ادبیات را در دانشگاه آزاد کرج، طی سال های گوناگون در کارنامه خود دارد. او تا کنون در دانشگاه های مختلف ، پنج بار به عنوان استاد نمونه و دو بار به عنوان پژوهشگر نمونه انتخاب شده است.

   

  دکتر سعید اسدی

  سعید اسدی متولد سال 1352 در کرمانشاه است.

  او دارای مدرک دکترا در رشته تئاتر و سینما از دانشگاه تهران، مدرس دانشگاه، نمایشنامه نویس و پژوهشگر تئاتر است که هم اکنون مدیریت تئاتر مولوی را بر عهده دارد و همچنین عضو شورای پژوهشی اداره کل هنرهای نمایشی است.

  وی در کارنامه هنری خود، نگارش نمایشنامه های «سرود دوباره کلات»، «تیره مثل سؤتفاهم»، «تجیر بلور»،  «بزرگراه»، «لیبرو می خشکد»، «سایه ی دار بر دار» و  فیلم نامه های «بغض باویال»، «گیس های سوخته» و «نیمه تاریک ماه» را به ثبت رسانده است.

  از میان مقالات علمی پژوهشی وی، می توان به مقاله «نشانه شناسی نام در نمایشنامه» در مجله هنرهای زیبا، مقاله «درآمدی بر روایت شناسی نمایش با نگاهی به نظریه های متأخر روایت شناس» در فصلنامه تئاتر،  مقاله «آسیب شناسی تئاتر دفاع مقدس» در مجله صحنه و دیگر مقالات اشاره کرد.

  مدیریت کمیته انتخاب سی‌امین جشنواره بین المللی فجر1390، عضویت در هیئت داوران چندین دوره انتخاب کتاب سال و کتاب فصل جمهوری اسلامی ایران، عضویت در هیئت داوران و بازخوانان چندین دوره از جشنوارهای ملی و بین المللی تئاتر سوره، ماه، حقیقت، تجربه و تئاتر دانشگاهی؛ از دیگر سوابق اجرایی دکتر اسدی است. او همچنین تا کنون، راهنمایی حدود صد پایان نامه دانشگاهی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد سینما و تئاتر را بر عهده داشته است.

  دکترسعید اسدی سابقه همکاری با موسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی در زمینه تدریس در کارگاه تخصصی نمایش نامه وفیلم نامه نویسی برای نویسندگان برتر خراسان با موضوع رضوی را دارد.

   

  دکتر مهرداد بهراد

  دکتر مهرداد بهراد متولد 1366 اهواز

  دکتری تخصصی فلسفه هنر

  کارشناس ارشد ادبیات نمایشی دانشگاه آزاد اسلامی

  کارشناس ادبیات نمایشی دانشگاه آزاد اسلامی

  مسئول واحد آموزش مرکزهنرهای نمایشی استان خوزستان/ عضو شورای نظارت ارزشیابی آموزشگاههای آزاد هنری  اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خوزستان / عضو شورای نظارت ارزشیابی واحد نمایش حوزه هنری استان خوزستان

  مدرس دروس نمایش در حوزه هنری اهواز / مدرس مدعو استانداری استان خوزستان جهت آموزش کارمندان فرهنگ و ارشاد اسلامی / عضو شورای مشورتی و راهبردی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خوزستان

  دبیر بخش پژوهش بیست و نهمین جشنواره تئاتر استان خوزستان / داور بخش پژوهش بیست و نهمین جشنواره تئاتر استان خوزستان / بازبین بیست و هشتمین جشنواره تئاتر استان خوزستان 1395 / داور دومین سوگواره آیین های عاشورایی استان خوزستان 1395 / دبیر و طراح نخستین فستیوال مذهبی فرهنگی شهر بیدار رمضان 95 / دبیر دومین فستیوال مذهبی فرهنگی شهر بیدار رمضان 96 / رئیس انجمن نمایش شهرستان اهواز  1395 تا کنون  / عضو هیئت رئیسه انجمن نمایش استان خوزستان 1395 تاکنون.

  نویسنده نمایشنامه های: کیست / بوف کور / راند آخر بدون کلاه  /  آخرین رمان آقای ناباکف/ والسی برای خاموشی فاستوس /  پیوندهای مگسی / کاش هیولا بودم /  اشباح

  بازخوان جشنواره تئاتر استان خوزستان.

   

  به گزارش تئاتر خوزستان تا کنون نزدیک به 100 نمایشنامه به دبیرخانه رسیده است. نتایج انتخاب این مرحله از جشنواره تا 5 آذرماه 96 اعلام می‌شود.

   

  اولین جشنواره ملی تئاتر نفت با دبیری سید صادق فاضلی 15 تا 20 اسفند ماه سال جارى در کلانشهر اهواز برگزار می‌شود.
  مطالب مرتبط

  سیدصادق فاضلی دبیر اولین جشنواره ملی تئاتر نفت:

از استاندار خوزستان می خواهیم به صورت ویژه به فکر رفع مشکلات جشنواره ملی تئاتر نفت باشند
  سیدصادق فاضلی دبیر اولین جشنواره ملی تئاتر نفت:

  از استاندار خوزستان می خواهیم به صورت ویژه به فکر رفع مشکلات جشنواره ملی تئاتر نفت باشند

  نفت از دیرباز با زندگی مردم جنوب گره خورده و جزئی از تاریخ آنها شده است. اما با این حال تاکنون حرکت در خور شأنی که اهمیت نفت را بشناساند صورت نگرفته بود. حال هنرمندان تئاتر خوزستان دست به کار شده اند تا در این مسیر پرچمدار باشند و اولین جشنواره ملی تئاتر نفت را در شهرستان اهواز ...

  |

  داور اولین جشنواره ملی تئاتر اهواز:

داوری آثار جشنواره ملی تئاتر اهواز کار آسانی نیست
  داور اولین جشنواره ملی تئاتر اهواز:

  داوری آثار جشنواره ملی تئاتر اهواز کار آسانی نیست

  عطاالله کوپال نویسنده و استاد دانشگاه هنر و از داوران نخستین جشنواره ملی تئاتر اهواز همزمان با پنجمین روز از برگزاری این جشنواره اظهار کرد: داوری آثار جشنواره ملی تئاتر اهواز ...

  |

  قائم مقام دبیر جشنواره ملی تئاتر نفت؛

برجستگی جشنواره ملی تئاتر نفت تولید نمایشنامه است
  قائم مقام دبیر جشنواره ملی تئاتر نفت؛

  برجستگی جشنواره ملی تئاتر نفت تولید نمایشنامه است

  قائم مقام دبیر جشنواره ملی تئاتر نفت گفت: اولین دوره جشنواره تئاتر نفت به لحاظ کمیت در سطح بسیار خوبی قرار دارد و از نظر کیفیت می‌توان گفت 90 درصد نمایشنامه ها برای اولین بار نوشته است که این مساله برجستگی جشنواره را نسبت به دیگر جشنواره ها نشان می دهد.

  |

  معاونت هنری سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان:

جای خالی جشنواره ملی تئاتر نفت در استان خوزستان احساس می شد
  معاونت هنری سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان:

  جای خالی جشنواره ملی تئاتر نفت در استان خوزستان احساس می شد

  معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان گفت: افقی که برای جشنواره تئاتر ملی نفت در نظر گرفته شده است بین المللی شدن این جشنواره است که از سوی کارشناسان و هنرمندان نیز تایید شده و مورد توجه قرار گرفته است.

  |

  نظرات کاربران