در حال بارگذاری ...
 • به نویسندگی و کارگردانی علیرضا کوشک جلالی کارگردان مطرح تئاتر ایران و آلمان؛

  « موسیو ابراهیم » در بهبهان به روی صحنه می رود

  در راستای تبادل گروه های تئاتری استان خوزستان و بوشهر نمایش «موسیو ابراهیم» اثر علیرضا کوشک جلالی در بهبهان به روی صحنه می رود.

  به گزارش تئاتر خوزستان، نائب رییس انجمن هنرهای نمایشی استان خوزستان با اعلام این خبر گفت: در راستای تبادل گروه های تئاتری استان های خوزستان و بوشهر که از سال گذشته آغاز شد، نمایش «موسیو ابراهیم» کار علیرضا کوشک جلالی و با بازی بازیگران تئاتر دیّر به دعوت انجمن هنرهای نمایشی بهبهان روز یکشنبه سی‌ام مهرماه به خوزستان سفر خواهد کرد و مهمان هنرمندان شهر بهبهان خواهد بود.

  شکوریان گفت: نمایش «موسیو ابراهیم» روز یکشنبه 30 مهرماه 1396 ساعت 21 در مجتمع فرهنگی هنری آفاق بهبهان به روی صحنه می رود.

  ساسان شکوریان در ادامه افزود: از انجمن هنرهای نمایشی استان بوشهر که هماهنگی تبادل گروه نمایشی را انجام داده و هنرمندان تئاتر بندر دیّر که قبول زحمت کردند صمیمانه تشکر می کنم و امیدوارم این تبادل تجربیات اتفاقات خجسته‌ای را برای تئاتر هر دو استان رقم بزند.

  رئیس انجمن هنرهای نمایشی بهبهان در ادامه گفت: این چندمین همکاری دو انجمن خوزستان و بوشهر است و هفته گذشته نیز نمایش « 1321 » به کارگردانی روح اله خدامی از بندر دیلم در بهبهان به روی صحنه رفت و باید عرض کنم که از لحاظ تبادل گروه‌های تئاتری در کشور این دو استان پیشتاز هستند.

  شکوریان افزود: علیرضا کوشک جلالی کارگردان تئاتر ایران و آلمان است که دارای سوابق و افتخارات زیادی در این حوزه می‌باشد. وی عضو کانون کارگردانان آلمان و ایران است و از سال ۱۹۸۶ در آلمان به عنوان نویسنده و کارگردان مشغول کار است. در سال ۱۳۹۳ از طرف وزارت ارشاد، مدرک درجه یک هنری را دریافت کرد.

  نائب رییس انجمن هنرهای نمایشی خوزستان گفت: نمایش« موسیو ابراهیم » از طرف انجمن منتقدان خانه تئاتر ایران به عنوان بهترین اجرا در سال ۱۳۸۶ انتخاب شد.

  شکوریان در پایان گفت: داستان نمایش «‌موسیو ابراهیم‌« بر اساس یک قصه لطیف و زیبا نوشته شده که در اصل قصه و یا به عبارتی افسانه‌ای در رابطه با دوستی بین یک جوان بدشانس و یک مرد پیر است که در حاشیه نیز به دوستی یهودیت و اسلام می‌پردازد به شیوه‌ای ملودراماتیک دنیای یک جوان منزوی و تنها، «مومو» به تصویر کشیده می‌شود. ناگهان در دنیای تیره و افسرده «مومو» جرقه‌ای نورانی به چشم می‌خورد که علتش عشق او به موسیو ابراهیم و شناخت عمیق این پیرمرد به زندگی است. دوستی موسیو ابراهیم برای «مومو» مامنی گرم و پر از مهر فراهم می‌کند که در پناه آن رنج نادیده گرفته‌شدن از سوی پدری منزوی و عبوس و فقدان مادر را تاب می‌آورد و ...

   

  یادآور می‌شود، این نمایش محصول کارگاه آموزشی علیرضا کوشک جلالی کارگردان ایرانی-آلمانی در زمستان 95 در بندر دیّر است.
  مطالب مرتبط

  به همت آموزشگاه هنرهای نمایشی چهارسو؛

نشست تخصصی تئاتر کودک در تماشاخانه چهارسو بهبهان
  به همت آموزشگاه هنرهای نمایشی چهارسو؛

  نشست تخصصی تئاتر کودک در تماشاخانه چهارسو بهبهان

  به همت آموزشگاه هنرهای نمایشی چهارسو «نشست تخصصی تئاتر کودک» با حضور سیدحسین فدایی حسین نویسنده، مترجم، کارگردان و پژوهشگر تئاتر کودک کشور در تماشاخانه چهارسو برگزار گردید.

  |

  علی بازگیر دبیر بیست و سومین جشنواره ملی تئاتر لاله های سرخ اندیمشک:

انعکاس اخبار جشنواره در سطح ملی توسط درگاه تئاتر خوزستان بسیار خوب و چشمگیر بود
  علی بازگیر دبیر بیست و سومین جشنواره ملی تئاتر لاله های سرخ اندیمشک:

  انعکاس اخبار جشنواره در سطح ملی توسط درگاه تئاتر خوزستان بسیار خوب و چشمگیر بود

  علی بازگیر دبیر بیست و سومین جشنواره ملی تئاتر لاله های سرخ در پیامی از پوشش خوب و چشمگیر خبری «درگاه تئاتر خوزستان» از بیست و سومین جشنواره ملی تئاتر لاله های سرخ تقدیر و تشکر نمود.

  |

  سیدصادق فاضلی دبیر اولین جشنواره ملی تئاتر نفت:

از استاندار خوزستان می خواهیم به صورت ویژه به فکر رفع مشکلات جشنواره ملی تئاتر نفت باشند
  سیدصادق فاضلی دبیر اولین جشنواره ملی تئاتر نفت:

  از استاندار خوزستان می خواهیم به صورت ویژه به فکر رفع مشکلات جشنواره ملی تئاتر نفت باشند

  نفت از دیرباز با زندگی مردم جنوب گره خورده و جزئی از تاریخ آنها شده است. اما با این حال تاکنون حرکت در خور شأنی که اهمیت نفت را بشناساند صورت نگرفته بود. حال هنرمندان تئاتر خوزستان دست به کار شده اند تا در این مسیر پرچمدار باشند و اولین جشنواره ملی تئاتر نفت را در شهرستان اهواز ...

  |

  نظرات کاربران